Šta je novo?

Program za pretvaranje/otvaranje knjiga u raznim formatima

sh0rax

Poštovan
Učlanjen(a)
01.03.2015
Poruke
90
Poena
60
Moja oprema  
Matična ploča
Gigabyte B550M DS3H
RAM
16GB
GPU
RX 5700 XT
Storage
2x4TB HDD 2x2TB SSD
PSU
CHIEFTEC 700W
Monitor
AOC 24G2U
Laptop
ASUS ROG G552V
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Prijatelji neke knjige imam u raznim formatima a da nijesu pdf.Neki su u AZW3 formatu neke u MOBI formatu a neke u EPUB formatu.
Koji je najbolji program za otvaranje kako u windowsu tako i na androidu i koji je najbolji program da otvorim ove dadoteke kao pdf format?
Problem je što sam ja skinuo jedan besplatan program ali je mnogo loš sabija stranice i npr od knjige od 470 stranica napravi knjigu od manje od 300 stranica i onda je to prenatrpano i to samo za ovaj epub format.
Za djvu format imam jedan program i imam par knjiga tako i kad sam pretvarao online tu knjigu u pdf pretvorilo je u isti broj stranica kao kad se otvori djvu fajl.
Pozdrav za sve i hvala unaprijed.
 
Ja u Windowsu za sve konverzije knjiga i uređivanje istih tj. podataka o njima koristim Calibre. Takođe u okviru njega možeš da čitaš knjige u svim navedenim elektronskim formatima a mislim (nisam siguran) i u pdf.

Za čitanje knjiga na android uređajima koristim Moon+ Reader (Pro verzija) koji meni savršeno odgovara plus ima mnogo podešavanja (veličina fonta, prored etc) a tu imaš stvarno veliki izbor aplikacija tako da probaš nekoliko i odabereš koja ti odgovara.
 
Ja za konvertovanje u pdf koristim online converter.Radi sasvim solidno.

Na androidu koristim ReadEra za epub.
 
Zašto bi ih uopšte pretvarao u PDF? Bolje nadji neki dobar e-book reader SW koji ti odgovara, i čitaj ih tako.
Pozdrav
 
Lakse mi je da citam pdf na racunaru. Navika valjda..a i veci ekran, smeta mi kad duze citam na malom ekranu.
 
Ako knjige (literaturu) ne čitate u papirnom obliku, onda bi trebalo da koristite čitače sa e-ink ekranima. Lakše je, manje se zamaraju oči...
 
Ja koristim (KDE) Okular na windowsu.
Besplatan, za moje potrebe ima dosta korisnih opcija.
Cita pdf, djvu,
Knjige (epub, mobi, itd)
Stripove (cbz, cbr).

Za stripove je mozda bolji YACR, ali okular je jedan program koji sve otvara prilicno dobro.

Calibre sam smatrao da sluzi za konverziju i pripremu knjiga, nisam ga koristio za citanje.
 
Calibre je одличан и прегледан за читање. Није баш за pdf али epub, mobi и све егзотичне фајлове одлично чита и претражује.
 
Nazad
Vrh Dno