Šta je novo?

Prva PRAVA srpska igra??Ljudi moji, da li je to moguce?

WebWolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2004
Poruke
3,814
Poena
435
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5600 & Scythe Mugen
Matična ploča
MSI X470 Gaming Pro Carbon
RAM
Kingston HyperX Predator 16GB 3200MHz
GPU
GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING OC PRO 8G
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB & Samsung 970 Evo Plus 500GB
PSU
Corsair RM650x
Kućište
NZXT H500
Miš & tastatura
Cooler Master MK730 & Razer Basilisk v3
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Xiaomi Roborock 6
Xiaomi Air Purifier 3H
Pristup internetu
  1. Optički internet
Evo naculo se da je izasao taj Will of Steal (po svemu sudeci glupa tematika, jos gluplji naziv, ali sta ces).Kakvi su komentari i reakcije na to.Da li ce ovo biti pocetak blistave karijere, ili samo trenutna zarada i zanos, kao i mnogo stosta u Srbiji? :D :banana:
 
Poslednja izmena:
Pa ljudi sto mi opet izbrisa post.Ajde objanite mi o cemu je ovde rec
 
Serbianboss je napisao(la):
Pa ljudi sto mi opet izbrisa post.Ajde objanite mi o cemu je ovde rec
Offtopic. Pričao si o nečemu što nema veze sa temom i forumom. To u startu nije bilo tolko strašno, ali je pretendovalo da se pretvori (ne samo od strane tebge) u veliki flejm.
 
I ja sam se zaneo :(. Mislim da je u pravu sto ga je obrisao. Prva prava nasa igra zasluzuje dobar thread.
 
Igra je izashla pre nekoliko meseci, i svuda je dobila loshe ocene...
 
Bez obzira na loše kritike, smatram da se treba pružiti velika podrška momcima, pošto su krenuli u mission impossible, i to sa nekih 20-ak godina zakašnjenja.

Samo napred, momci
 
Naravno, nisam ni rekao da ne treba pruziti podrshku, a glavne ljude iz tima znam i lichno...
 
Mogli bismo da se izorganizujemo i napravimo neki do jaja mod za igru i proslavimo je kao sto je CS proslavio HL ;)
 
trx je napisao(la):
Mogli bismo da se izorganizujemo i napravimo neki do jaja mod za igru i proslavimo je kao sto je CS proslavio HL ;)

Što se mene tiče mislim da bi njima najviše pomoglo ako bi se mnogi od nas odlučili za kupovinu dotične igre ili "nabijanjem na nos" ovog poduhvata svima koji mogu materijalno da im pomognu. Jer ono što njima fali je novac, a njega su imali na kašičicu. Što se tiče loših ocena...ma ja bih rekao da se prvi mačići u vodu bacaju...a ovo što su oni uradili (komanda glasom!!!) je pionirski poduhvat ne samo za naše uslove. Samo napred na greškama se uči, a ovih vaših par će biti ispravljeni, nadam se, već kod sledeće igre. :wave:

@Driver: ako ih već poznaješ, stvarno im čestitaj na, za mene, ogromnom uspehu. Da li znaš gde igra može da se kupi i da li su zaista sami razvili taj endžin (što je velika ušteda i investicija za budućnost) ili su ga bazirali na nekom postojećem?
Toliko od mene i...
Pozdrav. :wave:
 
Moorhuhn je napisao(la):
Da li znaš gde igra može da se kupi i da li su zaista sami razvili taj endžin (što je velika ušteda i investicija za budućnost) ili su ga bazirali na nekom postojećem?
Toliko od mene i...
Pozdrav. :wave:

U novom SK ima intervju sa momcima. Engine je 99% njihov. Zaista im treba cestitati na prvencu. Sigurno ce sledeci put biti mnogo bolji.
 
Da, njihov engine, a radili su na igri preko dve godine, i za to vreme raspali i sakupljali 5x, sve zbog kinte...
Igra moze da se kupi preko, koshta oko 20€...
 
Dajte neki sajt sa opisom igre da vidimo kakve je ocene dobila....
 
Izasao je patch 1.1 koji resava pathfinding probleme, inace najvecu zamerku igri!!!

Na Gamespot-u nije ocenjivana, ali je od usera dobila 7.5.
 
7.5 na Gamespot-u od usera je super ocena!!! Cak i 60 nije lose za pocetak po meni. A svaka cast coveku iz SK-a koji ni najmanje tendeciozno nije ocenio igru vec ju je propisno ispljuvao za neke stvari. Svaka cast!
 
Nije lose, za pocetak.Najzanimljiviji mi je glasovni nacin komandovanja.Jedva cekam da isprobam igru.Malo me nervira tematika (Srbi prave igru o Amerima u Avganistanu i Iraku ???).Bilo bi mozda malo zanimljivije da je nesto iole drugacije.Verovatno bi privukla jos kojeg igraca da ima skirmish nacin igranja, mada sta je tu je.I ovako prolazi...
 
Tematika je gluplja da ne moze biti gluplja, da ne kazem debilna.
Bolje da su napravili igru o ratu na Kosovu, odmah bih je kupio. :) Original! ;)

Inace, ne mogu da je nadjem na Gamespot-u, odnosno mogu ali nema review i nema ocene. Ne znam, Agilni, gde si ti to nasao!?
 
Ocena igraca se gleda sa desne strane, kada ides na informacije o igri. Tacno, na Gamespot-u nema review.

Inace, Gameyus ima u planu strategiju sa desavanjima na Kosovu. Ali mi nije jasno zasto ti je ova tematika glupa? Pa to je po stranim komentarima jedna od retkih prednosti igre u odnosu na konkurenciju - veoma aktuelna tematika.
 
Citajuci sva tri review-a koja sam ponudio, zakljucak je sledeci:

Prednosti igre su dobra grafika, zvuk, glasovna kontrola, pojedini elementi gamplay-a (nema izgradnje) i tematika (barem za strance).

Mane igre su nepostojanje tutorijala, odnosno jako tesko privikavanje na igru, pojedine nerealnosti u vezi sa objektima na terenu, nepostojanje multiplayera i najveca zamerka je najgori ikad vidjeni pathfinding (sto ukoliko je ispravljeno u tek izbacenom patch-u, moze drasticno popraviti utisak o igri).
 
Nisam video ocenu. Nije ni bitno. U svakom slucaju cenim da je to odlicna ocena s' obzirom da je to PRVA PRAVA SRPSKA IGRA ikada a i evo pogledaj opise u SK - u svakom broju imas maltene bar po jednu igru koja ima izmedju 30 i 40 a u ovom cak dve.

Sto se tematike tice, upravo zbog toga sto je aktuelno mi je i smorno, znaci MUKA mi je vise od Amerikanaca, Iraka, Avganistana i svega toga, bukvalno mi se povraca, zeleo bih da zaspim i da se probudim u nekom drugom svetu (ili normalnoj drzavi) i da sve to zaboravim, kao da se nikada nije ni desilo.

Voleo bih da je tematika rat na Kosovu u kome ce glavni junaci, naravno, biti Srbi, odnosno o bombardovanju Srbije. Samo sto sumnjam da bi se to nekome svidelo van Srbije. Zamisli scenu u igri: pada pilot aviona padobranom u neko polje, prilazi mu srpski seljak sa subarom i izbode ga vilama - divota!!! To bi ja mislim bila najprodavanija igra svih vremena kod nas.

Vidis, meni na screenshot-ovima grafika izgleda bas jadno, ali ocigledno je da gresim.
Na jednom od sajtova koje si postovao Gameplay je dobio ocenu 5.

Citao sam njihov intervju u SK i nije mi jasno o cemu govore kada kazu da su imali ROK, zasto rok za zavrsetak igre? Ne mogu da poverujem da igra nema tutorial, ajde multiplejer nekako i da prodje mada za jeda RTS i to je neverovatno. To je onda potpuno nedovrsena igra i super ako je dobila 60-70. Takodje ne mogu da shvatim taj pathfinding - pa zar nisu videli da nesto ne valja!??


Ko prvi bude igrao, obavezno da postuje utiske!!! Mislim, ako ima takvih entuzijasta.
 
Papss je napisao(la):
Zamisli scenu u igri: pada pilot aviona padobranom u neko polje, prilazi mu srpski seljak sa subarom i izbode ga vilama - divota!!! To bi ja mislim bila najprodavanija igra svih vremena kod nas.
Da, ali to onda ne bi bila realna strategija već naučna fantastika. Možda kad bi Pavković i ekipa pisali scenario, pa kao "umetnička sloboda" :wall: . Ovako, ako bi se i radila takva strategija bila bi naj naj naj dosadnija u istoriji. TEMA: Bombarduj mesecima, dok se oni opijeni valjaju po trgovima i mostovima uz čuvenu "rodoljubivu" pesmu "nemože nam niko ništa..." :bottle: I onda kad ti isti "seljaci", koji su hteli pilote da jure vilama, ukapiraju da neće imati struju i vodu tokom cele zime, malo promene mišljenje i lepo zamole NATO da prizna "poraz". A mi će mo zauzvrat da potpišemo šta god nam tutnu na sto :rtfm: . "Evo, vidi kako ja potpisujem bez gledanja, ha..." što bi rekao jedan "naš" proslavljeni junak iz Holandske "telenovele" koja se daje u kasnim jutarnjim časovima, svima nama drage "prve prave nezavisne televizije". :D
Teško prijatelju da bi se ta igra prodavala kod nas u tolikoj meri koliko ti misliš. Pre će biti da bi mnogi od nas što pre da zaborave neke stvari...jer vremenom i stomak nam je postao osetljiviji. :wc:
Pozdrav. :wave:
 
pa sve zavisi kako gledas na to.. bilo bi interesantnije da se napravi igra u kojoj se simulira kopneni napad na srbiju il nest tako.. mada mislim da je generalno i ta tema bzvz... bolje neka strategija iz prvog sv rata

nego zasto se ne izbrise gornji post koji isto tako moze da izazove flejm
 
Papss je napisao(la):
Ko prvi bude igrao, obavezno da postuje utiske!!!
Mislim, ako ima takvih entuzijasta.

E bas tako, entuzijasta :d

Samo jedan detalj iz igre koji vrlo dobro govori o okruzenju
iz koga su potekli autori... a to je Srbija 90-tih i vecna mitologija :

u jednoj od misija se "urnise" aerodrom sa iskusnim placenicima
iz sveta koji su dosli da pomognu patriotsku borbu mladih talibana
protivu zle imperije novog svetskog poretka, kad ono na pisti ....

Antonov (An-24 ako se ne varam) sa sve JNA (JA, VJ, VSCG...) oznakama !? :p

Verovatno su ga izvukli iz podruma kad su im "videli" beonjace posle
oborena 152 neprijateljska komada :-devil-:

A da, pathfinder je na nivou slepe kokoske.
 
Papss je napisao(la):
Tematika je gluplja da ne moze biti gluplja, da ne kazem debilna.
Bolje da su napravili igru o ratu na Kosovu, odmah bih je kupio. :) Original! ;)

Inace, ne mogu da je nadjem na Gamespot-u, odnosno mogu ali nema review i nema ocene. Ne znam, Agilni, gde si ti to nasao!?

Lika, Krajina, Dalmacija, Hercegovina....tema je bilo koliko volis
 
Pa kada smo vec kod tematike, isto u SK sam procitao preview za neku rusku igru, u kojoj se Ruski tenkista (sa T-72) bori na strani Srba u ratu u Bosni.Ko zna sta ce od toga tek da bude :d
Kazu da grafika puno obecava.
 
Wolfman je napisao(la):
Pa kada smo vec kod tematike, isto u SK sam procitao preview za neku rusku igru, u kojoj se Ruski tenkista (sa T-72) bori na strani Srba u ratu u Bosni.Ko zna sta ce od toga tek da bude :d
Kazu da grafika puno obecava.

I mene je zaintrigirala ista. Pogotovo zato što će biti, bar sam tako shvatio neka vrsta "rokačine" tenkovima :banana: .
A što se tiče tematike, da ne bi bilo nesporazuma, razmislite malo. Momcima je to prva igra. Pa normalno je da uzmu neku tematiku koja bi se dopala široj populaciji, a ne da podilaze nama. Nama, koji uz to i onako i ovako ne kupujemo originale. Neka se ljudi probiju malo, neka naprave ime (što im od srca želim) a posle možemo da pričamo o nekim igrama sa tematikom naše istorije. Moje lično mišljenje je da bi, pored FPS igara iz novijeg doba (1941-1945 i 1990-1999), veoma poželjno bilo uraditi RTS ala Age Of Empires. Razdoblje bi moglo biti od Kralja Uroša I (pre njega smo bili u suviše podređenom položaju u odnosu na ostale Evropske zemlje...što je igrica Knights of Honor lepo prikazala) pa sve do balkanskih ratova. Mislim da bi to po meni bio best by za naše prostore (čitaj Srbiju, Bosnu, Bugarsku i donekle Makedoniju).
Pozdrav. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno