Šta je novo?

PlayStation VR2 (PSVR2) - Opšta diskusija

Corvus Corax

Console Collector
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
11,701
Poena
835
Upravo je objavljena zvanična stranica za PSVR2, pa je vreme da otvorimo i posebnu temu.

1645536270787.png
1645536289748.png

Link do zvanične strane: https://playstation.com/en-us/ps-vr2/

Da li ovo znači da će PSVR2 biti predstavljen i pre kraja 2022. godine?
 
Poslednja izmena:
Po svemu sudeci hardverska osnova je fenomenalna. Uboli su sve sto treba da ima, connectivity ce sada biti drasticno pojednostavljen [1 kabel umesto 7], i svi ce u paketu dobiti hand kontrolere.

Jedini nedostatak koji ce mozda biti je nedostatak punog BC-a sa PSVR1 igrama [mnoge su koristile 3d-tracked gamead a ostale imaju PSMove promptove].

Ocekujem cenu nizu od one koju je PSVR1 imao na premijeri.
 
Po svemu sudeci hardverska osnova je fenomenalna. Uboli su sve sto treba da ima, connectivity ce sada biti drasticno pojednostavljen [1 kabel umesto 7], i svi ce u paketu dobiti hand kontrolere.

Jedini nedostatak koji ce mozda biti je nedostatak punog BC-a sa PSVR1 igrama [mnoge su koristile 3d-tracked gamead a ostale imaju PSMove promptove].

Ocekujem cenu nizu od one koju je PSVR1 imao na premijeri.
Koja je cena bila?
 
Po svemu sudeci hardverska osnova je fenomenalna. Uboli su sve sto treba da ima, connectivity ce sada biti drasticno pojednostavljen [1 kabel umesto 7], i svi ce u paketu dobiti hand kontrolere.

Jedini nedostatak koji ce mozda biti je nedostatak punog BC-a sa PSVR1 igrama [mnoge su koristile 3d-tracked gamead a ostale imaju PSMove promptove].

Ocekujem cenu nizu od one koju je PSVR1 imao na premijeri.
Koliko si siguran u nizu launch cenu s obzirom na to da "sije" sve VR setove trenutno na trzistu?

Drugo, nadam se iskreno da skalperi nece staviti sapu i na ovu vrstu "nepozeljnog" hardvera.
 
Nigde ne mogu da nadjem podatak koliko ce dugacak biti usb c kabl kojim ce se povezivati sa ps5. Imate li neku predstavu?
 
Ovih dana sam se baš nešto izložio na PSVR i ozbiljno razmišljam da ga uzmem kad izađe, mada na nekoliko mesta pročitah da možda bude pomeren i za 2023.

Šta vam je najbolje što ste igrali u VR do sada?
 
Blood & Truth
Astro Bot Rescue Mission
Beat Saber
Superhot VR
Farpoint
Moss
Statik
Battlezone
...

Ima još puno odličnih PSVR igara. Neke od njih nisam igrao, poput The Walking Dead: Saints & Sinners. Ali VR je, po meni, doneo veći pomak u igračkoj industriji od Ray Tracing-a. Iz tog razloga, jedva čekam PSVR2.
 
Nemam pojma, ja još uvek i dalje ni ne razumem šta je tačno taj ray tracing iako sam čitao o tome, ali mislim da ne može ni da se poredi sa VR-om.

Mislim da je realno da VR i AR u ovoj deceniji postanu baš mainstream priča pa stvarno očekujem puno i od industrije igara, zato i mislim da vredi uložiti, iako neće uopšte biti jeftino...
 
Nemam pojma, ja još uvek i dalje ni ne razumem šta je tačno taj ray tracing iako sam čitao o tome, ali mislim da ne može ni da se poredi sa VR-om.

Mislim da je realno da VR i AR u ovoj deceniji postanu baš mainstream priča pa stvarno očekujem puno i od industrije igara, zato i mislim da vredi uložiti, iako neće uopšte biti jeftino...
RT je u suštini refleksija.
 
GT sport u VR je bila druga dimenzija.. Real experience.... Nadam se da ce i novi GT podrzavati nov hardver...
A Tetris effect, sa odvrnutim zvucnicima.... uh....
Mnogo toga je uradjeno sa prethodnim, nadam se samo boljem....
 
“When I started to work on the design for the PlayStation VR2 headset, one of the areas I wanted to focus on first was the idea of creating a vent in the headset to let air out, similar to the vents on the PS5 console that allows airflow. Our engineers came up with this idea as a good way to allow ventilation and avoid having the lens fog up while players are immersed in their VR games. I worked on many design concepts to achieve this, and in the final design, you can see there is a little space in between the top and front surface of the scope that contains the integrated ventilation. I am really proud of how this turned out and the positive feedback I have gotten so far. I hope our PlayStation fans will also agree, and I can’t wait for them to try it out.”


Dobro je da su i ovome posvetili paznju posto PSVR ponekad ima taj iritirajuc problem, pogotovo kad su vece temperature.

Sto se tice diskusije o ceni, uzimajuci u obzir da se neke stvari prvi put vide ovde (oled HDR displays, eye tracking/foveated rendering etc), meni 400 EUR/USD iskreno deluje kao dosta niska cena gledajuci u odnosu na ostalu (PC) VR ponudu. Ako stvarno krenu sa takvom cenom onda ce to biti apsolutni pogodak, pre svega sto se sigurno ocekuje debela (1st party) dev podrska da pogura proizvod.

Ono sto mene jos poprilicno interesuje je i da li se uopste radi na PS VR Aim 2 sa haptic feedback i ostalim stvarima sa dual sense kontrolera (triggers, sticks). Takva stvar bi definitivno bila ultimativna FPS fantazija. :)
 
Jedno mozda glupo pitanje, kako čučanj fukncionise u VR FPS igrama? Na dugme ili odreaguje ako naglo cucnes neki senzor u headsetu?
 
Gledam ovaj aim kontroler sto M pominje izgleda kao da ga je klovn iz Kneza pravio od balona. Bilo bi gotivno da izgleda kao neka replika kalaša ili nekog pistolja, mada nije ni toliko bitno dokle fercera kako treba.
 
Gledam ovaj aim kontroler sto M pominje izgleda kao da ga je klovn iz Kneza pravio od balona. Bilo bi gotivno da izgleda kao neka replika kalaša ili nekog pistolja, mada nije ni toliko bitno dokle fercera kako treba.
Pa u igricama ga i vidis tako ;)
Ono sto je bitno je da odlicno lezi, sa kontrolama rasporedjenim na pravim mestima....
Ovaj Aim nece moci da se koristi sa VR2, M je mislio na Aim 2 model ( ako ga ikada budu pravili )
 
AIM kontroler je odličan, izuzetno je precizan i nudi jakon realističan doživljaj u toku igre. Ali ja sam ga mnogo malo koristio jer nakon 15-20min igre imam mučninu prilikom kretanja u VR igrama koje ga koriste (Farpoint, Firewall: ZH, Borderlands 2 VR). Biće mi žao što neće moći da se koristi u PSVR2.
 
PSVR2 ce biti odlican za igre gde stojis i sedis, ali cable ce definitivno smetati u igrama kao sto je Alyx.
 
Zar Alyx nije nešto poput Blood & Truth? Ako jeste, neće biti nikakvih problema to što ima kabl. Barem meni nikada nije smetao kabl na PSVR.
 
Pa ne bih bas rekao da je slicno (inace bas volim B&T). Od tebe zavisi kako ces da igras.
Arene gde su okrsaji su prilicno siroke, tako da je igra najbolja kada imas bas dosta slobodnog prostora i mozes da se bacas po zemlji i pucas iz zaklona.
 
@pilac ma znam sve za keca nego kazem dizajn mu je komican

vec vidim da cu da obaram sto i da se bacam iza njega 😂
 
Dizajn mozda jeste komican ali je kontroler stvarno solidan kada ga uzmes u ruke. U igrama gde je njegov tracking odlicno uradjen predstavlja najbolje moguce FPS iskustvo. Jednostavno drzanje onog move kontrolera ili bilo kog drugog koji nema nikakvu tezinu niti prave okidace ne predstavlja toliko zadovoljstvo. Ja sam gomilu sati proveo sa AIM-om cak i toliko da sam se lagano navikao da i hipfire postaje lagan i jedna vrhunska mehanika dominacije u igri. :) Uz moderne haptic i ostale feature bi to bilo jos samo neverovatan plus.
 
Zar Alyx nije nešto poput Blood & Truth? Ako jeste, neće biti nikakvih problema to što ima kabl. Barem meni nikada nije smetao kabl na PSVR.
Ne, Alyx nije ni nalik Blood & Truth. Ništa nije predefinisano, jer je u Alyx slobodno kretanje. Kabl definitivno može da bude problem. Ako kabl bude dovoljno dugačak za PSVR2, neće biti problem.
 
Da li mozemo da ocekujemo ovako nesto u nekom trenutku i za PS ili uvek VR igre izlaze zasebno od glavne igre. Ovo sa tim aim konttolerom bi cekao. Da znam da batalim CP dok ne izadje sva oprema i igra ako je realno to i ocekivati posto koliko kontam ovo je community mod.

 
Ovih dana sam se baš nešto izložio na PSVR i ozbiljno razmišljam da ga uzmem kad izađe, mada na nekoliko mesta pročitah da možda bude pomeren i za 2023.

Šta vam je najbolje što ste igrali u VR do sada?
Ace Combat 7

nisam osetio toliko radosti od igranja igara od kad sam kao klinac prvi put igrao neki Ace na C64 :D
 
^ Dobro si me podsetio na dve odlične letačke VR igre:

Call Of Duty: Infinite Warfare Jackal Assault VR Experience - besplatna, kratka misija u svemiru (LINK)
Star Wars: Battlefront - ima jedna misija koja je ekskluzivna za VR, samo zbog nje sam kupio igru

Obe nude izuzetno realistično VR iskustvo.
 
Nazad
Vrh Dno