Šta je novo?

Posle promene rutera, više ne mogu preko iPada da pristupim NAS serveru

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,632
Poena
815
Pozdrav svima. Prošle godine mi je u grmljavini stradao ruter i od kada sam kupio novi mučim muku sa nekim stvarima. Naime, imam NAS server i njemu sam između ostalog pristupao preko iPada. Sada to više ne funkcioniše. Nijedna aplikacija koja je na ovaj ili onaj način pristupala bez problema NAS serveru više to ne može, i svaka izbacuje neku svoju grešku. Sa Android telefona i dalje pristupam bez problema, sa desktop i laptop računara itd. i to bez šifre, kao anonymous. Sve aplikacije vide NAS server kada idem na scan, ali neće da se konektuju. Kažem, sve je ovo počelo da se dešava kada sam promenio ruter. Isto je TP-Link, samo drugi model, i podešavanja su manje više copy-paste. Jel ima neko ideju šta bi moglo da bude problem?
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20230327_191402.jpg
    IMG_20230327_191402.jpg
    133.5 KB · Pregleda: 23
Pozdrav svima. Prošle godine mi je u grmljavini stradao ruter i od kada sam kupio novi mučim muku sa nekim stvarima. Naime, imam NAS server i njemu sam između ostalog pristupao preko iPada. Sada to više ne funkcioniše. Nijedna aplikacija koja je na ovaj ili onaj način pristupala bez problema NAS serveru više to ne može, i svaka izbacuje neku svoju grešku. Sa Android telefona i dalje pristupam bez problema, sa desktop i laptop računara itd. i to bez šifre, kao anonymous. Sve aplikacije vide NAS server kada idem na scan, ali neće da se konektuju. Kažem, sve je ovo počelo da se dešava kada sam promenio ruter. Isto je TP-Link, samo drugi model, i podešavanja su manje više copy-paste. Jel ima neko ideju šta bi moglo da bude problem?

Da li pokušavaš pristup iz lokalne mreže ka Nas uređaju koji je u lokalnoj mreži?
U tom slučaju ruter ne bi trebao da ima veze sa problemom, tako da, sem ako je u pitanju neko egzotično podešavanje, problem je verovatno na drugoj strani, ali je vremenski koincidirao sa promenom rutera.

Pokušaj da pristupiš sa pc-a koji je vezan kablom na ruter.

Ako pristupaš preko Smb-a, imaj na umu da su v1 i v2 proglašene za nebezbedne, i podrška je ukinuta na novijim uređajima.
 
Nazad
Vrh Dno