Šta je novo?

PowerColor RX 6800 Fighter problem

srdjan_r

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2003
Poruke
382
Poena
620
Danas sam nabavio PowerColor RX 6800 Fighter karticu. Međutim kartica ne butuje. Ekran je crn a ploča tri puta zapišti.
Imam Asrock Phantom Gaming 4 B550 sa R5 3600 i napajanje Corsair TX750W.
Probao sam karticu ponovo kod koga sam je kupio i butovala je i radila odmah.
Očistio sam konektore gumicom, razvezao ostale komponente, postavio bios na default vrednosti i flešovao sam ga na novu verziju, ali bez rezultata.

Ima li neko ideju šta bi moglo biti?
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: S22
Još uvek imam staru kartu XFX RX580 8GB. Radi bez problema. Nju sam vratio dok ne pronađem rešenje.
Probao sam i drugi PCIE x16 slot ali je isto.
Da, zaboravio sam da napišem da pored pored SSD diskova, koristim i M2 NVME SSD disk u prvom M2 slotu. Njega nisam vadio prilikom buta na čisto.
Od RAM-a imaju dva modula od po 8GB u 2 i 4 slotu.
 
Probaj 2 različita kabla za 8pinsko napajanje. Nemoj raditi daisy chain ako to radiš.
 
Svi 8-pinski kablovi na napajanju su razdvojeni. Imam ih mislim pet ili šest. Pokušao sam i sa kombinacijama. Odneću kartu da probam na drugi komp kod drugara.
 
Isčupaj iz struje, povadi sve sem jednog RAM stick-a i nove Grafičke,
znači i M2 NVME SSD, i drugi RAM i bilo šta drugo što imaš,
pa probaj grafičku i u PCIE3 i u PCIE4 slotu od matične i vidi da li se šta dešava.
Ako slučajno radi vraćaj jedno po jedno.

Ako ne, probaj da nabaviš neku drugu PCIE4 grafičku da ubodeš, nešto mi miriše na neku situaciju sa PCIE4 momentom,
ali nisam siguran.
 
Koliko mi se čini PCIE1 je 4.0 a PCIE3 je 3.0 na toj ploči i ne radi ni u jednom slotu. S obzirom na to da druga grafika radi, rekao bih da je do grafičke, eventualno napajanja.
 
Ali isto tako je napisao da ta nova grafička radi u kompjuteru kod lika kod koga ju je kupio...
Ako bi bacao neki "bet" to bi bilo nešto u vezi matična ili njene podrške za komponente koje je ubacio, pa onda napajanje.
 
Hvala na odgovorima.
Sinoć nisam imao mira i ostadoh do 2 ujutru. Probao sam bukvalno sve što ste napisali. Plus sam se zezao sa biosom i pokušavao sa podešavanjima za PCIE.
Asrock ima post startus checker na ploči. Svaki put bi zastao na GPU check i zapištao jednom pa onda tri puta brzo.
Odustao sam i vratio sam je.
Fascinantno je da kod dečka od kojeg sam je uzeo radi čim je ubodeš, mada on ima Intel platformu, napajanje 650W bronze standard.
On mi je pre kupivine preneo da je radila neko vreme u rudniku. Ne znam, možda je tada menjan bios grafičke pa sada pravi probleme.

Edit: Malo sam gledao po netu, vidim da su se relativno često pojavljivali slični problemi sa 6800-ma. Dosta njih je vratilo karte ili su u nekim slučajevima,
po meni čudnim rešenjima naprasno proradile butujući ih najpre preko hdmi-ja
Ja sam je probao i preko HDMI i Displayporta.
 
@srdjan_r ja sam uzeo polovnu AMD 6800 XT i imao sam ovaj problem koji su ljudi prijavljivali na netu. Sistem se normalno podigne, ali nema signala preko DP. Posle 2 3 reseta sam uključio HDMI i sve je odmah proradilo. Sledeći reset i proradio je i na DP. Od tada se nije javio taj problem. Za razliku od tvog problema ploča nije pištala da postoji problem itd. Sve je normalno radilo ali nije davao sliku.
 
Bespotreban je ovo stres. Za taj prenaduvani novac su trebali da naprave karticu plug and play.
 
Ja sam imao upravo ovaj Powercolor Radeon RX6800 Fighter i grafička je radila bez ikakvog problema. Ali, ja sam je uzeo novu u radnji, ne od majnera koji ju je talambasao ko zna kako.
 
Epilog cele priče.
Nabavio sam PowerColor RX6800 XT Red Devil. Ubo je i radi iz prve i to preko DP-a.
Povukao sam nove drajvere, reinstalirao i sve (da kucnem u drvo) radi. Za razliku od RX580, kartica je jako hladna pri radu. Jedva 60 stepeni.
Istina R5 3600 se malo muči, ali to je već druga priča. :)
 
Nazad
Vrh Dno