Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Mislim da samo moze da snima razgovor ako se ne varam. Ostalo je sve isto
 
Google pay radi svakako, ovde se samo dodaje Samsung pay. Nego mene zanima šta je caller ID i kako da omogućim ovo HD call? Uključen mi je volte kao i onome koga zovem i ne piše mi ništa
 
Trebalo bi da se pojavi samo od sebe ako oba telefona to podrzavaju. Meni se pojavljuje kada npr zovem kevu koja ima A54 i ukljucen VoLTE
 
Pitanje, koliko popravi bateriju nakon sto nauci patern koriscenja?
Ja ga uzeo s23 128, za 520e, isprobavam ga, pre njega imao Xiaomi 13 i bas me osakatilo ovo 25w punjenje. Inace za nijansu je brzi od Xiaomi 13, ali nijansa. Kamera prednja bolja. Ali kad sa 67 ili 120w padnes na 25w...
 
Google pay radi svakako, ovde se samo dodaje Samsung pay. Nego mene zanima šta je caller ID i kako da omogućim ovo HD call? Uključen mi je volte kao i onome koga zovem i ne piše mi ništa
HD radi samo ako su obe strane na volte.
Caller ID je baš ono što mu ime kaže, ako nečiji telefon postoji negde u nekoj bazi registrovan, prikazaće se kao kod mene na slici. Screenshot_20240426_135952_Phone.jpg
 
To je onda onaj Google caller ID, može i bez promene csc-a da se uključi na Samsungu.
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam, HD Voice je samo drugo ime za VoLTE. Na nekim CSC-ovima se ne vidi ikonica, ali ako je uključen VoLTE, to bi trebalo da bude to...
 
Pozdrav svima,
postoji li nacin da se oleofobni premaz na ekranu obnovi?
Na nekim dijelovima se jednostavno istrosio tako da ekran bude masan i prljav sto jako nervira
 
Pozdrav svima,
postoji li nacin da se oleofobni premaz na ekranu obnovi?
Na nekim dijelovima se jednostavno istrosio tako da ekran bude masan i prljav sto jako nervira
Bilo je svojevremeno na ebay da se kupi tecnost u malim bocama koja se nanosi i vraca premaz. Ne znam sad kakva je situacija.

Elem, da se prijavim kao vlasnik S23 + modela. Vec dan dva je kod mene, ali tek sada sam stigao upaliti ga takoreci. Posle visednevnog koristenja S23 FE exynos i prodaje istog, ovo je pravo osvjezenje. Brzina, fluidnost, fingerprint... Mnogo mnogo fluidniji. Zvuk je isti, s23 fe ima odlicne zvucnike. Baterija malo vise posle, ali evo za 25% baterije skinutih za download, install, podesavanje svega, ima 2h sot. Jos uvijek uci, jer je tel ukupno radio malo preko 2h. Ekran nisam jos na suncu probao. Sve u svemu odlican uredjaj.

I ono sto me bas odusevilo je sto je tokom silnih instalacija, tel hladan.
 
I ja se razmisljam za s23+ ili obican....ultru sam prodao pa sam usput uzeo s20fe, i ovde snap 865 je skoro uvek 'ladan :D

Kolko se izvlaci na s23+ sot? Na ovom s20fe sa 4500mha imam oko 6h sota, valjda nije ispod s23+ , wifi vecinom i bt za sat
 
S20 FE snapdragon sam koristio dvije i po godine. Odlican telefon. U pocetku sa njim sam imao +7h sot, sjecam se da je isao skoro do 8h. Sad posle dvije i po godine ide do 6h sot. Cini mi se da je S23+ za nijansu bolji od toga. Al nemogu jos nista da kazem, vidjecu kroz 2-3 sedmice

Edit - stim da sam ja light user.
 
Ne mogu edit.
Kad sam uzeo s23 FE, narucim i rhinoshield magsafe oklop bež, masno placen oko 40e i zeni za A54. I kad sam prodao s23 fe najzalije mi je bilo tog oklopa. Sad ubacim s23 plus u njega i odgovara 98%. Duzina, sirina, tipke, 100%. Malo debljene fali, mozda pola mm i naljepim na ledja neku staru foliju za ekran, malo je prepravim oko kamere i odgovara 100% 😃
 
Poslednja izmena:
Ne radim nista sto grije tel, igre ne igram, tel drzim u light modu. Prilikom slikanja ne grije se uopste.
 
Pitanje, koliko popravi bateriju nakon sto nauci patern koriscenja?
Ja ga uzeo s23 128, za 520e, isprobavam ga, pre njega imao Xiaomi 13 i bas me osakatilo ovo 25w punjenje. Inace za nijansu je brzi od Xiaomi 13, ali nijansa. Kamera prednja bolja. Ali kad sa 67 ili 120w padnes na 25w...
Meni sa 2 kartice i uparenim bt satom,2 Vibera,2 mejla,fb,instagram oko 7 i po sati od 100%-20%...Znaci u mom slucaju je nemoguce da se baterija potrosi za 1 dan...
I ovo sam testirao samo jedan dan da bih znao sta da ocekujem od telefona:)
JEdini minus ovog telefona je kamera mada sam znao sta da ocekujem jer je ista kao na s22 ali ajde...Kosta koliko i danasnji midrange telefoni i za te pare je vrhunski.
 
Prvo punjenje do 100%, ja zadovoljan, S23 plus 😃
 

Prilozi

  • Screenshot_20240427_121627_Device care.jpg
    Screenshot_20240427_121627_Device care.jpg
    55.4 KB · Pregleda: 77
Signal ti je katastrofa na toj lokaciji. Posto koristis Wi-Fi (a i da ne koristis) predji na 3G, bice ti jos bolja baterija...
 
Signal ti je katastrofa na toj lokaciji. Posto koristis Wi-Fi (a i da ne koristis) predji na 3G, bice ti jos bolja baterija...
Signal je u zgradi u stanu, betoncina sama, sa svakim tel mi je takav signal sa ovom sim na 4g, medjutim lijepo se cuje, nema prekida kod poziva. A moguce da mi je i sim los, jer sa drugim sim imam bolji signal, doduse on mi nije 4g. U ponedeljak idem da uzmem esim, mozda bude sta bolje i sa 4g. Ne razumijem se oko toga bas mnogo. Znam samo da u centru grada na otvorenom 4g nema pun signal. Mreza je losa bas. Evo slika signala. I slika prvo punjenje baterije od juce. Pola dana 4g, pola wi fi, dosta slikanja na suncu, dosta rada ekrana na max osvjetljenje.... Ja zadovoljan
 

Prilozi

  • Screenshot_20240427_223806_Device care.jpg
    Screenshot_20240427_223806_Device care.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_20240428_082808_One UI Home.jpg
    Screenshot_20240428_082808_One UI Home.jpg
    148.7 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Zato ti i kazem da predjes na 3G. Zasto? Kazes da se odlicno cuje razgovor a to je zato sto se pozov ne odvija preko 4G konekcije jer preko 4G-a se ne obavlja poziv, on se tada prebaci na 2G/3G da bi se obavio poziv i kad zavrsis poziv, vraca se na 4G. Prosto 4G konekcija nema poseban 'protokol' za prenos zvuka tj razgovore vec 4G konekcija sluzi za prenos podataka tj mobilni net.

Zbog toga je nastao VoLTE tj da se glas prenese preko LTE konekcije ali VoLTE na takom losem signalu pitanje kako bi radio, druga strana isto mora da ima aktivan VoLTE i mora biti u istoj mrezi i u zemlji a ne u roamingu...znaci dosta stvari se mora poklopiti.

Posto ti indirektno vec koristis 3G, predji na njega, manja potrosnja baterije, brzi net, manje zagrevanje i zracenje telefona odnosno nista ne gubis tim prelazom.
 
Poslednja izmena:
Prebacio 🙂 Hvala na objasnjenju👍
 
Evo mog slucaja kako sam i presao da primenjujem ovu taktiku prebacivanja na 3G. Dosli smo kod roditelja (svake 2-3 nedelje) i zenini zive u staroj kuci tj starog tipa gradnje (skoro 100 godina stara kuca). Cim udjes u kucu sa punog 4G signala spadnes na 1-2 crtice pogotovo i nekim delovima kuce.

I zeni i meni se tad internet znacajnooo uspori, vidimo da se baterija dosta brze prazni, izmerim net 4-5Mbit download. Predjemo na 3G, pun signal a brzina neta je 10-12Mbit. E sad za danasnje pojmove 12Mbit je sporo ali kao sto vidis duplo brze od brzine neta na losem 4G signalu a pritom pun signal, manje potrosnje baterije i manje zracenje.

I onda kad ja nekom ovo objasnim, "A necu ja da robujem telefonu, da tu nesto prebacujem, sve na max i sve ukljuceno..." a onda sa druge strane slusam kako ista ta osoba pizdi kako je baterija uzas kako MTS/Yettel je sranje, net im je uzas i sl. Potrosim 8 sekundi (ili sa rutinama napravis automatski) i imam bolje iskustvo koriscenje telefona nego osoba pored mene koja cupa kosu zato sto mu TikTok ne moze video da ucita...
 
Kapiram poentu. Kod mene je zgrada sva u betonu, evo sad i sa 3g imam 3-4 crte, nemam pun, mada 2x bolje nego na 4g. E ono sto me buni, radio sam mjerenje na 3g i 10-12mbit je brzina download, 4 crtice signal, a na 4g je 50mbit, iako imam jednu crticu samo? Prebacio sam na 3g jer ono sto koristim na mobile data je uglavnom chrome, ebay i slicne app za koje mi 4g nije potreban. Ali def sutra idem po Esim.
 
druga strana isto mora da ima aktivan VoLTE i mora biti u istoj mrezi
Ово прво важи, али ово друго мислим да не мора. Сестра и ја смо имали проблеме у звуку кад се чујемо и кад је она укључила VoLTE све се средило, а она је МТС а ја Yettel. Ако си на ту мрежу мислио.
Едит: заборавих да напоменем, мени је увек укључен VoLTE.
 
Moguce da je u medjuvremenu omogucen VoLTE izmedju razlicitih mreza jer kad se pojavio VoLTE kod nas nije radio izmedju dve mreze jer su operateri morali da se usaglase oko nekih stvari da bi VoLTE radio. Zato i nije radio u roamingu verovatno iz istih razloga. Moguce da je i to reseno ali to je vec malo drugacija prica.

Sad sam i ja proverio brzinu 4G na jednu-dve crte i pun 3G signal i kod mene je danas brzina na 4G oko 30Mbit medjutim ping je ogroman i generalno kasnjenje je veliko, krene da ucitava nesto pa uspori, desavaju se oscilacije u brzini. 3G je i dalje oko 12Mbit, sporije se otvaraju stranice ali ide bez zastoja tj nema velikih oscilacija u brzini jer imam pun signal.
 
Nazad
Vrh Dno