Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zaseda (1969)
Kinoteka je prikazivala digitalizovanu restauriranu verziju na svom YouTube kanalu.
zanimljivo je da ovaj film nije bio prikazivan kod nas iako nije zvanično bio zabranjen. nisu hteli da poremete društveno uređenje, šta li, pošto bi mnogi pogrešno skapirali film.
sve u svemu, svodi se na to da za ideale ginu budale

Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2023)
u poređenju sa prva dva filma, ovaj je najslabiji. u poređenju sa aktuelnim MCU filmovima, ovaj je među solidnima. čisto sumnjam da je ovo poslednji film iz Čuvara, kao što su neki tvrdili.


odgledah i tri prošlogodišnja filma iz tri različita serijala koji se mogu svesti na vrstu "jedan protiv svih". zanimljivo je da se sva tri filma dešavaju uglavnom u Evropi :cool:

Extraction II (2023)
dobra akciona razbibriga. poneke scene su mogle da se skrate. ima i nekih stvarno nerealnih momenata.

The Equalizer 3 (2023)
sve se dešava u Italiji. ovo je u neku ruku omaž i jednoj od najčuvenijih italijanskih serija svih vremena, Hobotnici. muzika veoma podseća, makar mene. čak glumi onaj što je glumio najpoznatijeg negativca u toj seriji :) ovde se nije preterivalo sa akcijom, što se glavnog lika tiče.

John Wick: Chapter 4 (2023)
akciona razbibriga na koju smo se navikli. u neku ruku omaž The Wariors i Matrix-u.
no, ne dopada mi se trajanje filma, preterano dugo traje. ovakve akcione razbigrige ne treba da traju nikako duže od 2h. scene su se mogle skratiti, i dalje bi bile efektne.


no, kad malo razmislim, ova tri "osvetnik" serijala su ipak slabiji od čuvenog "Death Wish" sa arhitektom ubicom (Charles Bronson)
 
Znam da je Kurosavin film bio osnova ali sam namerno uporedio vestern verzije filmova jer su samuraji osim osnovne ideje po svemu ostalom film za sebe.
 
Ja se bas dohvatio redom nekih starijih spageti westerna/klasika koje nisam gledao a i da ponovim neke koje nisam odavno gledao...

Odgledao "Once Upon a Time" "nezvanicnu trilogiju"
Nisam ga sigurno gledao 10g ali Bronson je i dalje "pogled da se smrznes" i Claudia Cardinale "da zabalavis".
OST briljira




+


Pri cemu Duck You Sucker i The Great Silence nisam uopste gledao, ocekivao sam krindz ali nisu losi uopste.
Cak moram reci da se primecuju dosta ideja koje je Tarantino "pozajmio", moglo bi se reci da je cak ocigledno plagirao... :)


Moracu da ponovim Dollar/Man with no name trilogiju i odgledam ostala ostvarenja od Leonea jer je definitivno bio ispred svog vremena.
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje cepam Lantimosova ostvarenja, kad i koliko imam vremena.
Odgledao i The Favourite , ukratko odlican film, odlična gluma.

Radnja je zanimljiva, puna spletki i intriga. Scenografija i akviziteri su takođe odradili odličan posao. Mislim da je verno prenet dekadentni život plemstva na engleskom dvoru.

Svidela mi se i specifična kamera u pojedinim kadrovima koja je iz neke žablje perspektive (ajde baš ne žablje, nego u visini grudi i "snima" prema gore, kao iz vizure nekog nižeg čoveka ili žene (mozda je reditelj to i hteo da prikaže da gledaoci plemstvo gledaju od dole, a oni na nas od gore sa visine).

Olivija Kolman u ulici kraljice Ane jedno od najboljih glumačkih ostvarenja koje sam odgledao u poslednjih par godina.

Ovo je laganih 9/10.
 
Odgledah Munje 2, iz nostalgije neke. Nemojte da gledate. Samo će te da se iznervirate bespotrebno.
 
Gledao sam ranije, ali nedavno nabavih pa sam pogledao ponovo, oba preporučujem za fanove psiholoških trilera/horora i drame
 

Prilozi

  • c7f4d6d9-b09e-41b4-87e6-ffaa14dd609f.jpg
    c7f4d6d9-b09e-41b4-87e6-ffaa14dd609f.jpg
    225.4 KB · Pregleda: 103
Муње Опет - Тежак крш. Филм као да је направљен само да би служио за рекламирање одређених производа
 
Rebel Moon - ja bih napravio bolje film. Kao sto su vec rekli, bespotrebno usporavanje, cak i na x1.5 deluje usporeno. Glavna junakinja je tako dajvers i strong, a tek sto je lepa, takmici se za najlepsu bradu sa Dzesikom Cestejn. Elem, sam pocetak i atmosfera dok radi zemlju je katastrofa. Dalje se vidi kombinacija Ratova zvezda (vise delova - cak onaj glumac je kopija Andora), 7 velicanstvenih... U nijednom trenutku nije bilo nicega originalnog, cak se na pocetku vidi rasplet za narednih pola sata. Ovo podseca na ono kad B produkcije uzmu poznat film i iskopiraju 80%, samo gore. Ona kopija Umri muski sa Dzejmi Foksom i Tejtumom je remek delo za ovo.
 
A Man Called Otto

Zaslužuje visoku ocenu. Promakao mi je ispod radara kada je izašao ali je prevazišao očekivanja. Pogađa dobro dozu drame i lagane komedije pa uspeva baš da probudi emocije. Ako ništa, roditeljima pustite :).
Nije ni blizu originalu.

Knjiga je naravno najbolja, čita se lagano za par dana.
 
old_bookmaker interesantno, posle samo 7 god da adaptiraju isti film.
 
Pa i nije, tako su i sa filmovima iz Millenium trilogije od Stiga Larsona - šta više holivudska verzija je došla nakon samo dve godine.
 
Nazad
Vrh Dno