Šta je novo?

Random pad FPS-a!

zlatkojovic

Cenjen
Učlanjen(a)
14.04.2009
Poruke
88
Poena
159
Da li Vam se desavalo da Vam u sred igrice random padne FPS? Npr. Igra je radila fenomenalno 90-120FPS i od jednom padne FPS na 30. Par sekundi tako, pa se vrati u normalu.

-Nije pregrejan CPU (do pre dva dana radila igra besprekorno)
-Nisu driveri (instalirani najnoviji AMD driveri 182.2.3)
 
^
Plus preskeniraj sa Zemanom naprimer na malware. Imaš i portabilnu verziju, pa slobodno nju skini.
 
BF4 je u pitanju i Escape from Tarkov. Do pre dva dana je sve odlicno radilo. Danas, danas je druga prica.
Nema sta nisam sve danas cackao. I defragmatirao C:, cackao regedit, re-instalirao drivere za GPU, instalirao CCleaner...i nista. :/ Mora nesto da propustam.
Ali sa ta podesavanja sam zadnje 3 godine igrao BF4. Jeste da sam imao slicne probleme u proslosti, ali sam ih resavao jednim potezom " To fix this problem, please re-instal ur Windows" I to upali O:) ali sad mi se nesto ne re-instalira Win, s obzirom da je relativno nov.

Spec: 8320
12gb 1333
390x
 
Desava se stalno nakon instalacije novih GPU drajvera na konfi iz potpisa, minimum dva-tri restarta racunara je potrebno da bi radilo normalno.

Ako nije do toga, probaj sa brisanjem drajvera preko Display Driver Uninstaller-a u Safe Mode i instalacijom poslednjih whql sa amd sajta.
 
Proveri da li ti intenzivno radi lampica (HDD led) na kucistu u momentima kad padne framerate.
Moguce da drnda HDD u tim momentima, a svakako proveri da li ti je iskljucen schedueled defragment HDD-a koji je po defaultu on u windowsu.
 
Desava se stalno nakon instalacije novih GPU drajvera na konfi iz potpisa, minimum dva-tri restarta racunara je potrebno da bi radilo normalno.

Ako nije do toga, probaj sa brisanjem drajvera preko Display Driver Uninstaller-a u Safe Mode i instalacijom poslednjih whql sa amd sajta.

Obrisao sam drivere i instalirao stare, od pre 5 dana. Isto. Jedino ih nisam brisao iz SM, kao sto kazes, jer mi to nije poznato.

Proveri da li ti intenzivno radi lampica (HDD led) na kucistu u momentima kad padne framerate.
Moguce da drnda HDD u tim momentima, a svakako proveri da li ti je iskljucen schedueled defragment HDD-a koji je po defaultu on u windowsu.

Da znas da je moguce to. Sistem mi je na tom HDD, a i igre. A on radi kao "Maxtor 80gb" svojevremeno, krcka kao lud. Koji mi program preporucujes da vidim kako i da li uopste (dobro) radi? Jer ako ga samo vratim, jer je u garanciji, recice mi da je HDD ispravan.
 
ne radi se onda tu toliko o "ispravnosti diska" nego o fragmentaciji, mozda bi onda trebao provuci defragmentaciju, pa makar i tu default windows aplikaciju
kucaj u windows search "defragment"

Bio je na 4% (ma sta to znacilo) sad je optimizovano. Idem da vidim da li ce kucati "in game"
 
Jedino ako su bas fajlovi igara bili medju tih 4%, mada je malo verovatno.

Probaj sa DDU da obrises drajvere u safe mode i instaliraj 18.2.1.
 
Kupi neki SSD, makar i od 60GB (mada idealno 120GB) i kuckanje vise neces cuti :)
Nije veliko ulaganje, a znaci dosta.
 
U danasnje vreme kad imas gomilu OSD i realtime toolova za logging mozes lagano da saznas sta je problem, instaliraj MSI Afterburner, nasteluj ga da ti prikazuje u OSD-u gpu, cpu, mem load, senzore i ostalo. Takodje upali u pozadini Win Task Manager -> Performance i selektuj da ti daje prikaze diska i njegov transfer rate i ostale podatke.
Iduci put kad se to desi samo pogledas sta kaze Afterburner u OSD-u, da li su klokovi igre pali, da li je CPU load otisao i zakucao, ako je sve isto onda alt-tabuj pa pogledaj sta ti radi drive... ako nije ni to onda opet pogledaj cpu i procese u task manageru pogledaj da li ima neki sumnjivi i tako to.
Ovo ti je manje vise neki 101 za bilo kakav debugging istog i slicnih problema.
 
U danasnje vreme kad imas gomilu OSD i realtime toolova za logging mozes lagano da saznas sta je problem, instaliraj MSI Afterburner, nasteluj ga da ti prikazuje u OSD-u gpu, cpu, mem load, senzore i ostalo. Takodje upali u pozadini Win Task Manager -> Performance i selektuj da ti daje prikaze diska i njegov transfer rate i ostale podatke.
Iduci put kad se to desi samo pogledas sta kaze Afterburner u OSD-u, da li su klokovi igre pali, da li je CPU load otisao i zakucao, ako je sve isto onda alt-tabuj pa pogledaj sta ti radi drive... ako nije ni to onda opet pogledaj cpu i procese u task manageru pogledaj da li ima neki sumnjivi i tako to.
Ovo ti je manje vise neki 101 za bilo kakav debugging istog i slicnih problema.

Nasao sam sta je. Evo sta je...

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
To kada opada usage? To ti se desilo u igri ili...?

Skini hwinfo - https://www.hwinfo.com/files/hwi_572.zip, klikni na sensors i upali logging (čuva u .csv formatu). Igraj neko vreme igru i kad krene da tripuje, nastavi još malo da logger uhvati još i posle postavi .csv da vidimo šta trokira.
 
Izgleda da je sve vreme OVO pravilo problem...
jer je bilo na 100%, a zapravo treba da bude na 99%. U dva navrata sam pokrenuo BF4 i nije padao FPS. Nadam se da ce tako i ostati. Ostaje mi samo da testiram jos par puta.

Untitled.jpg
 
Sa tim podešavanjem ti procesor ne boost-uje, pa se ne pregreva i onda ne ubija performanse.
 
Nazad
Vrh Dno