Šta je novo?

Preporuka za Kernel?!

Dreamcast

Poštovan
Učlanjen(a)
09.01.2023
Poruke
415
Poena
55
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 7600
Matična ploča
Asus Prime B650M-K
RAM
Kingston Fury Beast 16GB Kit DDR5 @6000
GPU
Integrated
Storage
2xSSD+1xHDD
Zvuk
Thonet&Vander Kurbis 2.0
PSU
Chieftec 600W
Kućište
TT Soprano 1000 RS
Monitor
SAMSUMG 21.5" neki
Miš & tastatura
noname
Mobilni telefon
iPhone 13
Pristup internetu
  1. Optički internet
Hello.
Potrebna preporuka za Kernel koji dobro podrzava Ryzen 7 5700G integrisanu grafiku (da bi normalno radio suspend/wake from suspend)?
Bice instaliran na MX Linux KDE 21.3

Hvala unapred
 
6.6
 
da bi normalno radio suspend/wake from suspend)?
Kod mene na intelu je to bio problem usb support-a i power management-a a ne kernela.
Morao sam dodatno instalirati i enable u power opcijama preko konzole usb portove i uredjaje i tek tada sam imao full suspend/wake funkcionalnu opciju.
 
6.5 sa proxmoxa lepo radi za sada barem osnove stvari , nisam testirao suspend/wake na serveru.
 
Probao sam i 6.5 i 6.6 iz MX repoa ali mi se LAN zamrzne i ne radi. *bm li ga.
Probaću ovo što Duke kaže pa da vidim na šta će izaći.
Svakako javljam šta se dešava.
 
Gledam da spasem ovu itstalaciju jer imam gomilu podataka na njoj jer mi je to bio svakodnevni OS. U tome je stvar, a i odgovara mi kao distro. Skockao sam instalaciju po svojoj meri tako da svaku drugu probu ili OS za koji se odlucim moram da budzim poprilicno po svojim potrebema :(
P.S Jos uvek nisam nista isprobavao jer sam radio 3ecu ove nedelje pa sam skroz pometen. . .
 
Gledam da spasem ovu itstalaciju jer imam gomilu podataka na njoj jer mi je to bio svakodnevni OS. U tome je stvar, a i odgovara mi kao distro. Skockao sam instalaciju po svojoj meri tako da svaku drugu probu ili OS za koji se odlucim moram da budzim poprilicno po svojim potrebema :(
P.S Jos uvek nisam nista isprobavao jer sam radio 3ecu ove nedelje pa sam skroz pometen. . .
Брже ти је ако промениш дистрибуцију, ал добро како ти лакше.
 
Odradjena kompletna migracija sa MX 21.3 WildFlower KDE na MX 23.1 Libretto KDE bez i jedne greske ili upozorenja.
Apdejtovan Kernel na (poslednji/najnoviji iz MX repoa) 6.5.0-4mx-ahs-amd64, uklonjen prethodni i sve fercera bez greske. Suspend radi bez problema kao i budjenje iz Suspend-a!

Za sada reseno bez reinstalacije!

Hvala svima na savetima i pomoci!
 
Nazad
Vrh Dno