Šta je novo?

Reciklaža/uništavanje starog papira u registratorima

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,309
Poena
1,365
Da li je neko skoro imao kontakt sa nekim papir servisom ili kako se već takva usluga zove, koji odnose registratore i kutije pune papira?
Imam nekih 50-60 registratora za uništavanje i bar 10ak onih kutija za 500 listova punih stare dokumentacije.
Lokacija je Beograd/Zemun. Ako ima neka služba koja to preuzima, da ne punim lokalne kontjenere.

Poslednji put sam uništavo dokumentaciju pre 15ak godina i tada smo imali više stotina, možda i blizu 1000 registratora, pa je neka služba došla kaminom, sve odneli i čak nam uplatili neki novac za to.

UPDATE: sam sam odvezao na novosadki autoput
kontakt: https://www.hamburger-recycling.com/rs/kompanija/zemlje/serbia/
 
Poslednja izmena:
Vervovatno si se loše odrazio :D, dokumenta sam uništavaš mašinom za rezanje papira a tebe interesuje ko otkupljuje sekundarne sirovine. To radi INOS ali ne verujem da dolaze za tu količinu, sačekaš da zasvira Garavi sokak i kad vidiš nekog od sakupljača ponudiš mu bar da se ne znojiš, sam će izneti ili pak u obližnjoj prehrambenoj prodavnici pitaš kome daju ambalažu ili kojim danom dolazi neko po ambalažu (kartonske kutije)
 
Da li je neko skoro imao kontakt sa nekim papir servisom ili kako se već takva usluga zove, koji odnose registratore i kutije pune papira?
Imam nekih 50-60 registratora za uništavanje i bar 10ak onih kutija za 500 listova punih stare dokumentacije.
Lokacija je Beograd/Zemun. Ako ima neka služba koja to preuzima, da ne punim lokalne kontjenere.

Poslednji put sam uništavo dokumentaciju pre 15ak godina i tada smo imali više stotina, možda i blizu 1000 registratora, pa je neka služba došla kaminom, sve odneli i čak nam uplatili neki novac za to.
Imaš ako možeš da odvezeš na Batajničkom drumu (br.3 mislim) reciklažni centar Kap*a Star Recy*ling, oni otkupljuju, tako da nešto možeš i da ućariš🤪. Imaju i svoja vozila ali ne znam za koliku količinu dolaze.
U svakom slučaju najbolje da ih kontaktiraš, vidim da čak kombiji voze otpad, tako da moguće da nose i manje količine
 
Poslednja izmena:
Ako nemas prijatelja sa pikapom, onda je i karavan dovoljan, 50 registratora nije nista za jedan karavan.
Odes u lokalni papir servis i izmeris kola sa papirom i bez papira.
Inace to je jako mala kolicina papira tako da ces dobiti max 200din, sto nije ni za gorivo do nekog papir servisa na periferiji Beograda.
Ja sam takve kolicine bacao u kontejnere, u par kontejnera po malo i ode, nije ti to sut pa da je zabranjeno da ga bacas u kontejner.
 
Blago vama, u drzavnoj firmi je to proces...
Извршити процес одабира безвредног регистратурског материјала за излучивање, састављањем предлога Записника. Предлог доставити у стручне службе чијим радом је материјал и настао. Након извршеног прегледа са њихове стране, а у случају да се укаже потреба за дужим чувањем одређеног материјала, исти изузети од излучивања. Остали безвредни регистратурски материјал коме је рок чувања истекао према важећој Листи категорија, припремити за излучивање и физички издвојити из просторија депоа, како не би непотребно заузимао смештајни простор. Сачинити Попис материјала предвиђеног за излучивање. Излучивањем ће се ослободити простор на полицама у архиви, а затим извршити организацију смештаја и манипулације материјала у предвиђеном простору. Коначни Записник доставити Архиву Војводине као надлежном на сагласност, а безвредни материјал и физички одстанити и ослободити простор. Извршити преслагивање материјала након излучивања, затим пренети материал из служби померити и пресложити и преостали документациони материјал у депоу с десна на лево, од доле ка горе, тако да архива буде сложена по архивском броју, односно години настанка материјала
 
Blago vama, u drzavnoj firmi je to proces...
Извршити процес одабира безвредног регистратурског материјала за излучивање, састављањем предлога Записника. Предлог доставити у стручне службе чијим радом је материјал и настао. Након извршеног прегледа са њихове стране, а у случају да се укаже потреба за дужим чувањем одређеног материјала, исти изузети од излучивања. Остали безвредни регистратурски материјал коме је рок чувања истекао према важећој Листи категорија, припремити за излучивање и физички издвојити из просторија депоа, како не би непотребно заузимао смештајни простор. Сачинити Попис материјала предвиђеног за излучивање. Излучивањем ће се ослободити простор на полицама у архиви, а затим извршити организацију смештаја и манипулације материјала у предвиђеном простору. Коначни Записник доставити Архиву Војводине као надлежном на сагласност, а безвредни материјал и физички одстанити и ослободити простор. Извршити преслагивање материјала након излучивања, затим пренети материал из служби померити и пресложити и преостали документациони материјал у депоу с десна на лево, од доле ка горе, тако да архива буде сложена по архивском броју, односно години настанка материјала
Vi ko Cvakrov iz drzavnog posla.
Ja sam radio u vecoj drzavnoj inspekciji u NS, i mojim licnim pikapom smo pobacali bar 5 dupke punih pikapa stare arhive (govorim za arhivu od 1960 godine do 1990 godine, ciji rok vazenja je bio od 1 godine do max 5 godina).
Nikakva dokumentacija nam nije trebala (mozda je moja sefica samo podnela neki izvestaj nadredjenima, mada sumnjam.
Jednostavno, to su bili prastari dokumenti koje niko pre mene nije imao volje ni nacina da organizuje da se pobaca.
Na kraju smo dobili par hiljada dinara od papir servisa i pocastili se cokoladama u kolektivu i to je to, decenijski problem resen za jedno prepodne.
 
Poslednja izmena:
Otvoris kotao, bacis, cekas da izgori, pa ponovo. :D
 
  • Like
Reagovanja: uji
Meni je potreban neko, da dodje i preuzme. Ne treba meni nikakva naknada, samo neka preuzmu.

@joojant200 zapravo se izlučivanje više ne zove tako, valjda su shvatili da je glup naziv, i više arhiv ne odobrava (dolazili i odobrili nam za onaj pun kamion što sam gore pomenuo), sada se sve to radi internom dokumentacijom.

@Labello da, odlična ideja... Osim što... imam gasni kotao, električni, centralno gradsko grejanje... Ali na čvrsto odavno nemam ništa... I šta ću sa ovom gvožđurijom iz registratora?! :)
 
@PJ
Pošto ne voliš da slušaš Garavi sokak imaš kontejnere za reciklažni materijal pa se otarasiš viška osim ako ti ne treba neki papir da si se rešio "viška" ili ti dokumenata kojima je istekao rok za čuvanje (istekla garancija :D) onda pravac neki reciklažni centar. Malo Google pa mapa sa rasporedom kontejnera. Red je da se u naslovu ukloni uništavanje dokumentacije jer za to postoje propisi, osim uz rezanja postoje i slučajevi gde se rezana dokumenta spaljuju na propisanom mestu uz obavezno prisustvo komisije.
Dopuna: ne verujem da je kilo papira/kartona više od 5-6 din.
 
Poslednja izmena:
Javio mi se jedan papir servis da su krenuli prema meni, da bi za 10 min pozvali da kažu da ipak ne mogu i da će da dođu sutra.
 
Ja sam dve pune kutije knjiga iz osnovne i srednje bacio u kontejner, bilo je leto, inace bi gorele. Tako da ti to lepo na par tura napuni okolne kontejnere i lagano. :D
 
Otvoris kotao, bacis, cekas da izgori, pa ponovo. :D
Upravo htedoh da predložim isto. Kome treba materijal za potpalu da ima šta da loži, najbolje prvo to sa nekim reguliši, mnogi su voljni, pogotovo sada u jeku grejne sezone.
Ja sam dve pune kutije knjiga iz osnovne i srednje bacio u kontejner, bilo je leto, inace bi gorele. Tako da ti to lepo na par tura napuni okolne kontejnere i lagano. :D
Isto, probirača papira i kartona po kontejnerima ima podosta pa Bože moj, može i tako. Kada vide klot pun kontejner bez druge vrste smeća, planuće već u toku dana ako je na dobro poznatoj lokaciji za to (gde obližnje trgovine se mahom rešavaju kartona i ambalaža, a nemaju svoja mesta za odlaganje).
 
Kontaktirao sam više službi, obećvaju, ne dođu, bilo je onih koji hoće samo papir, bez registratora, do onih koji su nezainteresovani.

Nakon što sam kolicima odgurao 70-100kg u kontejner, našao sam ovaj kontakt
Isto neka komplikacija sa preuzimanjem, ali imaju magacin na novosadskom autoputu gde možeš sam da odvezeš. Sreća da sam bacio onaj deo gore, jer mi je ovo preostalo, knap stalo u auto zapreminski. Predao 340kg, u toku dana mi uplatili na račun 8din/kg. Da sam znao da vredi 30€, angažovao bih regulran kombi i rekao mu da će toliko da dobije da preveze tih 6km od mene do Hamburgera.

Inače, ispred Hamburgera, na blatanjvom parkingu, ispred kancelrija, dva komada Mercedes GLE, novi. I još nekoliko prilično skupih automobila. Reciklaža, bato.
 
Nisu. Recimo bar 3 registratora su bila za renoviranje nekog starog objekta. Pa jedna cela kutija projekata za neki magacin koji više ne postoji....nekoliko registratora su izvodi iz banke, ali koga briga koliko smo para imali na računu i ko nam je nešto plaćao 2013. godine i ranije.

Mislim da je sve bilo starije od 10 godina.

A i da jesu poverljivi, istovario sam ih na gomilu drugih registratora, jedna žena tu stoji i vadi papire, baca ih u džambo vreću, a prazne registratore na drugu gomilu.

Džambo vreća, verovatno viljuškarom, ide nekoliko metara dalje, na neki transporter koji vuče gomile papira negde gore, u drugi objekat. Prema onome što sam napolju video, otprilike je gore balirka. I gde to posle vuku, koga briga. Ispraznio sam police u garaži :)
 
Nazad
Vrh Dno