Šta je novo?

Pomoc oko racunara

Popikaify

Zapažen
Učlanjen(a)
10.10.2023
Poruke
4
Poena
1
Koliko znam,najbolji i najeftiniji nacin kupovine u srbiji je preko kupujemprodajem i naleteo sam na ovu konfiguraciju koja je 1600+ evra,ali mi treba pomoc oko kulera i napajanja a da sve to udje u 200,000 ili malo preko toga.Postoji jos jedan problem,ovde se ne zna tacno koja je maticna ploca,postoji vise modela tog tipa,ne zna se koji je tacno ram i koji je tacno SSD ni kuciste (HDD bih uklonio),e sad ovaj kuler i chieftec napajanje koje nije bas dobrostojece me brinu,pa me interesuje da li neko zna ovde kod nas sa cim bih mogao zameniti to dvoje a da udje u gore napmenutu cenu i da nije krs.Ne zelim jos da se javim coveku dok ne proverim sve detaljno.Na kupujem prodajem ovaj clan ima 3k lajkova i 2 dislajka,a koliko znam to je provereno dobro.I naravno ako neko zna neku bolju konfiguraciju za te pare,vrlo rado cu da pogledam.

Matična ploča: 1700 B760M D5
Procesor: INTEL Core i7-13700KF 16-Core 3.40GHz (5.40GHz) Box
Memorija: DIMM DDR5 32GB
SSD: 1TB M.2 PCIe Gen3 x4
HDD: HDD 3.5" 2TB SATA III

Graficka: nVidia GeForce RTX 4070 12GB 192-bit
Kućište: Tower Gaming sa 3x12cm cooler

Napajanje: CHIEFTEC 700W
Kuler: LC Power Cosmo Cool LC-CC-120
 
Zašto ne pitaš prodavca za tačne spcifikacije.
Iskreno, za taj novac prodavac bi trebalo da navede proizvođače (i tačne oznake) komponenti.
 
Za toliki novac, prodavac bi treblo tačno i precizno da navede sve komponente. Da ne bude sutra da dobiješ nešto drugo ili neku ciglu i cepanicu.
 
Evo bas gledam dosta zlatnih oglasa i ljudi sa dobrom reputacijom,i cesto nema tacnog modela kod odredjenih komponenti,zato sam uvek bio malo skeptican sto se tice KP ,i kad pogledam sta npr gamecentar nudi za tu cenu nekako mi izgleda isplativije,evo npr ova konfiguracija :


Samo sto bih ja uzeo I7 13700kf koji je dosta skuplji od ryzena,ali ostale komponente su dosta bolje,tako da to dodje na isto ja bih rekao
 
Evo bas gledam dosta zlatnih oglasa i ljudi sa dobrom reputacijom,i cesto nema tacnog modela kod odredjenih komponenti,zato sam uvek bio malo skeptican sto se tice KP ,i kad pogledam sta npr gamecentar nudi za tu cenu nekako mi izgleda isplativije,evo npr ova konfiguracija :


Samo sto bih ja uzeo I7 13700kf koji je dosta skuplji od ryzena,ali ostale komponente su dosta bolje,tako da to dodje na isto ja bih rekao
Ако ћеш због игара, да ли си планирао да узмеш конзолу уместо PC ?
Ако бираш PC, више ти се исплати да купиш појединачно па онда да ти склопе у фирми.
Овакве готове конфигурације имају 2 године гаранције што је премало и за много мање новца.
Добићеш дужу гаранцију ако узимаш појединачно.
 
Ljudi slabo se snalazim na ovom forumu pa sam verovatno omasio temu, ali treba mi pomoc oko kompa. Kupio sam ga preko interneta, polovnog, solidnih performansi ali ima problem SPAVANJA. Nikako nece da se probudi kad ga stavim u rezim da spava i moram da gasim kompjuter i ponovo upalim da bi ga mogao koristiti tj da ga ugasim na ono dugme nazad ili da ga iscupam iz struje jer nece nikako da se probudi.. Da li ima neko resenje neka postavka podesavanje itd... Komp je dosta bucan a upaljen je 24/7 jer je namesteno da nikad ne ide da spava jer drugacije ne moze jer ga koristim cesto i ne mogu stalno da ga gasim i palim..
Hvala unapred
 
Pa moraćeš da daš bar neki opis tog kompa uljučujući operativni system i verzju.
 
Hvala! ali ovi metodi ne rade,. tj i oni su izmedju ostalog predlozili da se stavi u rezim da nikad ne spava sto mi je nebulozno, umesto da se resi problem .. jedino da postoji neki nacin da se resetuju podesavanja napajanja, da li ima ta opcija negde i kako da se pokrene, jer sam gledao u onom odeljku gde je napajanje i spavanje, ali nema nigde opcija restartovanja
 
Hvala! ali ovi metodi ne rade,. tj i oni su izmedju ostalog predlozili da se stavi u rezim da nikad ne spava sto mi je nebulozno, umesto da se resi problem .. jedino da postoji neki nacin da se resetuju podesavanja napajanja, da li ima ta opcija negde i kako da se pokrene, jer sam gledao u onom odeljku gde je napajanje i spavanje, ali nema nigde opcija restartovanja
Скини нове драјвере за чипсет тј. матичну плочу. Провери који чипсет користиш преко неког програма рецимо hwinfo.
 
Osim Win 10 bilo bi lepo da napises i koji CPU, eventualno ploca ili bar proizvodjac maticne. Da znamo o cemu se radi. Ovako tesko ti neko moze pomoci.
 
Ljudi slabo se snalazim na ovom forumu pa sam verovatno omasio temu, ali treba mi pomoc oko kompa. Kupio sam ga preko interneta, polovnog, solidnih performansi ali ima problem SPAVANJA. Nikako nece da se probudi kad ga stavim u rezim da spava i moram da gasim kompjuter i ponovo upalim da bi ga mogao koristiti tj da ga ugasim na ono dugme nazad ili da ga iscupam iz struje jer nece nikako da se probudi.. Da li ima neko resenje neka postavka podesavanje itd... Komp je dosta bucan a upaljen je 24/7 jer je namesteno da nikad ne ide da spava jer drugacije ne moze jer ga koristim cesto i ne mogu stalno da ga gasim i palim..
Hvala unapred
Te simptome imam kad ukljucim deep sleep u BIOS-u...
 
Nazad
Vrh Dno