Šta je novo?

Quake 3 multiplayer, kako?

Blade Runner

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
662
Poena
645
Da li može neko da mi objasni kako najlakše da odigram Quake 3 igru preko interneta, umorio sam se od skidanja raznoraznih patcheva, osp-a, uputstava, obilaska naših nazovi game sajtova, jedan server traži ovo, drugi ono, treći ne radi ... pa ako je neko dobre volje da mi ukratko objasni postupak (za neki naš server u lite-u). Imam Quake 3 sa ovim poslednjim pačetom v1.31 a skinuo sam i neki osp (ne znam ni čemu služi) v1.01 full (čitavih 54MB).

Kada ukucam u multiplayer ime servera, Quake mi samo izbacuje Awaiting chalenge i tako odbrojava u nedogled...
 
to ti je do veze

kad ti pishe awaiting challenge
da nemash neshto pisalo bi ti server uses protocol blabla a ti imas blabla2 npr
idi na sezam pa probaj tamo kako ti radi
/connect games.sezampro.yu
 
nope, awaiting challenge ...

Ima li još neki server da se proba...
 
ako ti ne radi sezam

znachi da ti je konekcija uzasna
ja sa 33.6 mogu da udjem na sezam i da pikam q3
koji modem imas?
i koja centrala
 
Centrala jest užasna (Karaburma) ali mi sada pade na pamet da možda nije problem u tome što ja umesto instalacije samo prekopiram quake.exe i baseq3 folder sa CD-a na HDD i tako igram singleplayer, razlog zbog čega ovo radim je neispravan folder Extra na CD-u. Šta misliš da li je možda u ovome problem ? Mada sam negde pročitao da su svi ostali fajlovi na CD-u potpuno nepotrebni...
 
nije

pustio bi te na sezam prvo,pa bi tek onda pregledao fajlove a server na sezamu nije pure,tj ne zahteva sve originalne pk3 fajlove
btw kad proverava fajlove gleda samo baseq3 folder,tako da ti taj extra stvarno ne treba
bice da je do veze
 
Još samo ovo, da ne bih mnogo gnjavio, kada se konektujem na full pristup internetu i ukucam ime servera u konzoli (/connect games.sezampro.yu) primećujem da Quake pokušava da se poveže na Quake3arena.com a odmah zatim mi izbacuje poruku Miss-Typed CD Key? Ja sam skinuo nekoliko key-generatora ali jedino što sam uspeo da izvedem je da mi više ne traži CD pa bih te zamolio ako imaš neki dobar crack za ovaj problem da mi pošalješ na mail [email protected] ili samo serial koji bi radio kako treba...
 
ne gnjavish me..

samo ne znam kako ti trazi cd key??
od pre nekih 6 meseci id je ugasio glavni server za proveru cd keyeva tako da sad mozes bilo gde u svetu da igras
stvarno mi je to cudno shto mi prichash
 
Da nije do ovog novog patcheta v1.31 ? Nije ni meni jasno ali možda je u tome problem jer i kada sam u lite-u on izgleda pokušava da se poveže na njihov server ali tada samo ćuti jer veza nema izlaz ka svetu ... a na full samo izbacuje ovu poruku sa CD-keyom ... bez veze
 
Evo, nekako sam uspeo da dođem do nove poruke sa Sezamovog servera:

Server uses protocol version 67

Šta sad da radim ?
 
Evo sada se kao konektuje i taman da me ubaci u igru opet se vrati na glavni meni.

Nisam znao da moraš da se uloguješ preko sezamovih linija da bi odigrao partiju quake-a, skroz bez veze, u tome je i bila najveća greška jer sam pokušavao preko euneta.

Da li postoji ijedan server u YU na kojem može da se igra potpuno free nezavisno od provajdera ? :mad:
 
na sezamu

moze bilo odakle da se igra,ja ulecem sa yubc-a
to shto ti je pisalo server uses protocol 67,to znachi da ti NEMASH 1.31, jer je to protocol za tu verziju
ako si usao na sezam,pa te izbacio izgleda da nemas ni osp.1.01,ali to si napisao na pochetku
 
Evo kako sada stoje stvari:

Morao sam da prekopiram fajl z-osp-cgame099v3.pk3 iz OSP-a 0.99v3 u folder OSP-a v1.01 jer tako traži server Sezama, naravno ovo nigde na njihovom sajtu ne piše ! Tamo samo piše da ti treba OSP 0.99v3 i PointRelease v1.30 (u stvari obavezan je PR v1.31)! Posle ove intervencije server mi je tražio fajl cpm1a.pk3 a naravno nisu ni ovo napomenuli jer mi je pored svih mapa koje dolaze uz Quake 3 Arenu i OSP v1.01 potrebna i neka mapa sa kriptičnim imenom cpm1a.pk3 !?! Šta da radim, otišao sam na Google ukucao pretragu i pronašao neke linkove za download ove mape. Kada sam je "skinuo" ubacio sam je u /baseq3 folder i startovao u Single player misiji čisto da vidim kako izgleda a izgleda odvratno, pored svih onih mapa oni su našli ovu koja ništa ne valja.

E sada posle svih ovih intervencija i konačnog povezivanja na Sezamov server u nadi da sam konačno obavio sve ono što je u prvu ruku trebalo opisati na www.sezampro.yu/games glupi server mi izbacuje grešku da checksum mape nije dobar tj. da ja verovatno nisam skinuo pravu mapu ?! Mapa se zove Wicked i veličine je 1714 KB.
 
nemoj sad

da cpm1a nije dobra mapa,mapa rula,to je jedna od official CPL mapa
ova cpm1a koju ja imam je teshka 1.754.438 bajtova,valjda je to ista
imas jos cpm1 koja je teshka 301kb
 
Dobro de, nisam baš mislio da je sranje više me je iznerviralo svo ovo zaje....nje ctp; sa DialUp igranjem...

Evo upravo skidam mapu sa identičnim brojem bajtova koje si napisao pa ću javiti da li je sve proradilo kako treba ... uzgred, da li funkcioniše server na www.netgames.co.yu na IP-u 195.252.112.25 to je valjda Drenikov server ?
 
Nazad
Vrh Dno