Šta je novo?

Samsung Z Fold 4/Flip 4

nitro5

Poštovan
Učlanjen(a)
29.06.2022
Poruke
554
Poena
95
Bas cudno da nema teme za ova dva modela🙂Uredjaji nove Galaxy Z serije dostupni su za rezervaciju u Srbiji po preporučenoj ceni Z Fold4 od 219.999 dinara (oko 1.880 evra) i Galaxy Z Flip4 od 129.999 dinara (oko 1.110 evra).
 
Poslednja izmena:
Manje vise koliko sam video sitna unapredjenja u odnosu na prethodnike. Mene zanima koliko su povecali izdrzljivost ekrana.
 
Po meni korak napred SD 8+ Gen 1 u odnosu na SD 888, trebalo je da povecaju bateriju bar na 5000mAh.
 
Naravno upgrade na kašičicu.
 
Bas cudno da nema teme za ova dva modela🙂Uredjaji nove Galaxy Z serije dostupni su za rezervaciju u Srbiji po preporučenoj ceni Z Fold4 od 219.999 dinara (oko 1.880 evra) i Galaxy Z Flip4 od 129.999 dinara (oko 1.110 evra).
Sta ima čudno, copy-paste telefon, nikakve inovacije u odnosu na prošlogodišnji telefon
 
Nema ni Iphone bog zna kakvu inovaciju, pa se tema otvara bas rano😅 Tek sada ce da dobiju AoD i to se plasira kao neko poboljsanje...
 
Meni se Fold 4 sviđa vizueleno. Naravno, ima tu i zamerki, kamere i dalje nisu na nivou S22 Ultra modela, S pen nije integrisan u kućište uređaja i dalje samo iPX8 sertifikat, baterija nije povećana. Pitanje je i izdržljivost tog unutrašnjeg ekrana kojem su, koliko sam video iz današnjeg unpacked eventa, uklonili jedan deo. Takođe, garancija kada je u pitanju Fold 3 i njegovo odlepljivanje te zaštitne fabričke folije preko ekrana se pokazala kao da Smasung ne zna šta radi.
Raduje me što se Fold koncept razvija, ali za mene to još nije na nivou S Ultra serije i nije na nivou da mogu da pređem na Fold kao primarni uređaj. Nadam se će negde Fold 6 ispraviti sve mane.
 
Na papiru su ove godine doneli dva ključna unapređenja: širi spoljašnji ekran, koji bi trebao da bude lakši za korištenje i unos teksta, i bolji kamera sistem, pre svega main kameru. Ostala unapređenja su uglavnom evolutivna, novi Snapdragon, modifikovana šarka, nešto manja težina, itd.
Kad gledam prve video snimke youtubera, deluje mi da nisu preterano impresionirani unapređenjima... Čini mi se da je spoljašnji ekran trebao da bude bar još 4-5 mm širi da bi se ta razlika osetila. Možda su trebali i da idu na radikalnu modifikaciju odnosa stranica na način na koji je to uradio Oppo:
gsmarena_004.jpg

Kad je u pitanju kamera, predviđanja su da će biti u rangu S22+. Fold modeli će zbog preklopnog dizajna uvek imati lošije kamere od drugih high end uređaja... Jasno je zašto je to tako, al malo je razočaravajuće da Samsungov najskuplji telefon i jedan od najskupljih uređaja na tržištu ima lošiju kameru od 500 evra jeftinijih modela...

Sve u svemu, razmišljam dal da ga kupim. Odgovara mi taj foldable form factor, Al čini mi se da su unapređenja ipak skromna i da će me, ako se odlučim na kupovinu stići "buyer's remorse"
 
Ne da oppo ima bolji form faktor nego koliko sam primetio ima i mnogo manji izraslinu na sredini kada se otvori ekran, i to su uspeli odmah posle 2god. Evo Samsung već 4god to ne može da smanji/reši.

Postali su gori i od jabuke
 
Galaxy-Z-Fold4-dl1.jpg


Galaxy-Z-Flip4-dl1.jpg










1800€ za Fold 4 - previše!
 
Poslednja izmena:
Cena Fold 3 je bila indenticna kao sada Fold 4, Flip 4 je poskupeo par hiljada u odnosu na Flip 3😉
 
Ne da oppo ima bolji form faktor nego koliko sam primetio ima i mnogo manji izraslinu na sredini kada se otvori ekran, i to su uspeli odmah posle 2god. Evo Samsung već 4god to ne može da smanji/reši.

Postali su gori i od jabuke
Bukvalno. Zna se da su kineski igrači najveći inovatori a da Apple i Samsung kaskaju debelo i prodaju maglu.
Meni je taj Oppo najbolji foldable do sad. I Mate xs2 je bolja priča, jedino sto je ekran izložen u odnosu na fold i find N.
 
Zanima me bas baterija na Flip 4. Deluje bas slabo za taj CPU. Inace zanimljiv telefon.
 
Snap 8+ gen 1 i 3700mah naspram flipa 3 i 3300mah.

Vijdeti stanje baterije i kamere pa narucivati ako bude ok
 
Meni je neverovatno da se prelom ekrana na fold 4 malo vise vidi nego na fold 3....
 
Na kašičicu kao i što se očekivalo. Ja sam se odlučio na upgrade samo zbog trade-in(690$ za flip 3). Dobiješ Samsung care+ 1god i wireless punjač duo. Pretrgli se. 400mAh & gen1 🤣 za 560$.
 
Ovo moze da nosi samo Samsung promoter. Jer mu je to posao.
 
Izloženi su i u Yettelu u novosadskoj Promenadi, pogledao sam danas...
Dobro organizovano, da dan posle svetske premijere možeš da se poigraš sa telefonom
Tako je bilo i sa S22 serijom, a činimi se i da predhodnim Foldom i predhodnim S i Note serijama. Oni dobiju telefon par dana ranije od dana globalnog predstavljanja, tako da telefoni budu izloženi odmah nakon globalne premijere, što je naravno odlično za sve koji žele da uživo pogledaju uređaj, odmah nakon svetske premijere.
 
Pre bih sacekao S23 Ultra ili kako god da se bude zvao, mislim da ce to konacno biti pravi naslednik Nota.
 
Samsung Care Plus customers that pay $11 per month for their subscription were usually charged $249 to repair an out-of-warranty Fold or Flip screen.
This year, however, Samsung has lowered the deductible to match that of standard phone screen repairs, meaning the cost could end up being as low as 29$
 
Pre bih sacekao S23 Ultra ili kako god da se bude zvao, mislim da ce to konacno biti pravi naslednik Nota.
Pravi naslednik Note je S22 Ultra model, a Fold serija je sasvim drugi koncept. Kao što je svojevremeno Note serija na počecima bila jako veliki uređaj i uređaj koji nije za svakoga, tako je i sada sa Fold modelima. Narano, da bi Fold mogao da bude naslednik Note serije mora da ima integrisan s-pen u telu telefona.


@Stock , to je dobra opcija, ali kod nas nema Samsung Care + mogućnosti.
 
Sve dok ne usavrse unutrasnji ekran i ne ojacaju ga, nema leba od ovih serija.
 
To jeste, ali svakako teško da to može biti nešto drastično jače, budući da staklo ne može da se savije to svakako mora biti neki savitljiv materijal. Po meni rešenje je upravo Samsung Care. Ako ti kao korisnik Fold ili Flip modela znaš sigurno da možeš da unutrašnji ekran zameniš u garantnom roku za tih 30-40 evra ti onda nećeš brinuti za unutrašnji ekran. Ako se ošteti na bilo koji način zameniš ga za male pare.
 
Sve dok ne usavrse unutrasnji ekran i ne ojacaju ga, nema leba od ovih serija.
Plus da se reše buđave linije po sred ekrana. Ono ne bih koristio ni džabe da mi daju, jako iritantna stvar.
Ko kaže da se ne vidi linija laže samog sebe i opravdava kupovinu.
 
Pravi naslednik Note je S22 Ultra model, a Fold serija je sasvim drugi koncept. Kao što je svojevremeno Note serija na počecima bila jako veliki uređaj i uređaj koji nije za svakoga, tako je i sada sa Fold modelima. Narano, da bi Fold mogao da bude naslednik Note serije mora da ima integrisan s-pen u telu telefona.


@Stock , to je dobra opcija, ali kod nas nema Samsung Care + mogućnosti.
Možda naslednik, ali teško pravi sa svim onim bagovima 🤣

Ne sećam se da je ikada više ljudi kukali na jedan flagship. Jedini pravi naslednik Note-a će biti uređaj koji će raditi svima 😁
 
Nazad
Vrh Dno