Šta je novo?

Preporuka igara koje sam zavrsio i na mene su ostavile utisak

korisnik2007a

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2007
Poruke
1,059
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5500
Matična ploča
ASUS B450MK
RAM
64GB Kingston DDR4 @3533MHz
GPU
ASUS RTX 3060Ti
Storage
Kingston 1TB NVMe
Zvuk
Integrisana
PSU
be quiet! 750W
Kućište
GAMDIAS ATHENA M1 ELITE
Monitor
LC Power LC-M25-FHD-144
Miš & tastatura
MS Industrial C720&M900
Mobilni telefon
Mi 10 Pro
U ovom praznicnom raspolozenju I gomili besmislenih tema - rekoh I ja da otvorim jednu :)
U principu ne igram puno igre, tj puno ih probam ali malo zavrsim, vecinom mi dosade - zato mi pade na pamet da otvorim temu gde ce ljudi navesti par igara (ovog milenijuma, ako moze :)) koje si presli I na njih su ostavile jak utisak, pa ih se I dan danas secaju, stoga valjda ne vi trebale neke najnovije. Evo moje liste :

1. Shadow of Destiny
2. Hitman : Codename 47
3. Red Alert 2
4. Stronghold Crusader
5. Bioshock
6. Torchlight
7. Portal
8. Dragon Age : Origins
9. Call of Duty 2

Ne mogu ni do 10 da doteram...:)

Verujem da igre na ovim listama treba da imaju replay value, I naravno, samo igre koje ste odigrali do kraja.
 
Fahrenheit . . pre nekih 10ak godina, pravo remek delo od igre. .
Oblivion . . igra koju sam igrao jedno 2 godine bez posedovanja interneta, pa sam svaki bug, easter egg, hint nalazio i otkrivao sam, dok se danas ovakve igre vecinom guglaju . .
Titan quest, obrnuo ga nebrojeno puta usled prezasicenosti diablo dvojkom . .
 
Evo neka moja lista (nije bas nekim redom):

1) Star Wars: Knights of The old Republic (prvi deo i Sith Lords dele prvo mesto); ni sam ne znam koliko puta sam presao igru. Sigurno preko 6-7 puta.
2) Mafia
3) Dishonored (najbolja stealth igra koju sam ikad odigrao)
4) Deus Ex Human Revolution
5) Rome: Total War (naravno prvi deo, II je bruka i sramota za TW serijal)
6) Dragon Age: Origins - nazalost ne izlaze vise ovakvi RPG-ovi...
7) Mass Effect trilogija
8) Max Payne 2
9) Elder Scrolls: Morrowind - steta sta su uradili sa TES serijalom. TES je sa Oblivion i Skyirm postao RPG za carebear decicu...
10) Hitman SA i Blood Money

Jos neke igre koje su na mene ostavili neki poseban utisak: Stalker SoC, Metal Gear Solid (komplet serijal), Bioshock Infinite, Portal 2, The Witcher 1 i 2...
 
Hmm, jake utiske su mi ostavile sledece igre:

Half Life 1,2
Max Payne 1,2
Soldier of Fortune 1,2
Fahrenheit/Indigo Prophecy
Deus Ex
Vampire : The Masquerade Bloodlines
Gothic 1,2,3
The Witcher 1,2
Resident Evil 4
Far Cry
Syberia
Dead Space 1,2
No one lives Forever 2
Portal 2
Undying
FEAR
Limbo
Alan Wake
The Walking Dead
Sanitarium
Still Life
Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth

Operation Flashpoint
Vietcong
Tron 2.0
Freedom Fighters
Freelancer
Dear Esther
Brothers - A Tale of Two Sons
The Vanishing of Ethan Carter

Sherlock Holmes Crimes and Punishments
Mafia
 
Clive Barkers Undying
Warcraft 3+ Frozen Throne
Titan Quest+ Immortal Throne
Dragon Age Origins
Assassins Creed 2+ AC: Brotherhood
Borderlands
(2009-ta bese najbolja godina za gaming, verovatno ikad)
Battlefield 3
Witcher 2
Dark Souls
 
Skini Restored Content Mod ako vec nisi za KOTOR2. Ispravlja brdo bugova i ubacuje neke stvari koje je Obsidian "isekao" iz igre zbog trke sa vremenom da izbace igru u predvidjenom roku.

Znam za to, samo nikad nisam odigrao. Kad sam poslednji put igrao pre 2-3 godine, imao sam neki problem oko instalacije pa tada preskocio.
Valjda sada ima i neka novija verzija, pa cu odigrati u skorijoj buducnosti.
 
Hmm, jake utiske su mi ostavile sledece igre:

Half Life 1,2
Max Payne 1,2
Soldier of Fortune 1,2
Fahrenheit/Indigo Prophecy
Deus Ex
Vampire : The Masquerade Bloodlines
Gothic 1,2,3
The Witcher 1,2
Resident Evil 4
Far Cry
Syberia
Dead Space 1,2
No one lives Forever 2
Portal 2
Undying
FEAR
Limbo
Alan Wake
The Walking Dead
Sanitarium
Still Life
Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth

Operation Flashpoint
Vietcong
Tron 2.0
Freedom Fighters
Freelancer
Dear Esther
Brothers - A Tale of Two Sons
The Vanishing of Ethan Carter

Sherlock Holmes Crimes and Punishments
Mafia

Na ovu listu bih dodao još serijale Thief, Splinter Cell, Assassin's Creed, Dragon Age, Total War. Ukupno obavezna lektira za svakog gamera.
 
Znam za to, samo nikad nisam odigrao. Kad sam poslednji put igrao pre 2-3 godine, imao sam neki problem oko instalacije pa tada preskocio.
Valjda sada ima i neka novija verzija, pa cu odigrati u skorijoj buducnosti.

Moras imati poslednji patch, verovatno si zbog toga imao problema. Ali vredi preci igru ponovo sa tim modom jer dodaje dosta novih stvari (questovi, dijalozi itd.) +ispravlja skoro sve bugove.
 
1-Stalker 1,2,3.

2-Far Cry 1,3.

3-Crysis 1.

4-Tomb Raider-svi delovi do ovog poslednjeg.

5-Assassin Creed 1,2.

6-Chrome.

7-Prey.

8-Wolfenstein 1.
 
Opet tema sa gomilom lista i gomilom nabrajanja.
Nigde pravog opisa, da se vidi i oseti kako ste doživeli igru.
A za to tema postoji, nego niko neće da piše


Sve i da se nadje neko ko ce to da pise, ne znam ko ce to da cita ;)
Pa samo za TQ mislim da bi mi trebalo barem hiljadu reci...
 
Poslednja izmena:
Verovatno mislis na 2001 - Return to Castle Wolfenstein
 
Sve i da se nadje neko ko ce to da pise, ne znam ko ce to da cita ;)
Pa samo za TQ mislim da bi mi trebalo barem hiljadu reci...

Mislio sam ovu temu, gde kad završiš igru, bez obzira da li je to bilo posle 1h igranja ili posle završene kampanje, napišeš svoj utisak dok je još svež.
Jedino na taj način može da se stekne utisak da li je i kakva igra, iz ugla drugog igrača.
Jer sve ovo silno nabrajanje, sve svodi samo na liste naslova i ništa više.
Plus zgodno je da ti opisi budu u jednoj temi, jer većina nas ne čita sve teme.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam ovu temu, gde kad završiš igru, bez obzira da li je to bilo posle 1h igranja ili posle završene kampanje, napišeš svoj utisak do je još svež.
Jedino na taj način može da se stekne utisak da li je i kakva igra, iz ugla drugog igrača.
Jer sve ovo silno nabrajanje, sve svodi samo na liste naslova i ništa više.
Plus zgodno je da ti opisu budu u jednoj temi, jer većina nas ne čita sve teme.

Ta tema ima smisla samo za igre koju nemaju svoju temu (prematore ili indie), inace sto bi se u njoj pisalo ako igra ima posvecenu temu?


Offtopic:

Btw stvarno biste trebali da prestanete da spominjete tog kellhusa i damirbaja vec jednom, jer koliko god njihovi postovi ponekad umeli da deluju beskorisni i glupi
samim tim sto ih non-stop spominjete dajete im mnogo vecu paznju nego sto oni stvarno zasluzuju.
Spominjete ih cak i u temama gde nisu ni postovali sto je samo po sebi retardizam.
 
KOTOR
KOTOR 2
I dan danas se najezim kada naidjem na ovaj trailer: https://www.youtube.com/watch?v=1B8iPLMZZfs

Replay value nego kako. ;)

Apsolutno saglasan, KOTOR, pa podosta praznih mesta, pa sve ostalo. Topla preporuka i za modove, konkretno Brotherhood of Shadow: Solomon's Revenge za keca i vec pomenuti restored content mod za dvicu, pored jos nekih sitnijih modova.

Pre KOTOR-a mi je na prvom mestu bio LBA2 Twinsen's Odyssey, takodje preporuka. Od sveze odigranih najveci utisak mi je ostavio A Story About My Uncle, stvarno lepo odradjena igra, od price i naracije, gameplay-a i same grafike, pravi dozivljaj.
 
Inace slabo pamtim scene iz igara koje sam igrao pre vise od, recimo, 5 godina, ali iz Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast ih pamtim gomilu.

Meni je ova igra jedna od top 10 ever, a bas retko se pojavljuje u listama. Ne znam koliko je danas doduse igriva, dugo je nisam ponovo obrnuo.
 
Da, sjajan je Jedi Outcast zaista, secam se da je bio radjen u Q3 enginu i da sam se odusevio kako su kvalitetno odradili borbe, poteze, odaziv na kontrole i uopste glatkocu cele izvedbe... kolko sam se odusevio kako lepo svetli light saber i kako ostavlja tragove na zidu, kad ih samo oceses slucajno...
 
A tek kakve su bile teksture tih zidova!:D Utisak je za to vreme bio kao danas teksture asfalta u Watch Dogs.:D
 
Utisak je kao kad otprilike imas 20 godina, pa su ti igre i dalje slatke, nisi zasicen...
 
CoD, CoD UO, CoD 2 - neprevazidjene, taj osecaj, jos igram zimi, a zima i u igri a meni sve toplo oko srca :) Inace obozavam WWII tematiku, samim tim i ova tri naslova. NajboljI!
GTA VC, SA - Igre broj 1 za mene, da ne duzim, ziveo sam u njima kao klinac.
Prince of Persia Warrior Within - prica grafika gameplay uzitak. AC, prototajpi, i sve te slicne pentracke igre ni blizu princa..
RTCWolfen. - strasna igra, bukvalno.
Max Payne 1 - isto.
UT2004 - cim sam prvi put probao ovakvu vrstu igre odusevio sam se, ali ne igram vec dugo dugo
18 wheels of steel: pedal to the metal - koliko sam tura samo odvozio.. :)

Ima ih jos, ne secam se..
 
Ta tema ima smisla samo za igre koju nemaju svoju temu (prematore ili indie), inace sto bi se u njoj pisalo ako igra ima posvecenu temu?

Plus zgodno je da ti opisi budu u jednoj temi, jer većina nas ne čita sve teme.

Mnogo je lakše da te recenzije budu na jednom mestu, nego da se kopaju po temi, koja ima xxxx stranica, plus, neke teme ne pratim, iako bi me možda zanimao sam opis igre.


Offtopic:

Btw stvarno biste trebali da prestanete da spominjete tog kellhusa i damirbaja vec jednom, jer koliko god njihovi postovi ponekad umeli da deluju beskorisni i glupi
samim tim sto ih non-stop spominjete dajete im mnogo vecu paznju nego sto oni stvarno zasluzuju.
Spominjete ih cak i u temama gde nisu ni postovali sto je samo po sebi retardizam.

+999999
 
Uf kakva tema , evo da malo razmislim i skoknem u proslost. Prica kaze sledece:

Quake 2 - Igrao sam i pre pucacine , ali kada je proradila 3d akceleracija na mom ubogom 3DFX Voodoo Rush-u , u kombinaciji sa legendarnim OST igre , oci su se izbuljavile i imao problem narednih nekoliko godina da ih vratim u ocne duplje.

NFS Hot Pursuit (onaj prvi , praistorijski) - uh , voznja sa filmskom atmosferom. Prvi put sam u igri cuo pandursku radio stanicu i stimovao voznju according to same. Izdrndasmo tastaturu brat i ja zbog igre. Joypadovi za pc tada nisu bili toliko ni rasprostranjeni ni pouzdani.

Psychonauts - je u principu remek delo, nemam tu ni o cemu vise da drobim.

Starcraft i Starcraft II - vrhunske strategije , podjednako dobro izbalansirane , sa odlicnom atmosferom i cuvenim blizzardovim cutscene-ama.

Dune 2000 , Homeworld i Ground Control - rame uz rame sa Starcraftom. Soundtrack iz Dune 2000 i danas slusam kada radim nesto uz komp. Homeworld je ... uh... isto remek delo.

Commandos I i II
Twisted Metal 2 , Mario kart 64 i Double Dash (zbog ovog drugog sam kupio Nintendo GameCube).

MDK i MDK 2 - jedna od retkih igara uz quake za koju mislim da je nastavak neuporedivo bolji od originala.

Slave Zero - mislim , mecha coece , mastao sam da vodim jednog takvog od kada znam za sebe i ta igra mi konacno omogucila.

Deamon`s Souls - nikad nisam usao u igru sa manje ocekivanja a izasao sa vise. Zbog nje , serijal Devil may cry-a necu ni nabrajati , iako su II i III deo to zasluzili.

Far Cry - prvi deo rula , ostali su samo sprdnja.

Tekken - prva 3D igra koju videh na konzolama.

Rome Total War - veni vidi , dozvoli , vici.

Limbo , Giana sisters , Trine...

Left 4 Dead - prvi pravi coop horror shooter. Znam da se nikom nece slediti krv u zilama , ali je atmosfera bullz-eye. Secam se prvi put kada sam cuo witch kako place , kada sam preuzeo kontrolu nad Tankom , kada sam pobegao sa celom ekipom na broju... Vrhunski intro da ne spominjem.

Silent Hill serijal - po meni , za nijansu bolji od Resident Evil , ne znam zasto , znam samo da sam SH radije igrao.

IL2 Sturmovik , Silent Hunter II i IV , Lock-On , Panzer Elite , T34 vs Tiger , Operation Flashpoint (originalni, sada je na steamu :Arma - cold war assault)... - Vrhunske simulacije uz koje provedoh dobar deo zivota dok se imalo vremena.

MechWarrior 2 - i trojka mozda, sve nakon toga je meh. Ovaj novi online krs nije vredan prostora na serverima.

Crimson Skies - ovo je bila VRH igra.

Freespace 2 , Starlancer - mislim da sam 6x prelazio starlancer. mnoge replike sam pokuio od wingmen-ova iz te igre i dan danas ih koristim ( u sebi , nisam lud da to kazem naglas pa posle 3 dana da objasnjavam odakle je to ,cak i onima koji znaju o cemu pricam) :d

Baldur`s Gate II i Planescape Torment - tada nisam znao da igram rpg-ove a ni engleski mi nije bio jaca strana. No to me nije sprecilo :)

Path of Exile - Diablo koga nikad nisam hteo da zapocnem , znajuci sta je uradio nekolicini mojih drugara.

NetKar , Gran Turismo 4 , 5 Prologue ,GTR , iRacing , rFactor , LFS , Assetto Corsa - redosled kojim sam bio fasciniran svojim omiljenim zanrom :)

Medal of Honor: Allied Assault - trebali su ga nazvati Saving private Ryan. OST iz igre koristili u Insajderu na B92.

Battlefield 1942 - loading screen :)

Independence War 2: Edge of chaos - sjana igra , koja zbog svoje jos bolje fizike , nije prosla dobro kao tupavi Freelancer.

...i tako dalje.
 
Poslednja izmena:
Oni
Project I.G.I 1 i 2
Medal of Honor prvi
Return to Castle Wolfenstein
Cod, Cod UO, Cod 2, Cod 4
Splinter Cell 1 i 2
Prince of Persia: Sands of time
God of War 1 i 2
MechWarrior 3 ili 4, nisam siguran koja je
NFS Porsche Unleashed
NFS underground 1 i 2
Euro Truck Simulator 2 (ako sam je uopste 'presao')
 
Poslednja izmena:
Psychonauts - je u principu remek delo, nemam tu ni o cemu vise da drobim.
Bio bi remek delo da nema prokletog "Mesnatog Cirkusa".:) Bar su ga malo sredili u verziji koju danas prodaju na Steamu, u originalu je bio skoro nemoguć za prelazak...
 
Nazad
Vrh Dno