Šta je novo?

Problem sa loadovanjem save pozicija... (UFO Afterlight)

Skaki

Čuven
Učlanjen(a)
06.08.2002
Poruke
207
Poena
619
Problem je poceo da se manifestuje sa igrom Star Wars - Empire at war, u kasnijem toku igre posle jednog-dva loada save game-a komp mi se ugasi i pocne da svira na biper kao hitna pomoc... Da bih iskljucio to sviranje moram da drzim dugme za paljenje nekoliko sekundi, i kad prestane da svira, upalim ga odmah i radi sve normalno, kao da se nije gasio, upalim igru i opet isto... Igru zbog tog problema nisam zavrsio. I pre 10-ak dana sam poceo UFO afterlight i evo opet u pocinje da me zeza... E sad u skorije vreme sam promenio (sve sam promenio pre igranja ovih igara...) plocu sa MSI n2 delta s kojom je sve ok bilo, na abit nf7 2.0, i zamenio sam ram sa 2x 256 kingstona na 1x1gb geil sa fabrickim hladnjacima... CPU je ostao isti barton 2.5 koji nije friziran... Zamolio bih svakom sa iskustvima da pise, koliko god mozda zvuci bez veze ili malo verovatno... Mozda nije problem u loadu ali mislim da je nekako vezano bas za to... LM kompletan profil iz UFO-a mi je postao neaktivan jer mi je usled loada prso komp i ostecen je profil info fajl i sad iako imam save fajlove, nemogu da ih upotrebim, i za to mi treba pomoc, kako da osposobim ove save gameove...
Hvala...

PS nije pregrevanje...
 
Poslednja izmena:
najbolje da zamenim ceo komp :(
 
...komp mi se ugasi i pocne da svira na biper kao hitna pomoc..

Može biti da je memorija. Imala sam i ja takvih problema i u oba slučaja je krivac bila mem. jednom je burazer pomerao komp i ispostavilo se da je mem. napola ispala iz slota; vratim je i sve ok, u drugom slučaju pa, nisam dugo čistila komp i opajem ram koji je bio užasno prašnjav vratim i nema problema.
Moj savet: probaj da izvadiš mem i vratiš je nazad, možda nije lepo stavljena, ako opet pišti, promeni je pa ćeš znati da li je to u pitanju odn. možda je neispravna.
 
Poslednja izmena:
ako svira kao hitna pomoc, ili je cpu ili cooler na istom. za mem bi trebalo da malko drugacije svira. proveri temp procesora, broj obrtaja coolera (vidi da nije u biosu ukljucen neki alarm vezan za to) i pusti prime 95.
 
Problem je poceo da se manifestuje sa igrom Star Wars - Empire at war, u kasnijem toku igre posle jednog-dva loada save game-a komp mi se ugasi i pocne da svira na biper kao hitna pomoc... Da bih iskljucio to sviranje moram da drzim dugme za paljenje nekoliko sekundi, i kad prestane da svira, upalim ga odmah i radi sve normalno, kao da se nije gasio, upalim igru i opet isto... Igru zbog tog problema nisam zavrsio. I pre 10-ak dana sam poceo UFO afterlight i evo opet u pocinje da me zeza... E sad u skorije vreme sam promenio (sve sam promenio pre igranja ovih igara...) plocu sa MSI n2 delta s kojom je sve ok bilo, na abit nf7 2.0, i zamenio sam ram sa 2x 256 kingstona na 1x1gb geil sa fabrickim hladnjacima... CPU je ostao isti barton 2.5 koji nije friziran... Zamolio bih svakom sa iskustvima da pise, koliko god mozda zvuci bez veze ili malo verovatno... Mozda nije problem u loadu ali mislim da je nekako vezano bas za to... LM kompletan profil iz UFO-a mi je postao neaktivan jer mi je usled loada prso komp i ostecen je profil info fajl i sad iako imam save fajlove, nemogu da ih upotrebim, i za to mi treba pomoc, kako da osposobim ove save gameove...
Hvala...

PS nije pregrevanje...

Izgleda 'orgilan' kao graficka kad ti se pregreje, ili NB na ploci (sto mu izadje na isto).

Imam drugara koji igra Company of Heroes tacno 40min pre nego ugasi masinu i ohladi je 15tak min pa onda opet 40min i tako u krug :d

btw. Abit 'oce da urla kao 'hitna pomoc' ako se NB pregreje, proveri da ti nije mrtav ventilator na njemu ako jos uvek stoji originalni hladnjak.
 
Nazad
Vrh Dno