Šta je novo?

Programiranje i narezivanje auto ključeva?

darkoj89

Cenjen
Učlanjen(a)
25.01.2021
Poruke
1,039
Poena
175
Pozdrav ljudi, ima li nekoga da je u poslu sa zadatom temom? Konkretno me interesuje da li vredi uložiti novac u ovaj posao, eto nešto kao dopunski, radio bih jeftinije od ostalih, medjutim ima li realna potraznja na trzistu za tim.
Nakon dva meseca ozbiljnog "učenja", upoznao sam se vrlo dobro sa materijom, tako da bih sada uzeo model xhorse key tool max i obd mini, kao i mašinu za narezivanje condor 005, i odredjene alate kao što su lishi tool(isprobao jedan, funkcioniše). Uz sav potreban potrosni materijal za start (ključevi, čipovi, kućišta i transponderi). Ideja se rodila nakon što sam prvo za svoje potrebe odradio karticu za svoje vozilo (reno), a potom još i za nekoliko poznanika.
 
Ako si spreman da rasturas elektronike i skidas chipove sa racunara od automobila da bi procitao kod koji ti je potreban (meni su to radili, dva dana bio ko njih, umalo nisu ubili auto) samo napred.
 
Meni su uredno iz ovlastenog servisa preko telefona dali taj kod za kljuc samo sam im morao poslati emailom vlasnicku knjizicu i licnu kartu
 
Na starom autu saim imao kod karticu, a na novom ne znam ni sam.
Klinci su mi na starom ključu napravili neko sr@nje, pritiskali tastere 1000 puta i na kraju nije hteo da otključa auto...
Posle pravac kod nekog lika kod Cvetkove pijace koji je na osnovu koda brzo rešio problem. Može i bez kod kartice, ali je skuplje.
 
Cena je jedno ali ako mislis time da se bavis moras da znas to da uradis i da stojis iza toga sto si uradio.
 
Slazem se, interesuje me, dosta sam toga naucio za par meseci, i naravno za početak bih radio jednostavnije stvari, kao i svaki početak. Kažem samo interesuje me kakvo ue tržište trenutno, ipak je to ulaganje od nekih 3-4 hiljada evra.
 
Siguran sam da ima posla oko toga dosta.

Sve zavisi kakav si majstor, treba tu dosta prakse na terenu, neće ti pomoći samo tehničko znanje, jer će malo ljudi doći samo da im napraviš ključ.

Ljudi uglavnom traže da rešis problem, a ključ može biti samo delić problema.
 
Nazad
Vrh Dno