Šta je novo?

PS2 vs Ostatak konzola

ilki

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2001
Poruke
182
Poena
619
Posto je u Colin 3 za PS2 stigao !!! thread-u pocelo do raspave sta je bolje PS ili XBOX mislim da malo rasprave nece da skodi.:)

PS rula:)

PS. Samo da ovo se ne prosiri na on cuveno AMD vs Intel:D :D
 
PS2 ruls - X-Box propada!
 
Evo malo istorije za mladje korisnike kompova, shto mislim da ce koliko toliko razjasniti zashto je PS2 nedodirljiv..Davnih osamdesetih, pojavila se softverska kucca Psygnosis. Radili su iskljucivo za Amigu.Za one koji znaju o chemu pricham, setice se neverovatnih igara koje su oni pravili. Njihove igre su bile bukvalno godinu-dve ispred svih ostalih. '95.godine izlazi PSX i u tom trenutku Sony 'kupuje' sve programere iz Psygnosisa i od tada oni rade samo za Sony computer entertainment. Od tada pa do danas, 90% igara koje je SCE napravio, ne samo da su hitovi, nego su i najbolje igre ikada uradjene na bilo kojoj platformi...Evo nekoliko primera. Gran Tourismo, Crash Bandicoot, Wipeout, NBA(zaboravio sam puno ime), Metal Gear Solid, itd... Pored toga, za Sony rade najvece firme i legende sa Arkadnih konzola kao shto su NAMCO ili KONAMI, a ostale su opet Japanske prizvodnje i uvek su bile pune novih ideja (setite se Parappa the raper).. Ni danas se to nije promenilo.Dok na PCju i dalje forsiraju FPS i RTS igre, na Soniju postoji shirok dijapazon raznih zanrova i podzanrova, chak i igara koje se ne mogu svrstati ni u jedan zanr.To konzolu chini raznovrsnom i interesantnom i vrlo teshko to sve moze dosaditi. Xbox je poshao drugom taktikom. Uzeo je nepoznate Americhke i Evropske firme da rade za njega, ali to nije dovoljno. Nije dovoljno da igra ima 80fps i da ima savrshenu grafiku (recimo Rally Challenge 2002), a svi ostali aspekti su kao na PCju, shto znachi nerealno i jadno. Ima Japanskih igara sa PSa koji se rade za Xbox, ali to je vrlo mali broj i gomila njih kasni po godinu dana u odnosu na PS2. Pored svega ovoga, igre za PS2 izlaze neverovatnom brzinom (i pored tog kvaliteta), a za nashe trzishte je bitno i to shto su kopije na CDu (vecina igara) smeshnih 2dm, tako da Xbox ni u jednom aspektu nije u prednosti, osim u grafici koja opet u dosta igara pametnim programiranjem izgleda bolje na PS2...(Samo treba videti Gran Tourismo 3 i sve ce vam biti jasno)
 
ma X-box ima jednu dobru igru i zato propada :):)HELLO jedina igra koja valja
pozdrav
 
Što bi se reklo, XBOX je konzola na silu i takva nikad ne može da bude najbolja...
 
IronSERB je napisao(la):
ma X-box ima jednu dobru igru i zato propada :):)HELLO jedina igra koja valja
pozdrav

Mislish Halo ? :)
 
Bane® je napisao(la):
Što bi se reklo, XBOX je konzola na silu i takva nikad ne može da bude najbolja...

E dobar si.... Hoces da kazes, da kada imas neku ribu na silu, ne moze da ti bude dobro ? :D :D
 
byMaX je napisao(la):
E dobar si.... Hoces da kazes, da kada imas neku ribu na silu, ne moze da ti bude dobro ? :D :D

Hahaha, dobro ti poredjenje, samo je problem u tome shto je konzola na silu shit :D:D:D
 
Gde ti igrash PS2? Kada mogu da svrnem da vidim to chudo od trke i GT?
 
byMaX je napisao(la):
Gde ti igrash PS2? Kada mogu da svrnem da vidim to chudo od trke i GT?

Igram ga kod ortaka, ali ga je pre par dana prodao, hoce chovek da qpi PC :D U svakom sluchaju on radi u Digitechu pa povremeno uzima odande konzolu i koristi je kod kucce...Videcu da mu ja maznem jednu na nekoliko dana pa cu te pozvati da vidish...
 
Vidim da ste tolike zacepotine da ne vredi nista objasnjavati i da veoma pristrasno gledate na celu stvar. Vreme ce pokazati svoje...
 
byMaX je napisao(la):
E dobar si.... Hoces da kazes, da kada imas neku ribu na silu, ne moze da ti bude dobro ? :D :D
Ne kažem da je loše, ali ako već možeš da biraš, bolje da nije na silu, a ima se šta birati :)...
 
smile je napisao(la):
Vidim da ste tolike zacepotine da ne vredi nista objasnjavati i da veoma pristrasno gledate na celu stvar. Vreme ce pokazati svoje...

Kad budesh video PS2 uopshte , onda cemo da prichamo :D
 
Vreme ce pokazati!?!?!? zar vec nije pokazalo - u svetu je dosad prodato 3-4 puta vise PS2 konzola negoli XBoxova :cool:

poz
 
Smile je jedan od onih likova koji kazu Billy i Micr@soft zakon. Ali evo ti jedan primer micr@soft i hardware , uzmem micr@soft mis da ocistim (mis lep, tezak, izgleda kvalitetno) otvorim i imam sta da vidim , spolja micr@soft a unutra MITSUMIFX. Tako i XBOX spolja micr@soft a unutra ...

Sony spolja Sony iznutra;)
 
gde si kupio tog misa? ja imam intellimouse explorer i unutra ne pise nigde mitsumi.
 
Miroslav je napisao(la):
gde si kupio tog misa? ja imam intellimouse explorer i unutra ne pise nigde mitsumi.

I ja sam video explorera 3 iznutra.. doduse, ne mog .... :D Nema Mitsumija? A i da ima, mish je pored MX500-ke i 700-ke, najbolji koji postoji!
 
Ma koliko microsoft pravi lose software toliko je dobar sa hardverom(ovo ne znaci da je xbox dobar jer u njemu ama bas nista nije MSovo), mis Intelli Explorer 3.0 je stvarno bez konkurencije...
 
E, ortak odustao od PCja, kupio PS2 opet :D:D:D
Kaze "ne mogu da se za*ebavam sa onim podeshavanjima i gomilom fps igara" :D
 
E, ali da PC rula kada su FPS-ovi u pitanju, to stoji... mada, za sve ostalo.... :) :)
 
byMaX je napisao(la):
E, ali da PC rula kada su FPS-ovi u pitanju, to stoji... mada, za sve ostalo.... :) :)

Tachno, jedino je problem u tome shto na PCju to jedino shto vredi, pa se smorish posle 7 godina igranja jednog te istog :)

Btw, ne znam kako izgeda UT na PS2 sa mishem..josh nisam ni video kakav je taj Sonijev mish...
 
Nazad
Vrh Dno