Šta je novo?

Potreban softver za izvlačenje teksta iz pdf dokumenata - ocr

vargax6

Poštovan
Učlanjen(a)
02.04.2021
Poruke
350
Poena
75
Moja oprema  
Laptop
Apple Macbook Air M1
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra 12/256
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Potrebna mi je preporuka za softver koji izvlači tekst iz pdf fajlova? Po mogućstvu besplatna varijanta
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam koristio online servise ali retko za prevođenje pdfa u Word tako da dobiješ go tekst. Ako ti to treba samo ukucaš u pretraživaču pdf to Word i biraš servis koji ti najbolje odgovara.
 
Probaj PDFGear, ima sve to i besplatan je:
 
Moja supruga dugo koristi plaćenu verziju CamScanner a. Najviše joj koristi što preko mobilnog može da skenira dokumente, a kasnije na laptopu obrađuje. Za CamScanner svašta piše, ali navika je čudo. Ja sam nekada koristio ABBYY FineReader. Isto plaćenu verziju.

Sada vidim da je plaća mesečno. Koje ludilo :D
 
ABBY ti da najpribližnije tačan OCR. Prilično dobro pozicionira scan iz dokumenta. Naravno, bitan je kvalitet slike takođe.
Imaš sve jezike na svetu koliko znam. Ako ti treba srpski onda skineš latinicu i ćirilicu...
Za PC najbolja varijanta.

Može takođe da uslikaš, skeniraš i prebaciš na Google drive. Onda otvoriš sliku sa Google documents i imaš urađen kako-tako OCR (imaš iznad otvoreno dokumenta polje sa "Otvori pomoću" i izaberi Google docs). Nisam probao Google cloud, ne znam da li je isto, ima neki AI...
Koristim ABBY pa nisam toliko obraćao pažnju.

Edit, vidim da ti treba PDF. Isto sve samo ubaciš pdf umesto slike.
 
Poslednja izmena od urednika:
Probaj i da otvoriš .pdf fajl u Wordu, ima odličnu konverziju.
 
Hvala svima na odgovorima.
Definitivno je posao odradio program ABBYY Finereader. Perfektno je izvuko ćirilicu iz dokumenta. :D
 
Nazad
Vrh Dno