Šta je novo?

pregrevanje procesora

mauzer13

Zapažen
Učlanjen(a)
17.02.2024
Poruke
7
Poena
1
Pregreva mi se procesor komjuter mi je skoro nov ima 6 meseci na desktopu mi temperatura ide do 67 stepeni. Ako neko zna sta je u pitanju neka mi odgovori. Hvala
 
Koji procesor, maticna, hladjenje?
 
60-70c na modernim desktop procesorima je dobra temperatura obzirom da su pravljeni da idu na 90-95c bez uticaja na performanse.
 
95c koliko ubija savremeni procesor?Recimo u igricama?Isto pitanje vazi za AMD,Intel i Apple M1.
 
Ovo je ili trol ili dete neko,danas napravio nalog i postavi ovako nejasno pitanje. Btw odgovor je očigledan, pregreva se zbog toplote :cool:
 
ima 25 godina, koliko vidim. možda je prethodni računar kupljen pre 10-ak godina, a tadašnji procesori su imali primetno niže temperature
 
Njemu je 60+C u idle, ako sam dobro razumeo.
 
da, i ne znamo koje generacije je procesor. mislim ne znamo nista :)
 
Jel vodeno ili vazdusno hladjenje? Skini HWInfo i odaberi Sensors only opciju prilikom pokretanja i okaci screenshot CPU temperature dok si na desktopu https://www.hwinfo.com/download/
 
CIm nezna, mora je gotova konfam, vrv box kuler.
 
Možda ploča gura poveći napon...proizvođači obožavaju da rade to.
 
Čini mi se da ti nešto radi u pozadini pa nije baš besposlen CPU, ~35W je mnogo za idle. Proveri u task manager da li nešto zauzima CPU resurse i uporedo prati temperature
 
I meni je 5600x dizao temp sa box kulerom. 55-60°c uz chrome i yt otvoren. Uzeo sam neki najjeftiniji DeepCool, mislim da je AG400 i rešio problem
 
Nismo se razumeli, nema veze
 
Mani se corava posla ako ti je komp bucan kupi ID-224 cooler na primer, sto se tice temp one su sasvim ok
 
Mani se corava posla ako ti je komp bucan kupi ID-224 cooler na primer, sto se tice temp one su sasvim ok
Pa ne znam brate nije normlano da mi na primer dok igram cs temperatura skoci na 90 tako da postoji neki problem, probacu da uzmem cooler pa ako i to ne resi problem odnecu ga u servis to mi je najsigurnija opcija
 
Probaj da iskljucis turbo boost,i da promenis pastu na cpu.Ko zna kako je stavljao pastu majstor.
 
Nazad
Vrh Dno