Šta je novo?

Planescape Torment

Nisam znao. To je 600000x20$=12000000$. Dovoljno da se zaposli manji tim dizajnera da preradi pozadine, animacije i modele. Ali je lakse osljariti posao kao Ubisoft sa HoMM3.

Cudo jedno kakvu estetiku izvlace indiji a ovi su samo to trebali da menjaju. Mada i nove igre iz zanra izgledaju krajnje neinspirativno.
 
Problem je sto nemaju pristup source materijalu/artworku. Osim audio zapisima/soundtracku.

Poseti malo forum, nije na odmet da se malo uputis u materiju pre nego sto tako olako bacis kritiku... ;)
 
Znam da je source materijal izgubljen, ne treba mi forum procitao sam to u nekom opisu kada je izasao rimejk. Nek crtaju nove slike na osnovu onoga sto vide na ekranu, pobogu. Nego bi oni da uvezu u Photoshop i jedan resize na odgovarajucu velicinu pa uvezu u endzine.

Hej 12 miliona za igru napravljenu pre 20 godina, malo li je. Pa taj BG se prodao u mozda 2 miliona primeraka a bio je ultra hit. Ovi na tudji posao uzeli gomilu para.

Nemam ni ja nista od artworka sto mi treba za Dark Foces II Remastered pa sam svejedno izvukao tablu i crtam u Kriti od nule na osnovu ono malo slika kojima imam pristup. Moj posao je jos tezi, lakse je nacrtati 2D pozadinu i obojiti nego raditi moderne verzije tekstura za igru koja je izasla 1997. godine.
 
Jedna od konkretnih kritika od par fanova su bile zamerke za recimo portrete likova i zasto nisu uradili nove, makar ih nacrtali.

Na sta se osula paljba da je bolje da ostave takve kakvi su (i sacuvaju "original feel of the game") nego da zabrljaju ponovo. Na sta je jedan od predstavnika Beamdoga i odgovorio da se tim iza projekta na to i odlucio tj slozio pri radu na remasteru.

Ne zele dodathi sh*tstorm posle brljotina koje su pravili sa BG-om... Ovog puta im je u planu da osposobe igru za novije masine uz minimalan tempering... Samo da ne use** motku pa dobijemo jos bagovitiju verziju...

Ono sto ti pricas i mislis je remake, ovo je (modovan) remaster. A i pitanje je licence je diskutabilno, tj sta im je uopste i dozvoljeno da rade sa ip-jevima koji su dobili...

Za 20e koje traze je naravno puno,posebno jer je posao oko zezanja za modovima cc 20min. A kada padne na nekih 10e bice korektna cena (+ide i original vanila verzija).

Iskreno mene mrzi da se i sa baldurom cimam oko fixeva, iako je nikakav posao, opet mi mrsko pada.

Na netu se moze naci i boxed verzija (navodno nova) za ~5e, pa ko voli nek izvoli. Naravno uvek moze i free da je skine i moduje...

Cak i ovih 14e za pre-order nije puno, za igru koja uz BG i Arcanum cini "sveto trojstvo" old-school cRPG-eva. (moje subjektivno misljenje)
 
Poslednja izmena:
Ne bi bilo lose samo animacije nove da urade. Sto se ostalog tice, ne moraju nista da diraju po meni, nek naprave kako je bilo samo u vecoj rezoluciji

Najbolje FRP igra ikada po meni
 
Poslednja izmena:
^ nadam se da ce konacno jednom da odrade posao kako treba.

Juce sam odradio pre-order, pa sta bude...

Posle ovoga mislim da ce da odrade IWD2 remaster i onda nadam se Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura... :d
 
Arcanum neka mi ne diraju sa ovim ofrlje odradjenim "remasterima".
 
Iskocila na GOG-u kao i na Steamu (iako je do sada bio GOG ekskluziva).

Izgleda da su prvi utisci o remasteru dobri i da je nisu zagadili kao ostale EE verzije - tako da je u principu modovana onako kako i treba da bude. Jedino sto su na kvarno skinuli sve credite o autorima (i ostavili u end game-u) i sebe naveli kao jedini autor/izdavac igre, sto je za svaku osudu.

E sada ko nije odradio pre-order (caugh caugh, nisam odoleo iako je cash grab) vala sacekati neki sale i pazariti istu za ispod 10e.

Interesantno je da su Bayonetta i PS:T EE izasli u istom danu na Steamu...
 
Nazad
Vrh Dno