Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

@banexbanex videćeš i sam kad budeš čitao Karizija.
Prvi serijal tj prve tri knjige o Mili Vaskez mu je odličan kao i o Markusu ali onda uhvatiš štos jer se ponavlja i otprilike već na pola svake sledeće knjige znaš šta će i kako će da se završi

Npr Noć mi te uzima mu je odlična knjiga (nije povezana ni sa Milom ni sa Markusom) i tu je možda čak i ispao bolji od Nesbea.
Ne slazem se da na pola knjige znas sta ce se desiti. Ili ja nisam dovoljno pametna da provalim:unsure:
Maks Sek "Mreza zla". Dobra knjiga. Mozda uzmem i drugu njegovu knjigu.
Ja sam procitala onu drugu Verni citalac, nije losa, iskreno i ne secam se sta je na kraju bilo, ali mi je cela knjiga davala neki utisak mucnine ne znam kako da objasnim. Imam i Mrezu zla da je citam nadam se uskoro.
 
Poslednja izmena:
Читајући те новије крими/детективске романе чини ми се да постоје две групе:
1. детектив је мушкарац коме је умрла/убијена жена/вереница/... те је постао алкохоличар и једини смисао живота види у решавању тешких убистава. Ту спадају серијали о Харију Холу (Јо Несбоа), Роберту Хантеру (Криса Картера)....

2. детектив је женско која је ултра-болд-сензационално паметна, али је окужена глупим и неспособним мушкарцима који је стално саплићу и отежавају решавање случајева. Ту би били серијали о Аурори Скавалти (Барбара Баралди), Мили Васкез (Донато Кариси), Ерика Фростер (од оног педера Бринџе)...

Од наведених серијала онај о Роберту Хантеру ми се још и највише допао, мада је последњих пар књига нешто слабијег квалитета.

Баш бих волео да прочим неки крими роман где је главни лик нормална особа.
Mene skreno nervira kad u trilerima pola vremena provedemo citajuci o privatnom zivotu glavnih junaka, mene iskreno to ne zanima, zelim samo da citam o ubistvu 😄 Zato volim Herkula Poaroa. Ne znam da li se pominjao serijal o Sebastijanu Bergmanu, pisci su Mikael Jort I Hans Rosenfelt, ja sam procitala ja mislim 4 knjige i taj lik me mnoooogo nervira, kao neki zenskaros od 50 godina koji ima 150 bivsih, moze da smuva svaku zenu, ma ajde molim te ali je radnja vrlo zanimljiva pa to progutam. Plus mnogo vremena se daje i na privatne zivote drugih likova.
 
Šta smo pisali beše...sad kad nema bookdepositoryja gde kupovati knjige u fizičkom obliku što se tiče stranih sajtova?

Amazon mi za knjigu od 28€ traži poštarinu 69€😂


Kupovao par puta, sve proslo ok
 
To stoji da su poludeli sa cenama, treba možda malo kopati možda i iskoči nešto, odustao sam od kupovine knjiga u nadi da će možda cene da se unormale (not) 😂
 
Završio Weirov Očajnički pokušaj

Kao što pre rekoh tečnički odlično napisana knjiga, dosta lepo objašnjeni neke naučne stvari i sl ali mlak utisak na kraju.
Bolji mi je od Artemide definitvno ali ne i od Marsovca.

Najveća nebuloza mi je ono sa pravljenjem lanca od 10km za uzimanje uzoraka
To mi nikako ne ide uz svu ovu naučnu priču, ne mogu to nikako da uklopim u priču.
 
Nasao sam je. Taman da je pogledam.
 
Završio serijal Groblje zaboravljenih knjiga od Karlosa Ruiza Safona.
Godinama imam knjige i uvek mi se nešto drugo učini zanimljivije, greška :)
Knjige su: Senka vetra, Igra anđela, Zatočenik Nebesa, Lavirint duhova 1 i Lavirint duhova 2.
Meni lično druga knjiga je najupečatljivija u serijalu, mračnija u odnosu na prvu. Sa dosta pitanja za koje dobijemo odgovor u narednim knjigama.
 
Šta preporučujete da prvo pročitam od Stivena Kinga? Dosad nisam imao prilike da ga čitam pa me interesuje odakle da krenem.
 
Upravo završio

"Endurance: Shackleton's Incredible Voyage - Alfred Lansing"

Kakva knjiga, i kakva priča, neverovatno!
Drži pažnju od prve do poslednje reči...

I, s obzirom da je ovo najpopularnija knjiga o toj ekspediciji prema Goodreads-u, bacio sam se na slušanje a da nisam znao da autor ustvari nije bio član posade. Narator takođe vrhunski.


Stoga, pošto mi nije dovoljno, odmah počinjem "Endurance - Frank A Worsley", koja je takođe odlično ocenjena.

U međuvremenu i dokumentarci će da se pogledaju.
 
Sinoć završih Put od Mekormaka, sve se pitam što ga čitam kad je tako mračan. Leži mi iako mu je stil malo čudan.
 
Wellness - Nathan Hill
Sigurno najbolja knjiga koju sam pročitao ove godine. U najboljih nekoliko knjiga napisanih u ovom milenijumu (a koje sam pročitao).
Izvanrednom utisku doprinosi i fenomenalni Ari Fliakos (audio knjiga).
Preporuka!
 
  • Like
Reagovanja: nuk
Nazad
Vrh Dno