Šta je novo?

Resident Evil 4 Community patch

kuzma_x

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2007
Poruke
2,155
Poena
380
Da li je neko probao najnoviji patch za RE4? Ja sam ga upravo instalirao i izgleda odlicno. Ubacene su nove teksture, senke su ubacene, deep of field , motion blur i jos toga. RE4 sada izgleda odlicno, u prvoj verziji nije bio bolji ni od PS2 verzije.

220_re4p.jpg


Meni se ovo svidja, taman da prekrarim vreme dok ne stigne RE5. :D

Patch je inace velicine oko 3,6 gb-a. Nisu ljudi stedeli.:)

P.S. Ako nekoga zanima dacu mu linkove na pm da ne postavljam ovde, a i nije ih tesko naci. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa re4 nikad nije kolebala grafika na pc-u nego ocajne kontrole.Zbog toga je dosta losiji od ps2 verzije.
 
Grafika jeste losija od PS2 verzije, a kontrole su iste, bar kad se igra sa analognim kontrolerom. Znam to jer zam PS2 verziju presao preko 7 puta. Dobro nisu bas iste kontrole, u PC verziji se nisani preko desne palice, a u PS2 verziji preko leve. Inace osecaj prilikom igranja je isti.

I ako si vec igrao PS2 verziju ( posto kritikujes PC kontrole), kako ne primeti da PC verzija nema senke? Sad imas i senke i nove teksture i deep of field i motion blur i ima jos nesto sigurno.

Ova igra je napravljena za analogni kontroler i jedino tako moze i da se igra. Ako ti na PS2 nije smetalo nece ni ovde. I da je bilo potrebno ispravljati kontrole, zasto community patch od 3,6 gb-a ispravlja samo grafiku? Ili umes da igras sa analognim kontrolerom ili ne, ali to nije razlog da pljujes po igri jer ona je ipak port sa konzola, a tamo vaze drugacija pravila, a i nemaju misa i tastaturu.
 
Grafika jeste losija od PS2 verzije, a kontrole su iste, bar kad se igra sa analognim kontrolerom. Znam to jer zam PS2 verziju presao preko 7 puta. Dobro nisu bas iste kontrole, u PC verziji se nisani preko desne palice, a u PS2 verziji preko leve. Inace osecaj prilikom igranja je isti.

I ako si vec igrao PS2 verziju ( posto kritikujes PC kontrole), kako ne primeti da PC verzija nema senke? Sad imas i senke i nove teksture i deep of field i motion blur i ima jos nesto sigurno.

Ova igra je napravljena za analogni kontroler i jedino tako moze i da se igra. Ako ti na PS2 nije smetalo nece ni ovde. I da je bilo potrebno ispravljati kontrole, zasto community patch od 3,6 gb-a ispravlja samo grafiku? Ili umes da igras sa analognim kontrolerom ili ne, ali to nije razlog da pljujes po igri jer ona je ipak port sa konzola, a tamo vaze drugacija pravila, a i nemaju misa i tastaturu.

Ma ne pljujem po igri,RE4 je jedna od mojih omiljenih igara.Samo probao sam pc verziju kod druga sa tast. i misem i nekako nije mi to bilo to a ovo ako radi kako treba sa kontrolerom na pc-u je super vest,rado bi roknuo salazara jos jednom.:)
 
Igra najnormalnije radi sa kontrolerom na PC-u. Probao sam svojevremeno...
 
Ma ne pljujem po igri,RE4 je jedna od mojih omiljenih igara.Samo probao sam pc verziju kod druga sa tast. i misem i nekako nije mi to bilo to a ovo ako radi kako treba sa kontrolerom na pc-u je super vest,rado bi roknuo salazara jos jednom.:)


43 puta je zavrsih na tastaturi i nikako nisam mogao da je igram na rumblepadu koji imam. Jednostavno nemam osecaj.


sve je stvar individualnog izbora...
 
Ja igram sa Saitek Cyborg Rumble i sve je OK. Igra malo cudno mapira kontrole ali nema vecih problema.
 
Cini mi se da je igra sad po grafici tu sa GC verzijom koja bas preterano izgleda.
 
Ovo izgleda odlicno. Aj pusti mi link na pm, ako nije problem.
 
Igrao sam GC verziju i ovo je bolje , konacno je PC verzija najbolja :D Trebalo je napraviti ovaj patch. Svaka cast za trud! :)
 
Skoro sam skinuo Resident Evil Zero i Resident Evil Remake za GC i odigrao preko emulatora za GC i OBE IGRE su imale bolju grafiku nego Resident Evil 4 za PC, a izasle su 2001. i 2002! Ovaj patch je odavno trebao da izbaci Capcom a ne fanovi igre. Inace svaka im cast na trudu za ovo, u odnosu na osnovnu verziju dobija se osecaj nove igre.
 
Inace samo da napomenem, ovaj patch RE4 pretvara u veoma zahtevnu igru. Meni je u 1680x1050 dosta seckalo,bilo je igrivo tek kad sam smanjio rezoluciju. Ali izgleda odlicno. :)
 
Nema potrebe da se instalira neki ogromni patch vec izaberes sta ti treba odavde i plus vidis sta instaliras.

http://z6.invisionfree.com/Resident_Evil_4_PC/index.php?showtopic=573

Ja koristim ove

* Enhanced Environment 1.5 By Cerberus
* Lighting Tweaks by Cdiddy7 (ovo je kao fake hdr, moze da se gasi i pali sa + na tastauri)
* Ultra High Res Jacket (2048x2048) By FCMaxi (mnogo dobro i detaljno izgleda jakna sa ovim)
* Viper Snake's Hair for Leon By Viper Snake
* Improved Cut-Scenes By Sp00kyFox 2.0 (ispeglane i lepse cut scene u odnosu na one lose video fajlove sa ps2. Mora da se podesi ffdshow)
* Neki od button packova (sta kome odgovara, ps2, xbox 360, keyboard)
* Hi-res Eff/tpl Textures Replacement Pack 1.0 (ovo nije neophodno jer se pokrece preko texmod programa i bagovito je ali daje mnogo lepsu grafiku, fontove, hud, inventar pogotovo ako se igra u 1680x1050 i slicno.


Ima jos dosta toga, drugacije oruzje, zamenjeni likovi itd. Ovo dosta poboljsava utisak jednog mnogo loseg porta tako dobre igre kao sto je re4 i ja ovo na pc-u ne bih uopste igrao bez ovakvih modova.
 
Ja sam igrao sa nekim patchom, ali nekim starijim.
Ovaj dosta vise poboljsanja donosi :), mada realno dovoljan je i onaj stari paket, sto vise igras, to ti grafika manje znaci ;).
Mada ona originalna grafika je boze sacuvaj.
 
Sa basic patchom mi krene jako usporavati kada dodjem do drugog dela prvog nivoa kada prodjem kroz onu vecu kapiju pa sa dvogledom nadgledam seljane.
 
Bez uvrede, ali graficka ti je preslaba. Mislim da ce ti sa ovim patchom biti jos sporije, jer se i kod mene na maksimalnoj rezoluciji usporavalo.
 
Nazad
Vrh Dno