Šta je novo?

pomoc molim vas!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kickster

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
23.09.2008
Poruke
4
Poena
151
ovako, uzeo sam komp pre par dana i instalirao 64bitnu Vistu, instaliram Stalkera i Doom3 i sabijaju kako rade i kupim novu igricu Crysis i instaliram i nesto mi mnogo sporo radi, kao i Fifa 07 i jos par igrica i nije mi jasno u cemu je problem.... da li mozda mostoji neki program koji ce to dovesti u red.....?? hvala unapred!!!:wave:
 
Koji procesor, graficku kartu imaš? Koliko memorije?
 
intel core2duo, 2.2Ghz, 2giga rama,nvidia quadro na 512.........?
 
Covece,ne postoje tu programi.Instaliraj poslednje drivere za graficku.Ko zna sta je to u pitanju,postoji par faktora tvog usporenja...Budi malo objektivniji,sta je u pitanju,kakvo usporenje,koji driveri,koja nvidia q. itd. :S

Edit: O,boze svashta :D
 
Poslednja izmena:
Koji Quadro?
 
A onda bi bilo lepo da to iskustvo podelis sa drugarima noobovima ... mozda nekom od nas zatreba :D, kad predjemo sa digitrona na PC ::ROFL::
 
Ovo vas neko lozi kakav quad kakvi programi za popravljanje
 
ovako, uzeo sam komp pre par dana i instalirao 64bitnu Vistu, instaliram Stalkera i Doom3 i sabijaju kako rade i kupim novu igricu Crysis i instaliram i nesto mi mnogo sporo radi, kao i Fifa 07 i jos par igrica i nije mi jasno u cemu je problem.... da li mozda mostoji neki program koji ce to dovesti u red.....?? hvala unapred!!!:wave:

2gb-a rama za vistu 64 je premalo za igre.
 
Dobro de ajmo da se drzimo teme ako covek ocekuje pomoc da mu kazemo nasa misljenja.
Ja koliko znam nVidia Quadro kartice nisu namenjene za igranje vec za neki drugi ozbiljniji rad kao sto je na primer 3D Modeling.
Sto se tice Ram-a za vistu bi se moglo reci da malo tih 2GB ako oces da se igras.
 
Iskreno, uzasnut sam sa ovakvim pitanjima!
Da li je cilj samo poslati sto vise (ne)suvislih poruka?
Da li sam na pocetku morao da postavim uslov da se jave samo oni koji imaju racunare a ne i oni sa digitronima!?

Na srecu na jednom drugom postu su se pojavili ozbiljni clanovi koji su uputili na resavanje problema.

O boze:zgran:

2gb za Vistu 64 (kao sto ti vec rekose) malo.
nVidia Quadro (imam na poslu u par HP racunara) nije namjenjena za igranje, vec za modeliranje, CAD, GIS i ostale zajebancije (kao sto su ti opet vec rekli).

Jedini neozbiljan ovdje si ti. Prvo trazis odgovor na pitanje "zasto mi stekaju igre", a pri tome nisi naveo niti jednu komponentu u racunaru. Mislim da je to krajnje neozbiljno s tvoje strane. Onda, kad su ti se ljudi javili za pomoc, ti se ponasas jako drsko (vjerovatno iz neznanja).
 
Poslednja izmena:
Pa sta se cimate oko ovog lika kad taj pojma nema nista a jos nije naveo ni koju konfiguraciju ima. LOL ko zna mozda treba instalirati neki program pa ce bolje raditi LOL:butt:
 
Instaliraj mu Vista64 ubrzator i stabilizator i dodaj mu jos 2gb rama, jedan makar 9600gt sa novim driverima i radice ti super


PS Ovo prvo i nemoras :p
 
Mislio sam da sam zavrsio sa ovim postom, ali koliko vidim na ovom forumu ima dosta likova koji su vise sujetni nego najgori politicari.
Da krenemo redom
Move along joker ..
Batice ako hoces da ispadnes pametan koristeci strani jezik, pricaj ispravno ovako podsecas na Del Boja!
A onda bi bilo lepo da to iskustvo podelis sa drugarima noobovima ... mozda nekom od nas zatreba :D, kad predjemo sa digitrona na PC ::ROFL::
Ostani ti ipak na digitronu mada ti preporucujem abakus!
O boze:zgran:

2gb za Vistu 64 (kao sto ti vec rekose) malo.
nVidia Quadro (imam na poslu u par HP racunara) nije namjenjena za igranje, vec za modeliranje, CAD, GIS i ostale zajebancije (kao sto su ti opet vec rekli).

Jedini neozbiljan ovdje si ti. Prvo trazis odgovor na pitanje "zasto mi stekaju igre", a pri tome nisi naveo niti jednu komponentu u racunaru. Mislim da je to krajnje neozbiljno s tvoje strane. Onda, kad su ti se ljudi javili za pomoc, ti se ponasas jako drsko (vjerovatno iz neznanja).

Ljudi su javili za pomoc?
Ponasam se drsko?
Pa ako si ukapirao da je graficka za, kako kazes, zajebancije, zasto ne pitas ljude iz te tvoje firme koliko su to lose graficke kartice ako su sertifikovane za sve moguce graficke programe?

Pa sta se cimate oko ovog lika kad taj pojma nema nista a jos nije naveo ni koju konfiguraciju ima. LOL ko zna mozda treba instalirati neki program pa ce bolje raditi LOL:butt:

A ti si tek najjaci!
Zanima te konfiguracija da bi mogao , satro, da kazes nesto! :smackbum:

Masina je HP Compaq 8710w Mobile Workstation ( C2D 2.2 , ram 2Gb, HDD 120 Gb / 7200, nVidia Quadro 512 Mb DDR3), fabricki stize sa 2gb memorije , ali sutra stize jos jedan modul od 2gb.

Resenje za problem je dao kuzma x na jednom drugom postu, i da bilo je potrebno da se skine patch 1.2 i 1.2.1 sa sajta Crysis.
 
Edit: Sad sam video da si uzeo HP Compaq 8710w Mobile Workstation, taj laptop ima nVidia Quadro FX 1600M 512MB GDDR3, odnosno performanse nešto niže od 8800GT. Inače to je odličan laptop, ako si već hteo gaming laptop, nisi mogao uzeti bolje. Preporučujem ti da pređeš na XP x64 imaćeš mnogo bolje performanse.
 
Poslednja izmena:
Možda imamo digitrone al mi otrsismo krizu ;)
 
Svaka cast Kuzmi x i ostalima, ali ne bih se bas slozio da je 2GB malo za igranje na Visti 64. Kod mene sve fercera kako treba a imam eto svega 2GB rama... Svakako da je pozeljno imati sto vise rama, ali i sa 2GB sve radi kako treba...

Doduse ja nisam isprobao Crysis na Visti 64, ali zato recimo jesam STALKER Clear Sky i to jako fino radi...

Osim toga nisam bas ubedjen da je Vista 64 u stanju da potroshi vise od 3 GB rama u igrama ikada. Ovo je primetio moj dobri prijatelj koji ima 8 GB rama i nije uspeo da natera Vistu da ih potroshi do kraja...

Elem, na meni nije da sudim o tome, jer nisam sklon overklokovanju i friziranju mashina i nemam tog iskustva, ali verujem na rec ovom coveku obzirom da radi sa hardverom te je imao prilike da testira i izmenja sijaset komponenti do sada a njegovi rezultati koje je dobijao u 3Dmarku su i ovde bili itekako primeceni...
 
Uzmi igraj Gears of War, pa ces da vidis da je malo.
 
Poslednja izmena:
hehe upravo:) Ma pusti lika vidis da je neki boze sacuvaj. Ovakvima treba zabraniti dolazak na forum!!!
Sidji do reke sa te poljane, umi se malo pa ces mozda gledati svet drugacije, normalnije

Masina je kupljena za posao, igre su u trecem planu. Crysis radi dobro sa 2Gb, ali za vikend ce se staviti jos 2gb...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno