Šta je novo?

PNG->vector pomoć

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Nadam se da sam pogodio pravi podforum. Treba mi mala pomoć. Krajnji sam početnik u ovome, a treba mi da nešto "skarabužim" na brzinu, pa ako bi neko mogao da mi pomogne. Dakle imam jednu fotku u .PNG, koju sam obradio u PS tako da sam joj obrisao pozadinu i ostao je samo centralni element, logo. Hteo sam sada to da u Illustrator-u konvertujem u vektorski format. Kada to uradim, dobijem umesto transparentne, BELU pozadinu. Meni je potrebno da imam logo koji ima transparentnu pozadinu. Gde grešim? Hvala.

 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da uopste u photoshopu brises ovu belu pozadinu, vec samo Image trace opcija u Illustratoru:

Ukljuci Image trace panel (Window / Image Trace)
Izaberi u panelu prvu opciju Auto Color ili za ovu konkretnu sliku u padajucem meniju Preset: 3 color
kad uradi, klikni gore u controlnom meniju dugme Expand kako bi dobio vektore (ovo si vrv zaboravio)
zatim odgrupisi objekte (desni klik misa na objekat - Ungrup)
Ako ti je trejsovao i belu pozadinu, posto su ti sad sve vektorski objekti sad samo selektuj izbrisi taj objekat.

Ako ti je nesto nejasno, mozes na youtbue naci gomile tutorijala za Ilustrator Image Trace, convert png jpg image to vector in Illustrator, itd.
npr:
 
Nazad
Vrh Dno