Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Prethodna tema: Poslednje odgledane serije

Obavezna pravila postovanja:
  • krace ocenjivanje serije, moze brojcano, moze u par kracih recenica a naravno moze i kombinovano oba, ako neko zeli da docara zbog cega takva i takva ocena;
  • bez ikakve siroke diskusije o seriji, dakle, moze jedan ili eventualno 2 odgovora na neciji post i neka se zavrsi na tome, sve ostalo se brise ili eventualno kaznjava od strane moderatora;
  • ukoliko zelite da podelite neku bitnu informaciju, a u pitanju je nesto sto ne bi trebali da vide oni koji nisu gledali konkretnu seriju, koristite SPOILER tag!
 
Poslednja izmena od urednika:
Završio Jack Ryana 3&4 sezonu.
Prosek neki, očekivao sam više.
 
После прве сјајне 3 сезоне мислио сам да ово улази лагано у мојих топ 5 најбољих серија икада. Онда крећу две катастрофалне сезоне препуне патетике, лоше глуме(сви су деловали незаинтересовано у односу на прве сезоне) где сам изгубио интересовање за серију и гледао више у телефон и отаљавао до краја. Последња сезона је донела доста живости и доста добрих расплета као и фантастичан крај серије, али недовољно да потпуно исправи горак укус претходних сезона. Све у свему од мене 8/10.
 
Konacno pogledao One Piece.

Na osnovu trejlera i prethodnih iskustva sa adaptacijama anime u igrani format i woke lobija koji je finansijski neiscrpiv i vodi kulturoloshki rat protiv ostatka sveta ulaganjem u popularnu kulturu nekulturom sam ocekivao da ce biti uzas.
Koliko sam se prijatno iznenadio, ne mogu da vam opisem.
Serija je skroz super.
Preneli su srz onoga sto je One Piece iz anime/mange.


Objektivno, ne znam, jel ovo prvi slucaj da od Edge of Tommorow smo dobili kvalitetnu igranu adaptaciju mange?
 
Sanctuary na Netflixu, jedna od najboljih serija prošle sezone. Nekako je prošla ispod radara. Japan, sumo.....

Copenhagen cowboy, Netflix... Ludilo, ali vrlo zanimljivo. Neka neo noir serija sa iracionalnim elementima kao da je Kusturica režirao. Ima dosta srpskih glumaca.... Nije za svakoga
 
Odgledao The Shield, jako dobra serija, iako imas neki osecaj na koju stranu vuce opet te nekako pogodi. Bas su mi pomesani utisci.
 
Fool me once 4/10, predvidivo, naivno, bespotrebno razvuceno, podseca na lose spanske serije.
Blue eyed samurai 7/10 dobra serija, poslednje epizode su losije od pocetka
Undercover 7/10 zanimljivo, ima preterivanja ali razvoj Ferija i likova iz njegove okoline je odlican
 
Slučajno naleteh na ovu seriju
odgledao za sada 4 epizode i serija je fenomenalna.Od ideje za samu priču,do glume.Jedina mala zamerka je na cgi malo je mršaviji ali ne menja ništa činjenicu.Mali problem je za ljude koji ne znaju engleski pošto još uvek nema našeg prevoda.Nadam se da će neko ovo prevesti je svakao vredi i serija zaslužuje pažnju.Nadam se da će do kraja biti dobra
 
Završio Black Mirror 6

Meni solidno bilo.

Beyond The Sea najbolja po meni, Loch Henry (predvidljiva) i Demon 79
 
Slučajno naleteh na ovu seriju
odgledao za sada 4 epizode i serija je fenomenalna.Od ideje za samu priču,do glume.Jedina mala zamerka je na cgi malo je mršaviji ali ne menja ništa činjenicu.Mali problem je za ljude koji ne znaju engleski pošto još uvek nema našeg prevoda.Nadam se da će neko ovo prevesti je svakao vredi i serija zaslužuje pažnju.Nadam se da će do kraja biti dobra
Ocena 9/10 ?!?

Opis radnje me podseća na takmičenje Bila i Teda protiv smrti.
 

Sezona #3

Greota je ovu seriju ne razvući više od 6 epizoda po sezoni, naročito jer su tako lagane za gledanje, brzo prođu, i onda imaš osećaj da si se tek zasladio.

Kao i prethodne, jednostavno odlična u svojoj pitkosti. Ne moraš joj ni vagati izvan Garija Oldmana i njegove olupane ekipe, mislim da bi kompletnu sezonu mogli da snime da uopšte ne izađu iz one svoje rupe i bila bi odlična.
 
The Act

Da se zahvalim članu @shomiNBGD na podsećanju za ovu fascinantnu istinitu priču. Gledao sam dokumentarac pre nekoliko godina i takođe je ostavio jak utisak na mene i nisam od onih koji nakon gledanja jedne takve emisije imaju želju pogledati i igranu verziju, ali eto, dosta toga se vremenom i zaboravilo, tako da mi je gledanje serije povratilo sećanje i mislim da svako ko je gledao dokumentarac, treba pogledati i ovo.

Iako je u pitanju mini serija, mislim da se bespotrebno odužila, primetan pad mi je krenuo sa petom epizodom (ne nužno toliko lošom, koliko drugačijom i dosadnijom), ali na kraju je serija uspela doći do sasvim korektne završnice. Pošto se cela prašina podigla oko Minhauzenovog sindroma, uporedo sa serijom sam malo kopao po netu i pojavio mi se update oko Gypsy Rose Blanchard, kako je pred Novu godinu puštena iz zatvora nakon odslužene sedmogodišnje kazne, da se u zatvoru upoznala sa budućim (novim) mužem, tako da sam baš bio u nekoj neveri nakon saznatih novosti i odgledane serije.

Dvoumio sam se oko ocene, ipak zaslužuje više od sedmice, tako da od mene 8/10
 
Odgledah "Lupin", zabavna ali seriju treba posmatrati kao neku adaptaciju bajke jer u prosjeku na svakih minut se desi nešto nerealno ili nelogično.
1f642.png
Cijela Fast & Furious franšiza je oličenje ozbiljnosti za ovo, ali kao što rekoh mozak na otavu i može se pogledati, zabavna jeste. :)

 
The Crown s06

Mogao sam još juče i bez odgledane poslednje dve epizode ostaviti utisak o seriji nako šeste sezone i ne bi se ništa promenilo u vezi mišljenja o istoj.
Ovu seriju sam ocenio sa najvećom ocenom nakon četvrte sezone i nijednog trenutka mi nije bilo upitno da li se ta visoka ocena može održati iako kraj cele sage ni tada nije bio određen (a ni dalje, po svemu sudeći).

Ovakav tip serije koliko god da su poslednje dve sezone "tanje" od prethodnih, meni jednostavno ne dozvoljava da se igram ozbiljnog krtičara (jer to nisam, niti umem) i da svaku sezonu posebno vagam (iako i to nekada radim), tako da je mojih 10/10 iz duše zbog puno čega viđenog. Razumem i određen hejt oko serije (na domaćem globalu), jer kome među nama Englezi mogu biti simpatični i biti nacija za primer? - ne mislim na mene lično, ali da bi se serija ispratila kako valja treba ohladiti glavu i prići joj na pravi način, odnosno prepustiti joj se.

Sve što sam u ranijem postu napisao za prethodne četiri sezone stoji i dalje i stojim iza toga da je kraljica Elizabeta II bila jedna izuzetna žena, bar sam stekao takav utisak kroz seriju, bez obzira što je Imelda Staunton kao Elizabeta u poslednje dve sezone imala pitomiju i privlačniju vizuelnu pojavu, jer puno ljudi stiče pogrešan prvi utisak na osnovu vizuelnog i nedovoljno zainteresovanog za nešto više saznanja o nekome ili nečemu, već stiče utisak samo na osnovu onoga što sa podsmehom (uglavnom) vidi na tv-u, tipa - mahanje sa balkona sa šeširićem na glavi... Velika je to žrtva na kraju krajeva, više čast, kao što rekoše, ali oseti se vera, pripadnost i briga o narodu, za razliku od nas crnjana (šta nam rade i sve drugo). Nije to politika koliko jedna naša pogubna realnost.

Za kraj, ko god misli da je serija puna stereotipa, teorija zavera u vez smrti Dajane, umešanosti mie, cie, bie, batalite sve to i prepustite se jednoj sjajnoj seriji.
 

Dugo mi je bila na listi, pustim je pred kraj godine, i utisci su mi pomešani...

Čini mi se da sam ovde pročitao nečiji utisak da je Dexter u pokušaju... Donekle.

1. sezona je totalno za bindž... Daleko je to od neke sofisticiranosti, ali kupuje taj modern age stalker narativ plus je ovo verovatno najspuštenija verzija serijskog ubice. Ovaj Pen Bedžli radi posao, služi mu naracija, ima tu sličnosti sa Deksterom. E sad, ne fali ni tih nekih em šupljih, totalno zanemarih momenata u priči, koji toliko lako otpisuju uzročno - posledične logike, ali možda je stvar u startu seriju doživeti kao razbibrigu...
Uglavnom, 1. sezona mnogo gledljivija nego što je kvalitetna.

2. sezona je sa jedne strane izgubila taj neki spontani momenat ali je dobila malo na uplivu priče koja se nešto bolje razvija na tim relacijama zapleta i raspleta. Dopadljivija ekipa likova naspram 1. sezone.

3. sezona već umara. Preeeviše klišea i izveštačenosti u tom nekom Očajne domaćice okruženju koje baš crpi pažnju i ne nudi nimalo originalnosti niti u priči, niti u likovima, zaplete pravi na toliko očekivanim i dinamikom apsurdnim mestima... Baš onako zakočena sezona naspram prve dve.

4. već bolja, jer teško da je moglo gore od treće, mada svakako osvežavajuće preseljenje postavke u dinamičnije okruženje i priču, gde manje smeta taj neki nedostatak "ozbiljnosti"

Nija laka serija za preporuku ali nije lako ni odbaciti je. Nekad se čini da je na sve strane razbacana dinamikom i mehanikom ali ne fali joj zabave (sem 3. sezone)

Ako 5. sezona bude poslednja i ponudi neki solidan klimaks svega prethodnog, dakle zađe u te posledice i zaokruži iole smisleno priču tj. sudbinu glavnog lika, onda mislim da će se moći reći da li je vredna započinjanja.
 
Taman što se peta edicija Fargo bliži kraju a ono za koji dan stižu i Pravi detektivi po četvrti put. Zarekoh se da neću gledati ni jedno ni drugo ali avaj.

Fargo 5 itekako gledljivo a meni i zanimljivo, odgledah u jednom cugu tri epizode koje slede pre finalne i barem po meni ova sezona je u top 3 a možda čak i po kvalitetu odmah iza neprikosnovene prve sezone. Znam, nije možda tako teško biti bolji ili manje gori od par prethodnih sezona ali ova ima nekako taj neki šmek i vajb i neku konekciju sa tim fazonom Fargo, nešto što tera da se gleda i baš mi prijalo što posle početnih 6 epizoda odgledanih nedeljom za nedeljom ove tri dođoše kao neki bindž. Valjda ne uprskaju sa finalom.
 

10/10

Radjena po romanu, psiholoski profili su jezivo izdetaljisani i toliko verno uradjeni da me je oduvalo.
Shamalajanski je isporucena, fotografija je posebno pridodala tom "sarmu" americkog juga.
Amy Adams je razumela sta treba da uradi i uradila je to na najbolji nacin, imala je doduse Patriciu Clarckson pored, i mislim da je taj duo zapravo objedinio tako kompleksnu pricu u jednu prezentabilnu formu kao sto je mini serija.
Mozda su me najvise dojmili fleshevi koje je Kamil imala jer je to karakteristicno za ptsd (linije na plafonu, njen seksualan identitet koji je ostao zaglavljen u onoj supi), retraumatizacija i nacin na koji je ona "uspevala" da bude funkcionalna odrasla osoba. Sto se tice Patricije - cupanje trepavica. Jezivo. Ostace mi vecno urezano haha.
 

10/10

Radjena po romanu, psiholoski profili su jezivo izdetaljisani i toliko verno uradjeni da me je oduvalo.
Shamalajanski je isporucena, fotografija je posebno pridodala tom "sarmu" americkog juga.
Amy Adams je razumela sta treba da uradi i uradila je to na najbolji nacin, imala je doduse Patriciu Clarckson pored, i mislim da je taj duo zapravo objedinio tako kompleksnu pricu u jednu prezentabilnu formu kao sto je mini serija.
Mozda su me najvise dojmili fleshevi koje je Kamil imala jer je to karakteristicno za ptsd (linije na plafonu, njen seksualan identitet koji je ostao zaglavljen u onoj supi), retraumatizacija i nacin na koji je ona "uspevala" da bude funkcionalna odrasla osoba. Sto se tice Patricije - cupanje trepavica. Jezivo. Ostace mi vecno urezano haha.
Jel' završena radnja da ne krećem ako se planira još xy sezona?

Suzdržavam se od započinjanja gledanja poslednje sezone Farga dok ne izbace sve.

True decetive su isto must watch.

Lepo je počela godina.
 

Sagledah berlin. Na fazon money heist-a koji je meni bio dobar jer onako drži pažnju, mada bilo je dosta momenata "e sad ga pretjera". E berlin ima bas dosta tih "e sad ga pretjera" momenata i nešto slabije drži pažnju. Kome se svidjeo money heist i ovo će mu biti OK, kome nije, ovo tek neće :)
 
Nazad
Vrh Dno