Šta je novo?

Preporuka materijala za ulazak u AOSP svet

jajajaja

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2018
Poruke
61
Poena
60
Zdravo svima, nadam se da tema već ne postoji, bar ja nisam uspeo da je nađem

Zanima me da li se neko bavi AOSP-om i da li bi mogao da pomogne oko izbora početnog materijala.
Radim na embedded c/c++ projektima (junior), pa već imam osnovnog znanja programiranja i hardvera, ali bih hteo da malo proširim znanje na android open source

Bilo kakva proverena knjiga/kurs/savet je dobrodošao
 
Radio sam to u prosloj firmi jedno vreme, dok nisam otisao u penziju. Izbildas na Intelu i onda naprzis na plocicu. Ne znam koje smo koristili, nisam
hardveras samo je przenje malo kriticno jer mozes da brikujes, ali to se po pravilu ne desava.
zaposli se u bilo kojoj firmi koja se bavi time, recimo android TV i te stvari, sve ces da naucis..
 
Poslednja izmena:
Koristili smo internu literaturu, nista spolja. Programiranje na Androidu, su uglavnom C biblioteke za ovo i ono sa ruznim C interfejsom, i onda
odozgo nalepis Javu. E sad ne znam dal uopste postoji neki kurs, jer to sve prave privatne firme i literatura je interna...
 
Hvala, probaću da nađem, za sada sam pronašao par knjiga koje se bave teoretskim delom, više bi mi odgovaralo nešto praktičnije
Što se tiče promene firme, verujem da bi tako učenje išlo najbrže, ali bih radije da imam kakvo takvo praktično predznanje :)

Za sada je neki plan da koristim raspberry Pi, tj da probam da spustim android na njega, trenutno koliko vidim nije zvanično podžan.

Hvala još jednom na odgovoru.
 
Nazad
Vrh Dno