Šta je novo?

Povezivanje HDMI preko monitora u tv

Učlanjen(a)
06.02.2013
Poruke
74
Poena
160
Dobar dan! Na mom kucistu(stari pc) ne postoji hdmi ulaz. Medjutim hdmi ulaz postoji u monitoru. Mogu li da povezem hdmi kabl u monitor pa u tv, postoji li ta mogucnost? Hvala najlepse
 
Male su sanse. To je ULAZ, tebi treba izlaz. Neki monitori imaju MHL konektor koji bi radio za tu namenu, ali to je bas retko.
Kako povezujes komp i monitor? Ako je preko VGA, onda je to bas mucenje.
Resenje bi ti bio splitter, ali to je pod uslovom da imas HDMI, ali ne dovoljan broj na grafici
 
U kućištu je normalno IZLAZ za HDMI itd. za ULAZ je potrebna capture kartica ili adapter. Koje izlaze imaš ma kućištu PC-a ? Moguće su svakakve konverzije. pitanje je da li se isplati.
 
Medjutim hdmi ulaz postoji u monitoru. Mogu li da povezem hdmi kabl u monitor pa u tv, postoji li ta mogucnost?
ukratko, ne. taj HDMI ulaz nije istovremeno izlaz. a ni monitor nije predviđen da radi kao posrednik/adapter.
 
Izvinite na kasnom odgovoru. Nemam hdmi ulaz na kucistu ima dvi samo. Medjutim na monitoru ima kao neki nastavak, koji omogucava da ubacim tu hdmi kabl pa ne znam jel to dovoljno za povezivanje na tv?
 

Prilozi

  • IMG_20240307_152826.jpg
    IMG_20240307_152826.jpg
    131.7 KB · Pregleda: 44
  • IMG_20240307_152821.jpg
    IMG_20240307_152821.jpg
    108.6 KB · Pregleda: 41
Ovo liči na HDMI na DVI adapter (ako kažeš da je tu HDMI), i to treba da stoji na DVI konektoru za računar, a HDMI u TV. To bi trebalo da radi. Izvadi taj konektor sa monitora, ubodi u komp, i spoj preko HDMI kabla sa TV.
 
Problem je sto mi je monitor povezan za kuciste u taj DVI jedini koji imam ulaz na kucistu. Kabl odatle mi ide za monitor.
 

Prilozi

  • IMG_20240307_155735.jpg
    IMG_20240307_155735.jpg
    149.6 KB · Pregleda: 41
Ovo je VGA kabl. Nema on veze sa ovim o čemu pričamo.

Iščupaj taj crni adapter iz monitora, ako je to HDMI to DVI, u kome nema kabla, i ubodi u taj beli konektor, pa HDMI iz njega u TV.
 
Verovatno HDMI ali se pomerila kartica pa se ne vidi.

Poveži monitor DVI kablom a ako je ono stvarno HDMI onda tako poveži i TV.
 
Nazad
Vrh Dno