Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Ja ovaj nameštao, radi odlično.
Charging Port Connector Flex For Samsung S21 Ultra S8 S9 Plus G950F G960F S20 Plus Ultra Charging Board Flex

Što se tiče skidanja zadnje maske, sve kao što je kolega iznad napisao, samo se jako vodi računa da se ne radi pregib i uvijanje maske kako ne bi prslo staklo dok se odvaja, nezgodno je jer je "edge", na nekim mestima mora duže da se greje jer je lepak više uhvatio.

Ovim sam lepio, 15ml je više nego dovoljno.
| 15ML 25ML 50ML 110ML B7000 Glue Clear Contact Phone Repair Adhesive Universal Glass Plastic DIY B-7000 With Precision Applicator
 
Poslednja izmena:
Ne radi drugi link za lepak

6. Odlepiš bateriju, staviš novu i u kontru

Samo još jedno pitanje, šta znači u kontru?
Koliko sam video na YT bolje je da se prvo prikači konektor pa tek onda položi i zalepi baterija, zbog jakog lepka i preciznosti, da se ne bi desilo da posle fali mrvica i da konektor ne može da dohvati.
 
Nesrećno sam se izrazio. "U kontru" znači da si završio postupak i vraćaš delove obrnutim redosledom, stavljaš šrafove, novi lepak za zadnje staklo itd. Bateriju postavljaš kao original :D


Što se lepka tiče, ja koristim dvostranu lepljivu traku iz wobby house, neka najtanja (mislim da je 0.8), radi mi odlično posao, drži odlično i super je za "nanošenje".

Eto link
 
Poslednja izmena:
Sad definitivno moram hitno da ga otvaram jer sam slomio 3.5 mm džek od slušalica ostao zaglavljen i ne može se izvaditi pa nemam zvuk u slušalici samo spikerfon. Pa evo jurim bateriju.
Da li su te Teracell Comicell itd baterije boljeg kvaliteta od ovih koje zovu "standard" koje su jeftinije? Pretpostavljam da ima razlike u kvalitetu pošto su cene jako šarolike, a ove najjeftinije su možda one sa Aliekspresa one su na Aliju vidim 10ak eura ali se dobije i komplet alat za zamenu koji nemam, i može mi stići brzo na isporuku preko Evrope.
 
Vrh Dno