Šta je novo?

Problem vezan za Cable Management

Luka Acas

Zapažen
Učlanjen(a)
25.10.2022
Poruke
23
Poena
15
Naime, juče sam hteo da ubacim svoju konfiguraciju u novije kućište koje već imam (Cooler Master K380), i hteo sam malo i na kablovima da proradim da ne bude totalni haos, međutim ispostavlja se da je kućište takvo da se samo par kablova može staviti da prolaze kroz zadnju stranu kućišta. Ja to nisam odmah primetio i nagurao sam sve kablove iza, i onda da bih zatvorio zadnji deo kućišta (da bih stavio zadnji poklopac) morao sam malo jače i da guram i da pritiskam, ali ajde, zatvorilo se. Danas sam otvorio kućište opet da malo preuredim Cable Management da ne budu svi kablovi tako pritisnuti uz poklopac kućišta i primetim da je 24pin kabl dosta pritisnut, onako, "cev" u kojoj stoje sve te žice zajedno se fino spljoštila, kao da sam stajao na njoj 2 sekunde. Zanima me da li sam možda oštetio taj kabl i da li uopšte postoji neki način da se oštete kablovi od napajanja pritiskanjem. Trenutno su mi svi ti kablovi u kućištu i jedino je 24pin kabl stavljen tako da može "da diše", i nemam problema, niti sam imao sa paljenjem. Zanima me da li treba da brinem zbog onog nabijanja kablova? Takođe bih voleo da znam i da li se kablovi napajanja mogu oštetiti ako se često premeštaju iz jednog kućišta u drugo. Napajanje je Corsair RM650X 650W. Hvala unapred!
 
Evo dodatno i dve slike kako sad to izgleda koga zanima. Juče je izgledalo isto ovako samo što je tu na zadnjoj strani bio i 24pin kabl
 

Prilozi

  • 20240213_232035.jpg
    20240213_232035.jpg
    112 KB · Pregleda: 48
  • 20240213_232040.jpg
    20240213_232040.jpg
    132.2 KB · Pregleda: 49
Pa žice nisu crevo pa da umanje protok kada su stisnute. Pazi samo na oštre ivice da ne probije izolaciju. Još jedna stvar na koju treba paziti kada je takav gužvanjac je da žice/kablovi ne vuku konektore na kraju nego da imaju dovoljno lufta.
 
Mislim da je onda sve u redu, imaju lufta, testirao sam tako što sam proverio da li svaki od tih kablova može da se pomera napred-nazad, i mogu svi, svaki od njih "diše". Inače, tek sam sad naučio razliku između žice i kabla lol
Kad sam rekao "cev", ustvari sam mislio na 24pin kabl da se tako spljoštio. Mada me opet zanima, da li je loše za kablove ako se stalno premeštaju iz kućišta u kućište, to pitam jer sam već nekoliko puta menjao kućište, i puno sam krivio te kablove
 
Pa jedino konektori da se izližu i oslabe kontakt, ne traju ni oni doveka.
 
Nazad
Vrh Dno