Šta je novo?

PS/2 tastatura na USB port laptopa

Dom

Zapažen
Učlanjen(a)
12.11.2021
Poruke
6
Poena
22
Pozdrav grupi,

Zanima me da li je moguće spojiti staru IBM click tastaturu na USB port laptopa?
Kupio sam neki adapter ali nisam uspio ništa dobiti osim da se upale i ugase sve ti lapmice na tastaturi kada se una utakne u adapter.
Adapter istovremeno služi i za PS/2 miša i za PS/2 tastaturu.
Pokušao sam spojiti još jednu CLICK tastaturu sa DIN konektorom i prvo sam stavio DIN to PS/" konektor pa zatim na ovaj dapter i dobijem isto.
Da li postoji neki siguran način ili se sve svodi na pookušaj/promašaj? :)

Prilažem fotografije etikete tastature koju želim da spojim i adaptera sa kojim sam to pokušao.
 

Prilozi

  • Adapter PS2 to USB.jpg
    Adapter PS2 to USB.jpg
    424.6 KB · Pregleda: 20
  • IBM UK CLICK.jpg
    IBM UK CLICK.jpg
    244.8 KB · Pregleda: 20
proveri sa nekom drugom tastaturom, mozda je to XT
 
Priključiti tastaturu na desktop računar direktno i ako tamo radi i ako je OS novije generacije, 2 mogućnosti su eliminisane. Staviti na adapter pa probati opet. Ako radi onda pristupiti laptop Device Manager-u... A opet... Imam jednog miša, dizajniran za žensku populaciju, radio sjajno na XP ali neće više na Win7. Neke starije periferije jednostavno neće da prepozna noviji sistem bez drajvera do kojih je skoro nemoguće doći.
 
Tako i treba da bude, da se upale sve tri lampice pa da se ugase. Tako se ponaša IBM Model M i na starijim PC računarima pod DOS-om. Ako pritisneš posle toga Num Lock taster videćeš da će se upaliti verovatno lampica. To je znak da je tastatura ispravna ali OS ne prepoznaje adapter kako treba. Problem je verovatno u tom samom adapteru, postoji neki specifičan model koji se koristi čini mi se mada je sve to baš onako kako si i sam rekao pokušaj/promašaj. Možda i Win 10 pravi problem ako njega koristiš pa probaj sve pod Win 7 ili XP čak





Nešto najsličnije adapteru sa ovih video klipova ti je ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/kom...astaturu/oglas/134997654?filter_id=1694544938
 
Zato i treba da ga poveže na mašinu sa PS/2 portom direktno. Računajući da mu je OS od sedmice naviše, eliminisaće i taj faktor pored ispravnosti. Ukoliko OS pravi problem, neće moći da ga pokrene bez compatibility mode opcije za XP a možda i niže na 98/ME. Ako mu radi na sedmici ili 10-ki kojim slučajem, adapter je taj koji je na redu. Ako ne ide preko adaptera treba ga vratiti prodavcu jer je možda neispravan ili neadekvatan za tu tastaturu. Glupo je sad savetovati da je trebalo da ponese tastaturu sa sobom (osim ako nije naručeno) i na licu mesta da je prodavac testira sa adapterom/ima.
 
Hvala svima na pomoći.
Probao sam tastauru na 286 i radi bez problema.
Ali problem je riješen na drugi (skuplji) način.
Došao mi je pod ruke još jedan identičan PS/2 - USB adapter i tastatura radi sa njim bez problema. Win 10. :)
Nevjerovatno.
Samo jedan taster ne radi. To je backslash između lijevog Shifta i Z slova.
Malo problematično slovo u današnjem svijetu. :)
 
Hvala svima na pomoći.
Probao sam tastauru na 286 i radi bez problema.
Ali problem je riješen na drugi (skuplji) način.
Došao mi je pod ruke još jedan identičan PS/2 - USB adapter i tastatura radi sa njim bez problema. Win 10. :)
Nevjerovatno.
Samo jedan taster ne radi. To je backslash između lijevog Shifta i Z slova.
Malo problematično slovo u današnjem svijetu. :)

Ako te ne mrzi okači sliku samo tog drugog adaptera da ljudi mogu da vide ako nekome zatreba
 
I taj drugi adapter može nekom drugom da pravi problem. Nema tu nekog pravila, već spravu (tastaturu u ovom slučaju) u ruke i pravac trgovina da se na licu mesta probaju adapteri.
 
Dobro jutro.
Adapter je potpuno identičan. Zato sam i rekao nevjerovatno.
Da. Predlažem probanje na licu mjesta ali su adapteri zapakovani u kesice pa neće niko da ih otvara bez kupovine. :(

Da li imate ideju za BackSlash taster? On radi regularno na 286 mašini ali na Win10 neće.
 
mozda je nesto pregorelo u prvom adapteru, ps/2 nije 'hotplug' kao usb.
 
Nazad
Vrh Dno