Šta je novo?

Problem sa slikom na TV-u preko Sapphire Nitro+ RX580 4Gb

aleksandarbud

Cenjen
Učlanjen(a)
18.03.2012
Poruke
128
Poena
170
Pisao sam skoro da sam imao problem oko podešavanja opcija na Amd Adrenalinu u vezi rezolucije i osvežavanja na Monitoru i TV-u!Poslušao sam savet iskusnijih u ovome i ostavio sam na datim automatskim podešavanjima u odabranoj EXTENDED varijanti!Dakle monotor mi je Full Hd i što se njega tiče rezolucija i osvežavanje dato automatski je 1920x1080 sa 60Hz,a TV mi je rezolucija 4K sa 60Hz,jedino što mi za njega u Windows-u u opciji Display adapter properties for Display 2 u opciji Monitor stoji 60Hz(Interlaced)!?
Radi to tako skroz ok,ali kada prebacim sliku na TV da bih na njemu odgledao neki film ili seriju sa vremena na vreme i ne pri svakom filmu i ne nešto često...sevne neka bela nepravilna uža ili šira linija sa zvukom pucketanja!?To traje delić ili jednu sekundu i prestane!?
Čak se neki put desi da se nakon toga ekran zacrni i nestane slika i pojavi se info na ekranu televizora da je HDMI signal nestao,ali se posle par sekundi on ponovo pojavi t.j. pojavi se info da je HDMI signal prisutan...,a odmah zatim se pojavi i slika!?Dok dok igram igrice na monitoru i generalno na monitoru...tih dešavanja nema t.j. sve je normalno!Inače da ponovim da je katica prethodno rudarila,ali pri proveri sve je po silent biosu ok...gejmerski nisam proveravao.Dakle problemčići se dešavu samo u toku gledanja nekog sadržaja na TV-u!?Šta bi mogao da bude problem?
 
Pisao sam skoro da sam imao problem oko podešavanja opcija na Amd Adrenalinu u vezi rezolucije i osvežavanja na Monitoru i TV-u!Poslušao sam savet iskusnijih u ovome i ostavio sam na datim automatskim podešavanjima u odabranoj EXTENDED varijanti!Dakle monotor mi je Full Hd i što se njega tiče rezolucija i osvežavanje dato automatski je 1920x1080 sa 60Hz,a TV mi je rezolucija 4K sa 60Hz,jedino što mi za njega u Windows-u u opciji Display adapter properties for Display 2 u opciji Monitor stoji 60Hz(Interlaced)!?
Radi to tako skroz ok,ali kada prebacim sliku na TV da bih na njemu odgledao neki film ili seriju sa vremena na vreme i ne pri svakom filmu i ne nešto često...sevne neka bela nepravilna uža ili šira linija sa zvukom pucketanja!?To traje delić ili jednu sekundu i prestane!?
Čak se neki put desi da se nakon toga ekran zacrni i nestane slika i pojavi se info na ekranu televizora da je HDMI signal nestao,ali se posle par sekundi on ponovo pojavi t.j. pojavi se info da je HDMI signal prisutan...,a odmah zatim se pojavi i slika!?Dok dok igram igrice na monitoru i generalno na monitoru...tih dešavanja nema t.j. sve je normalno!Inače da ponovim da je katica prethodno rudarila,ali pri proveri sve je po silent biosu ok...gejmerski nisam proveravao.Dakle problemčići se dešavu samo u toku gledanja nekog sadržaja na TV-u!?Šta bi mogao da bude problem?
Mislio sam da gejmerski bios nisam proveravao,a pri igranju igrica na Monitoru sve funskiconiše kako treba...!Završen Robocop Roque city,igram Gears 5 , God of War , Evil West...i sve je kako treba...!Tako da se problem javlja samo pri korišnjenju TV-a preko kompjutera t.j. gledanju filmova na TV-u...
 
Prvo, proveri HDMI kabl na TV-u da nije pao pod uglom. Tj. nije dobro nalegao na port. Mozda je i sam HDMI port na TVu problematican ili sam kontroler za HDMI. Cak i je i pitanje samog kabla, duzina i kvalitet. Ako gledamo graficku, nisi je klokovao? Posto nemam AMD graficku, pogledaj da li imas neka podesavanja kao sto ima nVidia tipa Power management i njegove opcije optimal power, adaptive, performance. Ako imas slicno, stavi na performance.
Sto se tice rezolucije i osvezavanja, koji proizvodjac TV-a je u pitanju? LG, Samsung....? Jer, npr. kod LG-a, imas u podesavanjima portova da nazoves sam HDMI kako hoces, ali samo HDMI port mozes da mu menjas stavke kao sto su set-top-box, BluRay, Console...i na kraju PC. PC treba postaviti kao opciju da bi rezolucija, osvezavanje i sam pixel matching bili pravilni.

Sve u svemu, problemi koje si manifestovao mogu biti razni, od kablova, konektora, pa i same graficke.
 
TV je HISENSE.Ja sam pre tri dana zbog ovog problemčića prebacio rezoluciju ručno rezoluciju za TV preko windowsa i u AMD Adrenalin drajveru na Full HD t.j. na 1920x1080 i nakon toga se problem za sada nije javljao.Proverio sam HDMI ulaz na TV i koliko primećujem sve je ok.Kabl HDMI je dužine 5 metara i mislim kupljen kod kineza,ali je korišćen na starom kompu sa INTEL konfiguracijom i nvidia GTX 1050 OC grafikom i ona je mogla samo Full HD za ovaj isti TV i nikada nije bilo sličnih problema.Nije mi najjasnije problem?Na montoru sve funkcioniše odlično za sada.Uzeo sam sve potpuno nove komponente sem grafike koja je polovna,aili u doličnom stanju i bila je korišćena za minovanje,ali sam proverio koliko sam znao i sve je ok.Nisam je klokovao.Baš mi nije jasno što se to dešava!?
 
Pretpostavka je da zbog različite rezolucije i malo slabije grafičke se to dešava, kad grafička mora malo jače da povuče jer prebacuješ sa 1080p na 2160p.
 
Koliko se secam Hisense ima neki Enhanced mod da bi dobio 4K na 60Hz preko HDMI porta. Mislim da je u opcijama pod HDMI ulazima "HDMI signal format", pa u svako HDMI-u mozes da menjas na Enhanced. Mogao bi da napises koji ti je model TV-a.
 
Koliko se secam Hisense ima neki Enhanced mod da bi dobio 4K na 60Hz preko HDMI porta. Mislim da je u opcijama pod HDMI ulazima "HDMI signal format", pa u svako HDMI-u mozes da menjas na Enhanced. Mogao bi da napises koji ti je model TV-a.
Hvala puno.Model je HISENSE 55 A7GQ
Pretpostavka je da zbog različite rezolucije i malo slabije grafičke se to dešava, kad grafička mora malo jače da povuče jer prebacuješ sa 1080p na 2160p.
Moguće je.Pošto od kako sam prebacio na Full Hd problema nema...barem za sada.
 
Написао сам ти већ на прошлој теми да је проблем који имаш узрокован старом ревизијом ХДМИ кабла који поседујеш.

Хисенсе ТВ који имаш има 2.0 стандард, АМД 580 графика има 2.0б. Потребно је да купиш ХДМИ кабл 2.0 стандарда.
Кабл који поседујеш (в1.3) пропушта максимално резолуцију коју си навео, 4к @ 60 Hz Interlaced 4:2:0

Поздрав!
 
Написао сам ти већ на прошлој теми да је проблем који имаш узрокован старом ревизијом ХДМИ кабла који поседујеш.

Хисенсе ТВ који имаш има 2.0 стандард, АМД 580 графика има 2.0б. Потребно је да купиш ХДМИ кабл 2.0 стандарда.
Кабл који поседујеш (в1.3) пропушта максимално резолуцију коју си навео, 4к @ 60 Hz Interlaced 4:2:0

Поздрав!
Sada je sve jasno.Hvala ti puno druže.Pozdrav
 
овако нешто

што се тиче изјаве да је RX 580, "преслаба за пуштање 4к видеа" то је најобичнија бесмислица.
Једно је рендеровање 3д игре у 4к (за шта је 580 заиста неспособна)
а сасвим друго 2д десктоп приказ или хардверско пуштање х264 или х265 видео снимка, што је и за далеко слабије графике тривијалност.

Прекиди које имаш су последица слабе пропусне моћи кабла који поседујеш.

Када будеш купио нови хдми 2.0 кабл, за баснословних 750 и кусур динара, подеси екстендед десктоп,
и сваком монитору додели његову нативну резолуцију, препоручену од система.
Приметићеш да ћеш тада, за Хисенсе ТВ, као опцију имати и 4к Фул РГБ 4:4:4, можда чак и на 120 Херца.
 
30 Хз прогресив или 60 интерлејсд. Даље немре.

А за 120 Хз нисам ни сам био сигуран. Хвала.
 
Meni prastara gtx 750 1gb hoce 4k 60Hz non-interlaced, ali naravno uz 4:2:0. RX 580 moze i mora bolje.

1710671952652.png
 
jačinu lanca odredjuje najslabija karika. u njegovom slučaju, to je stara kabl starije revizije.
 
Nazad
Vrh Dno