Šta je novo?

Richard Burns Rally problem sa ATI-jem

supernova

Čuven
Učlanjen(a)
05.07.2000
Poruke
290
Poena
619
Nabavim ja sav srećan Richard Burns Rally, uprkos upozorenjima da se isti bez volana ne može voziti, i instaliram ga na svoju mašinu. Imam Athlon XP 2000+, 256 MB i Radeon 9000 Pro, a problem je sledeći: ne može da mi se stabilizuje prikaz drveća i sličnih objekata, već stalno puca i pojavljuje se i nestaje. Direct X mi je 9.0b, Catalyst 4.11, dakle - u čemu grešim? I da li je uopšte moguće igrati RBR na ovoj kartici?

E, da, i jedno pod pitanje - pošto je situacija takva kakva je sa RBR-om, da li uopšte da nabavljam novi Call Of Duty? (napominjem da mi je prethodni dobro radio)
 
RBR ne radi uopste sa grafickim kartama koje ne podrzavaju Pixel Shader ( na primer Ge Force MX i sl. ) , a radi jako lose sa tim slabijim Radeonima, 9200 sigurno, najverovatnije i taj 9000. Nema resenja, nazalost...bilo je reci da neke verzije Catalysta nesto poboljsavaju, ali nije bas provereno...
 
Ja richarda igram sasvim normalno na 9200SE i na AMD-u 1700+ Tako da je verovatno problem u katrici koju imash ipak je preslaba. A i inace je laz da ne moze da se igra bez volana, samo je fazon da se ustelis i ima da vozis kao lud, Nikakav problem.
 
Ok, ali zasto onda njemu ne radi richard, mozda ima onda manje podrski taj 9000pro, ma da meni ovaj, u iscekivanju 9550 za koji su me malo zavrnuli, 9200se radi dojaja. Richard skoro da leti, mislim igra :).
 
Poslednja izmena:
stariji driveri (4.8 cini mi se) resavaju problem...
 
Ne pomazu ni stari drajveri!Ja imam isti problem.
Isprobao sam 4.7,4.8,4.9,4.10,4.11 i sa svim je isto.
Probao sam i 1.2 patch i sa njim je isti slucaj!
Jedino jos nisam probao 4.12 drajvere mada neverujem da ce sa njima raditi.
 
Ma ima bagova...i ja sam sa mojim 9600tx(9500pro) imao problema.
Jednostavno je htela da puca na desktop i imala je bugove...ali kad sam ukinuo oc na kartici..znachi po default onda je radila,i nije pravila pacheve. jednostavno ova igra chini mi se ne trpi oc grafiku..ili sl.

Uzgled jako loshe vozim na tastaturi...volan nemam pa sam igru batalio....pochelo da me nervira...proshao trening do zadnjeg testa i tu zapeo..i ni makac.

Ne vredi ipak se "sanke"(kako kaze jedan ortak koji gotivi RBR) od NFSU2 lakshe voze na tastaturi...:D a i dinamichnije je i ne nervira toliko. Ne kazem da je RBR losh, naprotiv, igra je OK i ima odredjenu ciljanu grupu. Realnost na prvom mestu...

Zato je ortak i NFS nazvao "sankama"....:D
 
Za sve koji imaju ovaj problem!!!!
Sve je reseno novim Ati Catalystom 5.1 Koji mozete da skinete normalno sa www.ati.com
 
Nazad
Vrh Dno