Šta je novo?

prelazak sa GTX 970 na Radeon RX 6700 XT

Vader

Čuven
Učlanjen(a)
05.06.2001
Poruke
2,738
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5700X, Arctic Freezer 34 eSpord Duo
Matična ploča
Gigabyte Aorus Elite V2
RAM
Corsair Vengeance LPX DDR4 32 GB
GPU
AMD 6700 XT PowerColor Red Devil
Storage
980 Pro 2 TB + 970 Evo 1 TB + WD Red 4 GB
PSU
Adata Core Reactor 850W
Kućište
NZXT H7 Flow Black
Trebao bi mi stići 6700 XT (sad imam nVidia GTX 970), pa dok ne stigne sve novo planiram je ubaciti u ovu staru mašinu (da vidim kako radi, iako će CPU biti usko grlo :)). Koji je pravilan redoslijed radnji kod ove tranzicije?
Da li da u Windows Safe modu sa DDU odradim ono "Clean and shutdown" pa mijenjam grafičku?
Da li će to deinstalirati samo nVidia drajver ili i GeForce Experience?
Šta bi se desilo kada bi se samo promijenila grafička bez diranja starih drajvera, pa da se Win kod podizanja "sudari" sa nVidia drajverima (ne mislim to raditi nego me zanima)?

Imam više diskova sa bootabilnom particijom (ne služe ničemu posebno, nego samo za slučaj da se glavni sistem ne podigne onda bih preko UEFI prebacio da boot-uje sa drugog diska, mada se potreba za tim skoro nikad ne desi), pa računam da bih onda prije ubacivanja nove grafičke trebao i na njima da odradim sve ovo isto u Safe Mode preko DDU.

A kad smo kod AMD drajvera za 6700 XT, da li da prosto skidam najnovije, ili ima možda preporuka da se stave neki stariji, i koji (ako su možda stabilniji ili šta god)?
Da li vi kad izađu novi odmah ih skidate, ili čekate da vidite kako će se pokazati?

Pitam jer odavno nisam imao AMD grafičku, ali sam čuo da su bolji sa drajverima nego nekada.
 
Ja obicno radim ako idem sa nvidia na nvidiu postupak koji si opisao sa DDU i safemode ako idem sa nvidia na amd radim cistu instalaciju windows-a.
 
Hvala na odgovorima, skinuo sam 22.11.2 da ih imam (skinuo sam i za Win10 i za Win11, ali vidim da je to isti fajl :)).

Znači skidam inače onu verziju za koju im tamo stoji "Recommended", jer koliko vidim ima

Adrenalin 22.11.2 Recommended (WHQL)
Adrenalin 22.5.1 (WHQL)

Ja obicno radim ako idem sa nvidia na nvidiu postupak koji si opisao sa DDU i safemode
Svaki put kad izađu drajveri? Ja sam samo instalirao preko GeForce Experience kad on javi da su izašli novi drajveri. Mada to odavno ne radim jer mi je stari GPU, pa sam svjesno ostao na nekoj starijoj verziju za koju su rekli da je dobra za GTX 970. Ali nikad za običan update drajvera nisam išao preko DDU.
 
Svaki put kad izađu drajveri? Ja sam samo instalirao preko GeForce Experience kad on javi da su izašli novi drajveri. Mada to odavno ne radim jer mi je stari GPU, pa sam svjesno ostao na nekoj starijoj verziju za koju su rekli da je dobra za GTX 970. Ali nikad za običan update drajvera nisam išao preko DDU.
Ne samo kada ides sa nvidia na amd i obratno ako ides sa nvidia na nvidia onda nemas potrebe da menjas sistem. Mada moze i ovako da radi ali tako ja radim a video sam da jos neki isto to rade.
 
Dobro jutro,
da se nadovežem na ovu temu (a poznat sam po tome :) ) i da postavim par pitanja pošto sam prešao sa nvidia rtx2060 na amd rx6700xt:

1. koje drajvere skinuti pošto na sajtu vidim neke Adrenalin i Pro verzije?
2. takođe, da li je potrebno skidati i Auto-detect program koji otkriva najnovije drajvere i automatski instalira iste?
3. koji je programčić zamena za MSI Afterburner, čisto zbog podešavanja brzine ventilatora, ako je to uopšte i potrebno?
4. vidim da se ovde pominje i neki MPO, pa me interesuje šta je to i zašto ga je potrebno ugasiti?
5. vlasnici istih kartica neka mi samo napišu koje su radne temperature i koje max da očekujem pri hotspot-u, a da se ne uplašim :) i kako prate temperaturu kartice?

Kartica je stara nekih godinu i po dana, tako da još ne razmišljam o otvaranju i zameni paste i padova...
Ide čista instalacija Win11, sve ispočetka, znači ne prelazim sa nvidia drajvera na amd pa da je potreban DDU.
 
1,
1699337009743.png
2.Može ali ne mora ako skineš ovaj drajver. klikneš ba file whql-amd-software-adrenalin-edition-23.11.1-win10-win11-nov3-rdna.exe i on sve instalira.
3. Adrenalin sosftware ima sve za podešavanje i praćenje garfičke.
1699337491712.png
PS, u DDU zabrani Windows da instalira svojedrajvere
1699337855372.png
 
Poslednja izmena:
Živ bio Grofe Miče :) !
 
Nazad
Vrh Dno