Šta je novo?

Problem Napajanje

nenadan

Poznat
Učlanjen(a)
07.05.2023
Poruke
121
Poena
45
Pre sest meseci kupljen racunar ma KP. Juce je pocelo ovako da tandrce - Pocinje da se cuje nekoliko minuta nakon ukljucenja racunara. Zvuk dolazi odozdo, od napajanja. Kontaktiran prodavac i kaze da to nije nista, moze i dalje da se koristi, a u svakom slucaju se nece prihvatiti reklamacija dok skroz ne crkne.

Pitanje.. Da li je ovo nesto ozbiljno? Smemo li da koristimo racunar?

edit.. Evo, ukljucio sam racunar i radi a da se nista ne cuje. Svasta
 
Meni je prije koju godinu jedan računar crkao jer nisam skapirao da umire ventilator na napajanju, nije bezazlena priča. Moje se isto malo čulo pa prestalo, a u stvari je prestao da radi (pošto je skoro nečujno nije mi privuklo pažnju). Pregrijalo se i spalilo ploču.
 
Propao ventilator a prodavac je lazov. Naravno da bi ovo trebalo da spada pod garanciju. Zakucace vent i pregrevace ti se napajanje. Nije naivno, pusti sta prica taj lupez i napisi ovde ko je da znamo da ga izbegavamo.
 
Ovo je odgovor prodavca - "Slobodno vi koristite PC, ne moze napajanje da povuce ostale komponente jer je napajanje okej kvaliteta i nemaju vise te kondenzatore kao stara napajanja sto moze da povuce ostale komponente. Ne moze nista da se desi, moze samo da crkne napajanje i u tom slucaju cemo ga onda reklamirati. Inace ono moze tako da radi jos 10+ godina bez problema, kod vecine je tako."

Napajanje je THERMALTAKE Toughpower GF1 750W V2 80Plus Gold, japanski kondenzatori i 10 godina garancija. Bar tako pise na kutiji.
 
To je top tier napajanje. Ventilator je sastavni deo napajanja. a on je neispravan. Zahtevaj da ti zameni jer ne zelis da trpis buku i potencijalni hazard.
 
Ja imam to napajanje u bijeloj varijanti, ima 10 godina garancije, ne treba ti i on da odlučujete treba li da se reklamira - obavezno reklamiraj.
 
Nemam kome da reklamiram. Ne znam odakle je nabavljeno.. Sve je islo preko njega. Probacu ponovo da ga kontaktiram.. Hvala svima.

Za divno cudo. otkako sam ukljucio racunar, znaci od prve poruke.. smanjeno je klepetanje ali se i dalje cuje.
 
Menjaj to,pusti tog palamudu što ga mrzi da se zaludjuje sa garancijom.
Ko da sluša to tandrkanje..
Samo ćeš biti bez napajanja jedan dobar period
 
Ventilator kaput. Mozda si ga i ti zeznuo ako si usisavao pa se on vrteo brzo zbog vazduha, mozda je i sam, svakako garancija to pokriva, e sad sto je on ludak to je drugi problem, krastavac nemas srece.
 
Nazad
Vrh Dno