Šta je novo?

Pomoć za Fujitsu Nocria klimu

Srkilus

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2005
Poruke
48
Poena
310
Potrebna mi je pomoć u vezi Fujitsu Nocria klime (AWYZ14LBC) tj. u vezi njenog daljinskog upravljača.
Naime, klimu imam već nekoliko godina, radi savršeno ali danas se zablokirao daljinac. Dok je sve radilo kako treba, na displeju daljinca se pojavio indikator da je baterija pri kraju. Planirao sam to da zamenim ali sam zaboravio i danas htedoh da smanjim tempreraturu što sam i uspeo ali odmah posle toga daljinac se zablokirao. Promenih baterije, restovah daljinac ali ništa ne pomaže. Jedino što radi na njemu jeste sat koji mogu i da podesim ali ostalo ništa ne radi.
Ima li ko ideju šta je problem ili barem tačna oznaka njihovog daljinac, pošta ja ne mogu da je nađem. Ne bih uzimao neki univerzalni jer bih pogubio pola funkcija koje sam ovde imao.

Unapred hvala.
 

Prilozi

  • unnamed.png
    unnamed.png
    96.6 KB · Pregleda: 15
Nemoj da se ljutis sto pitam...
ali baterije si stavio nove alkalne?

Ili su to ipak neke punjive, ili obicne...

Toliko sam puta video da daljinski nece lepo da radi sa losim baterijama i uvek sa ubedjenjem da su te dovoljno dobre za daljinski.
 
Možda se neko dugme uleglo pa pravi problem.Koja je tačna oznaka tog daljinskog trebalo bi da lma sa zadnje strane ili tu gde idu baterije.
 
Evo neki video o Fujitsu resetovanju daljinskog za klimu.Najbolje da kontaktiraš Viacom u vezi nabavke originalnog daljinca.
 
Nemoj da se ljutis sto pitam...
ali baterije si stavio nove alkalne?

Ili su to ipak neke punjive, ili obicne...

Toliko sam puta video da daljinski nece lepo da radi sa losim baterijama i uvek sa ubedjenjem da su te dovoljno dobre za daljinski.
Ne ljutim se, bez brige :)
To sam prvo uradio. Stavio sam nove obične baterije AAA koje imam trenutno u kući, bez promene, onda sam stavio Sony baterije iz daljinca za tv, pa iz daljinca od soundbar-a...bez promene.
Sutra idem da kupim neke nove kvalitetne, čisto da i to otklonim kao mogućnost
Post automatically merged:

Možda se neko dugme uleglo pa pravi problem.Koja je tačna oznaka tog daljinskog trebalo bi da lma sa zadnje strane ili tu gde idu baterije.
I to sam stiskao i gledao, nigde nije uleglo. Nažalost nigde nema oznake daljinca, gledao i uputsvo, pa čak nisam uspeo ni preko net-a da nađem oznaku.
 
Koliko dugo ti je daljinac bio bez baterija?
Komsinici se na klimi zbagovao daljinski, skroz nestala opcija grejanja...izvadio sam baterije na minut, vratio i sve ok.
 
Hoce daljinski od klime da se zaglupi od losih baterija, zato i rekoh da uzme dve nove alkalne i trebalo bi da bude miran duze vreme.
 
Kupih nove Vartine alkalne baterije, stavih i reših problem. Proradilo sve bez problema, bez reseta. Stavih baterije od juče, daljinac isto radi sad bez problema. Ko zna kakav je bug bio...
Eto, ako neko bude imao sličnih problema, čisto da zna.
 
Kupih nove Vartine alkalne baterije, stavih i reših problem. Proradilo sve bez problema, bez reseta. Stavih baterije od juče, daljinac isto radi sad bez problema. Ko zna kakav je bug bio...
Eto, ako neko bude imao sličnih problema, čisto da zna.
Kazem ti ja, samo da bude bez struje, da se "resetuje" :)
 
Kazem ti ja, samo da bude bez struje, da se "resetuje" :)
Nisi čitao pažljivo 😉. Vađene su baterije i stavljane druge, bio je bez struje. Daljinac je bio čak i 30min bez struje ali bug je opet bio tu.
Elem, bitno je da se rešilo. Jedino me zbunje što sad radi na drugim baterijama normalno a pre vartinih nije hteo.
 
Vrh Dno