Šta je novo?

Radi li kome Hamachi?

codejan

Slavan
Učlanjen(a)
06.07.2004
Poruke
251
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i5-3470 quad core
Matična ploča
Gigabyte GA-P75-D3
RAM
Kingston 12GB DDR3 HYPER blu
GPU
EVGA GeForce GTX 260 896MB DDR3
Storage
Hitachi 1TB, EXRAM 512GB SSD
Zvuk
Creative Live! 5.1
PSU
Thermaltake SMART RGB 700W
Kućište
MS MidiATX
Monitor
BENQ FP91G+, HP W19
Miš & tastatura
Logitech MX400
Ostale periferije
neo SW-H55
Laptop
Lenovo ThinkPad T450s, ASUS eeePC 1001HA
Tablet
Lenovo TB-8505X
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi 10 2022
Pametni uređaji
Denver BFH-17, Xiaomi TV Stick 4K
Pristup internetu
  1. ADSL
Interesuje me da li vam osnovna verzija Hamachija radi?

Instalirao sam nekoliko verzija Hamachija i sve su se uspesno instalirale i dodao sam korisnike u mrezu, ali kad sam pokusao da igram neke igre nisam uspeo nikoga da vidim u mreznom statusu.

Predpostavljam da je to zato sto mi da razlicite ip opsege za svakog od korisnika. Ne daje mi za korisnike u mojoj mrezi opseg 1.1.1.xxx, vec mi daje korisnike u opsegu od 1.xxx.xxx.xxx, što se u igrama ne računa kao ista mreza. Pretpostavljam. :)

Tako bi meni, a mislim i drugima bilo od koristi da se objave ovde iskustva sa pomenutim programom.
 
CS 1.6 zahteva da adrese budu iz iste C klase, tj. dozvoljeno je da se razlikuje samo poslednji broj (od četri broja razdvojena tačkama) dodeljene IP adrese. Ovaj problem se rešava podešavanjem alijasa.
C/C Generals radi bez dodatnih podešavanja.
 
Probao sam sa dvojicom drugara da igramo cs 1.6 preko hamachija, cisto radi testa.
Instalirali su klijente, priključili se mojoj mreži i pojavili se na mom hamachiju serveru. Ali, kad smo usli u cs, nisam ih nigde video. :(
Pretpostavljam, jer su imali ip-ove sa razlicitim opsegom, pa nisu bili prepoznati od cs. Kad kazem da su bili pod razlicitim opsegom mislim na recimo 196.111.23.12 i 12.344.32.34, znaci totalno ne slicne ip adrese.

Nisam laik po pitanju adresa i znam da subnet maska od 255.255.255.0, omogucava da se vide u jednoj mrezi 192.168.100.1 i 192.168.100.2. Sve ovo govorim jer sam probao hamachija i sa Heroes 3.58 WOG i sa njim mi takodje nije radio.

Ako neko ima neku sugestiju kako naterati hamachija da radi, voleo bih da me uputi gde gresim.
 
Upotreba alijasa rešava problem sa opsegom adresa.
Stvar koju obavezno treba proveriti je: da li igra koristi hamachijev virtuelni mrežni adapter za povezivanje/komunikaciju? Ako to nije slučaj, igra, normalno, neće raditi, tj. nećete se videti međusobno.
 
Može li kratko pojašnjenje za upotrebu alijasa?
 
Peer VPN alias
This feature replaces Hamachi:aliases.txt in Hamachi. This feature is used to bypass "Class C" limitations and essentially do an IP mask of the IP so that any application will be able to access an IP in the Hamachi range as being in the same subnet.

Example: 3 IP's, 5.10.20.30, 5.20.30.40, and 5.30.40.50 can be aliased as 5.10.10.1, 5.10.10.2, and 5.10.10.3 if the local computer had the Hamachi address of 5.10.10.5 and any game/application would see them as their alias accordingly.
Link
 
Hvala na odgovoru. :)

Nikad ne bih trazio u podešavanjima Hamachija, već bih gledao u sistemska podešavanja.
 
Namestili smo aliase, ali nam Heroes 3 opet nije radio sa Hamachi-jem.

Naime, ja sam kreirao mrezu na Hamachi-ju i kad ja pokusam da kreiram igru u herojima on je u stanju da vidi moju igru, ali nije u mogucnosti da se prikljuci igri i javlja mu gresku. Kad on kreira igru, ja ne mogu da vidim njegovu sesiju i opet smo na istom, ne mozemo da igramo.

Pingovanje radi sa i sa jednog na drugi kompjuter i obrnuto, firewall smo iskljucili.

Aliase smo podesili zasebno, ja sam podesio da moj prijatelj bude u mom opsegu ip adresa, a on je podesio mene u svom opsegu adresa.

Ip adresa koja se pojavljuje u ekranu Heroes-a je podesena da bude Hamachi-jeva, a ne od mog realnog mreznog adaptera, upotrebom advanced settings opcije u Network Connections meniju.

Ako je neko imao nekih slicnih iskustava sa Heroes 3 i Hamachi-jem, znacilo bi nam da cujemo.
 
Покушај са 1.0.1.5 верзијом, код ње другачије функционише адресирање.
Upravo tako, ova verzija se najbolje pokazala. Mislim da sam igrao CS 1.6 sa ortacima bez problema pomoću Hamachi-a baš na njoj. Anyway, WarCraft:TFT igram redovno sa tom verzijom, vidimo se u LAN-u dok kod WarHammer4k: DOW moramo da idemo na "enter IP" fazon, pa se koristi dodeljenji Hamachi IP u zavisnosti kod host-uje.
Good luck :banana:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno