Šta je novo?

Problem sa novim racunarom! Intel i5 10400F CPU 2.90GHz

salaccc

Zapažen
Učlanjen(a)
18.03.2024
Poruke
3
Poena
1
Pozdrav ekipa,od pre par dana krenuo mi je problem sa novim kompjuterom,upalio sam ga,sam se ugasio i ponovo upalio,dugo čekam da podigne sistem i onda normalno sve radi.Tražio sam odgovore na internetu kao i svako danas kad ima neki problem,probao sam sve živo,skidao sam grafičku ponovo je stavljao,promenio sam ram memoriju,kupljena nova i brža…ništa ne pomaže,probao sam čak da odradim BIOS update ali ima zadnju verziju biosa,sve je okej,temperatura je okej,temperatura mi je oko 25 stepeni u računaru.Nema pregrevanja ! Ako neko može da pomogne hvala mu puno u dalje prilogu vam ostavljam i video da vidite o čemu se radi,veliko hvala !
Specifikacije:
Procesor-Intel i5 10400F CPU 2.90 GHz
Matična-Biostar B560MH-E 2.0
Ram-2x16gb Kingston Fury DDR4 3200MHz
Grafička-Nvidia GeForce GTX 1660 6gb GDDR 6 192 bit
SSD 1 - Kingston 500gb
SSD 2 - Biostar 500gb
 
Iskljuci za pocetak xmp profil u biosu ako ti je ukljucen pa probaj.
 
Pozdrav ekipa,od pre par dana krenuo mi je problem sa novim kompjuterom,upalio sam ga,sam se ugasio i ponovo upalio,dugo čekam da podigne sistem i onda normalno sve radi.Tražio sam odgovore na internetu kao i svako danas kad ima neki problem,probao sam sve živo,skidao sam grafičku ponovo je stavljao,promenio sam ram memoriju,kupljena nova i brža…ništa ne pomaže,probao sam čak da odradim BIOS update ali ima zadnju verziju biosa,sve je okej,temperatura je okej,temperatura mi je oko 25 stepeni u računaru.Nema pregrevanja ! Ako neko može da pomogne hvala mu puno u dalje prilogu vam ostavljam i video da vidite o čemu se radi,veliko hvala !
Specifikacije:
Procesor-Intel i5 10400F CPU 2.90 GHz
Matična-Biostar B560MH-E 2.0
Ram-2x16gb Kingston Fury DDR4 3200MHz
Grafička-Nvidia GeForce GTX 1660 6gb GDDR 6 192 bit
SSD 1 - Kingston 500gb
SSD 2 - Biostar 500gb

Nisi baš najjasnije objasnio šta se dešava. Računar se svaki put kad ga upališ sam restartuje i onda dugo vremena treba da se podigne sistem?
Ili se desilo jednom?
Prilikom paljenja,kad stisnem dugme,računar kreće sa radom,ugasi se posle par sekundi sam na sekund i ponovo upali,dugo mi diže sistem,stoji mi ekran u biosu,vreme paljenja mi je oko 22 sekunde
 
Raskači za početak oba ssd diska i probaj ga startovati. Ako se i bez diskova dešava isto tad imaš 100% potvrdu da je hardver. Onda posle toga probaš sa drugim napajanjem (budući da si već probao drugi ram).
Naravno resetuj i bios ako to već nisi učinio.
 
Nisi baš najjasnije objasnio šta se dešava. Računar se svaki put kad ga upališ sam restartuje i onda dugo vremena treba da se podigne sistem?
Ili se desilo jednom?
Hvala na savetu,javljam ako namestim,veliko hvala!
Raskači za početak oba ssd diska i probaj ga startovati. Ako se i bez diskova dešava isto tad imaš 100% potvrdu da je hardver. Onda posle toga probaš sa drugim napajanjem (budući da si već probao drugi ram).
Naravno resetuj i bios ako to već nisi učinio.
Javljam ako namestim,veliko hvala !
 
Nazad
Vrh Dno