Šta je novo?

Hardver Polovna konfiguracija za office i internet

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

saigic

Čuven
Učlanjen(a)
08.08.2003
Poruke
344
Poena
630
Tražim polovnu konfiguraciju koju bih koristio za Office i internet, da može da pusti youtube 1080p video bez seckanja, podržava Windows 10/11, igrice ne igram

Vidim na oglasima dosta Dell i HP brand racunara sa i5 6500 i 8GB ram za oko 70E, i7 6700 oko 100E.

Da li vredi razmatrati te konfiguracije? Moze i neki predlog. Da li vredi doplata za i7?

Konfiguracija bi se koristila narednih nekoliko godina
 
Windows 11 je podržan valjda od intel 8000 serije (i AMD 2000)
Bilo koji noviji CPU sa 4 jezgra će biti ok. Sad, tih nekoliko godina je upitno, imajući u vidu da su ti procesori izašli pre 6 godina. 3-4 svakako, 6-7 možda
 
Ovo oko podrške za Win 11 nisam znao, vidim da postoje neke opcije da se obidje to ogranicenje, samo nisam siguran da li je moguce i kada se radi cista instalacija, a ne upgrade sa Win 10.
Od svih predlozenih procesora i7 6700 po testovima je najjaci, da li se to oseti u praksi?
 
Ne, za office i net nema razlike. i7 6700 ima HT (4 cores / 8 threads), dok ostala pomenuta 3 modela nemaju (4 cores /4 threads).

Postoji opcija da se zaobiće ograničenje, ali mogu postojati i problemi u radi. Moj savet, ako planiraš da koristiš Windows 11, je da izabereš zvanično podržanu konfiguraciju
 
Trenutno koristim Win 10, nemam potrebu da prelazim na Win 11, jedino ne znam kava ce podrska biti od sledece godine, pre svega mislim na antivirus, trenutno koristim defender, jedino da se stavi neki drugi antivirus i nastavim koriscenje Win 10
 
@saigic

Pri intezivnom radu , oseti se sirova procesorska snaga.
Kod standardne upotrebe kada nema otvorenih 10+ tabova ,
ogromnih Excel tabela , Word na 50+ strana ta razlika
tesko moze da se primeti.

Pri kreiranju boot USB drajva pomocu RUFUS-a moze da se
ukloni Win 11 ogranicenje vezano za TPM 2.0
 
Nazad
Vrh Dno