Šta je novo?

pomoc hamachi i C&C3

MareBGD

Čuven
Učlanjen(a)
30.03.2003
Poruke
2,161
Poena
745
Nikako nece da proradi meni i drugaru. Igra li neko ovako 1v1? Sta treba podesiti, on je na ADSL Sezam, ja na SBB. Stalno "connection timed out" poruka, a kad udjem u lobby nekad ne mogu ready da stisnem :S::S::S:

Verzija 1.04.
 
To sam ja pitao još kad se igra pojavila, isto patch 1.04 i nije bilo odgovora. Jedino što sam shvatio je da preko hamachija igra ne radi sem ako nemate baš dobru internet konekciju (u prevodu - u našoj zemlji je ovo nemoguća misija).
 
Poslednja izmena:
pu bem mu misha, pa prosto mi neverovatno! sta igrate preko hamachija a da radi?
 
To bi trebalo da radi , samo da je napravljeno kako treba, kako moze WC3 ili Red Alert 2 ... glupi nesposobni EA , samo pare su im na umu... dabog crkli od njih.
 
Jedino što sam shvatio je da preko hamachija igra ne radi sem ako nemate baš dobru internet konekciju (u prevodu - u našoj zemlji je ovo nemoguća misija).
Pa ne bi se bas slozio sa tobom,ja sam preko hamachija igrao Counter strike 1.6,Diablo 2 i Starcraft,counter nije radio savrseno,znao da da zastuca,ali sve ostale igre su radile super.To pricam za 1vs1 ,kada je vise igraca u pitanju onda se stvari malo menjaju,tu je bitno da server ima vecji UL,otprilike 64k po igracu,znaci korisnik koji ima 768/128 moze da "opsluzi" 2,eventualno 3 igraca,u zavisnosti od igre.Ovo sam zakljucjio igrajucji Starcraft i diablo 2(counter nisam igrao sa vise od jedne osobe,pa ne znam da li to vazi i za njega)preko hamachija(duzi niz meseci).Naravno "ove racunice" sigrurno variraju od igre do igre,tako da se ne mogu(i ne trebaju)uzeti kao 100% tacne.
@J Lo da li mozes da pingujes saigraca?ako ne mozes mogucje da je njemu lose podesen firewall,pa zbog toga odbija da uspostavi konekciju sa tvojim racunarom.
 
Poslednja izmena:
Igrao sam i ja dosta igra preko hamachija, al C&C3 neće pa neće upravo zbog tog diskonektovanja. Verovatno su namerno namestili da ako ne igraš preko online naloga ili u LANu, da ti se mašina diskonektuje zbog većeg pinga.

Ja sam video na stranim forumima da igraju C&C3 preko hamachija, al oni mogu jer imaju neke "ludačke" (za naš pojam) veze od po par megabita down/up. Džaba :(

Ako provalite kako može da se igra u našim uslovima, i ja bih bio srećan da probam ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam igrao C&C3(1.04) preko hamachija bas sa jednim clanom sa ovog foruma. I bas naprotiv, ping nam je bio odlican. ;)
E sad obojica smo imali isti sbb paket (256/128).
Dok kad sam igrao sa jednim ADSL-ovcem ping je bio katastrofalan...
 
Poslednja izmena:
Mogu da ga pingujem, oko 55-60ms...
 
Da, lepo je radio c&c3 preko sbb kablovske. Probao sam i gtr2 i solidno je i on radio sa vise ljudi...

@ Br@n@c Koliko bese rezultat u c&c-u? ,)
 
Ako vam se razlikuju prve dve grupe brojeva u hamaci Vpn ipu sto je normalno ako jedan koristi adsl drugi sbb u advanced namestite Vpn alias i radice
 
Ja sam igrao C&C3(1.04) preko hamachija bas sa jednim clanom sa ovog foruma. I bas naprotiv, ping nam je bio odlican. ;)
E sad obojica smo imali isti sbb paket (256/128).
Dok kad sam igrao sa jednim ADSL-ovcem ping je bio katastrofalan...

Na ovih 256/128 dodaj i brzinu lokala pa ces doci do prave cifre ;)
 
cc 3

Ne znam za vas ostale, ali ja preko hamachija vec 3 meseca igram c&c 3 na stranim mrezama, bez ikakvih prob. a imam 256 kb nekad cak radi i 3v3.

BTW ako neko hoce 1v1 da me izazove neka mi posalje mail na [email protected] pa da se dogovorimo kad, ja vec imam napravljen server i sve spremljeno.

poooozzzzz
 
U svakom slucaju je vise od 256/128 :)
 
Jeste li sigurni da ide preko lokala tako. Meni se cini da lokal nema veze sa tim, jer konekcija ide preko hamachi-ja i brzina je 256\128.
 
Probaj da prebacis neke fajlove pa izmeri brzinu.
 
Meni kad igram sa nekim ko isto ima sbb preko hamacija ide u lokalu .
Cim ukljucim neki download u lokalu skoci ping na 2000 , dok kad skidam sa neta ne secka ni malo
 
Probajte ovo:
Ako vam se razlikuju prve dve grupe brojeva u hamaci Vpn ipu sto je normalno ako jedan koristi adsl drugi sbb u advanced namestite Vpn alias i radice

CS 1.6 odbija da radi bez podešavanja aliasa. Hamachi je prilično pametan po pitanju izbora linka koji će koristiti. Neko je pomenuo da na SBB radi u lokalu; kod mene je lepo radio na LAN Party - nas 3 u LANu + 1 koji se konektuje preko ADSL-a (igrali su se Generali).
 
Ма ја sam imao probleme dok nisam namestio Tiberium Wars da mi radi u LAN-u, a kamoli preko hamachija... :(
Nego, hajde da se organizujemo pa da igramo C&C3 preko hamachija ako hocete ;)
 
Nazad
Vrh Dno