Šta je novo?

Problem oko FPS-a

nezdravw

Cenjen
Učlanjen(a)
08.02.2012
Poruke
5
Poena
151
Od kako sam uzeo novu graficku poceo je da se javlja problem sa FPS-om u CS 1.6....sve je ok,dok mi se na ekranu ne pojavi vise od 2 igraca,onda pocne da brljavi tj pada na 60 FPS...Metro 2033 i Mafia 2 rade savrseno sa detaljima do kraja! :mad: Imao sam W7,pa sam se vratio na XP jer su mi neki ljudi rekli da je do Windowsa,al problem je jos tu :wall: Ima li neko predpostavku kako ovo da resim?

Konfiguracija:
ATI Radeon 5850 HD
2GB rama
AMD 5000+black Dualcore
 
Proveri da li je Vsync uključen... i to kad ti je sve ok, koliko fpsa dobijaš?

Koji monitor imaš? Mislim da razliku između 60FPSa i više nećeš ni primetiti jer većina LCD monitora nema puno veću hercažu od 60hz...
 
Sve je pogaseno i dobijam 100 FPS konstantno,ne smetaju mi ni dimne bombe nista,al kad vidim vise ljudi padne na 60 FPS,a problem je sto se u CS 1.6 pad fps-a primecuje,pa cak i kad je sa 100 na 80...
 
Jesi li probao da snimis AMD dual core optimizer :) mozda resi problem :)
 
Jesi li probao nabaviti neki komp od 10 evra, da ga drzis cisto samo za CS 1.6?

just saying...


A sa druge strane, HL1 engine je mogao da se tera u OpenGL ili DX modu, sad jedan od tih je sa odredjenim grafama uvek loshe radio.
 
Skinuo sam i optimizer i opet isto :S Kaze mi burazer da je graficka jaka i da ne moze da podigne klokove za tako salbu igricu,pa sve ostaje na procesoru koj nije toliko jak...ako sam ga ja lepo razumeo....a AMD Dualcore inace ima neku gresku sa igricama,to sam negde citao...
 
Da si popunio "moju masinu" mozda bi i resili problem.
 
Verovatno je slab procesor za tu kombinaciju i to se pokazuje u MP. Probaj BF3 ako imas sa 64 igraca pa ce se pokazati jos vishe. Druga opcija moze da bude i net. 2gb rama u danasnje vreme, a uzeo si 5850???
 
Poslednja izmena:
Procesor i pravi bottleneck grafickoj i to veliki,ne moze da izvuce ni 20% njene snage....2gb jeste malo zadanasnje vreme al za kanter je i vise nego dovoljno...pocinjem da radim za koj dan pa menjam celi maticnu sa sve ramovima i procesorom...
 
Nazad
Vrh Dno