Šta je novo?

Pet uobičajenih i neutemeljenih mitova– iPhone ipak nije bolji od Androida

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,545
Poena
1,385
iphone-android.webp


Pet uobičajenih i neutemeljenih mitova– iPhone ipak nije bolji od Androida​


Često se čuje kako Apple fanovi kritikuju Android iz različitih razloga i pričaju da je iPhone mnogo bolji, a među tim kritikama su pet uobičajenih mitova

Kompletan članak: https://benchmark.rs/clanci/hardver...ih-mitova-iphone-ipak-nije-bolji-od-androida/
 
Da ja sam nedavno uzeo 15pro max da isprobam. Evo posle 10 dana ocu da ga se resim... Strasno koliko zaostaje za androidim, 1 zvuk obavestenja melodija i svega smanjis. Smanji se ton svega. Onda ne cujes poruke. Jer storiji sa muzikom ili neki klipovi su preglasni... Android ima da smanjis medije a obavestenja ne... Mnoge melodije ne mozes da promenis za obavestenja. Mizes da se oprostis od toga. Kao u viberu nema sanse promeniti zvuk melodije... Jedino mozete telegram da vratite istoriju. Od ostalog se oprostite ako mislite da koristite ajfon... Kome trebaju takva ogranicenja... Znaci od boljeg predjes na nesto sto je hendikep... Sreca nisam prodao svoj 23 ultra. Al ajfon ide na prodaju... Neka oni zaludjenici to koriste... Sto nisu videli bolje i ne znaju za bokje i prilagodjeniji sistem...
 
Da bi iOS bio iole upotrebljiv, mora da se radi jailbreak, a neki Cydia tweak-ovi se plaćaju, što je pomalo i demotivišuće (razumem logiku da ako sam imao da se ispružim za iPhone, par dolara mi ne znače ništa, kad ja tamo ono međutim), za sad je izvesno da Android pruža daleko više mogućnosti u startu. Voleo bih da je Windows Phone/Mobile ostao u igri kao spona između oba OS-a, ali to je uveliko prošlost.
 
Da ja sam nedavno uzeo 15pro max da isprobam. Evo posle 10 dana ocu da ga se resim... Strasno koliko zaostaje za androidim, 1 zvuk obavestenja melodija i svega smanjis. Smanji se ton svega. Onda ne cujes poruke. Jer storiji sa muzikom ili neki klipovi su preglasni... Android ima da smanjis medije a obavestenja ne... Mnoge melodije ne mozes da promenis za obavestenja. Mizes da se oprostis od toga. Kao u viberu nema sanse promeniti zvuk melodije... Jedino mozete telegram da vratite istoriju. Od ostalog se oprostite ako mislite da koristite ajfon... Kome trebaju takva ogranicenja... Znaci od boljeg predjes na nesto sto je hendikep... Sreca nisam prodao svoj 23 ultra. Al ajfon ide na prodaju... Neka oni zaludjenici to koriste... Sto nisu videli bolje i ne znaju za bokje i prilagodjeniji sistem...
Druze, mozes promeniti zvuk melodije u Viberu...
 
Mnogo to stvari ima zbog kojih ljudi prelaze na iphone iako je android prilagodljiviji daleko. Jedne od vitalnih su:
Velicina, android ako hoces dobar moras lopatu da kupis.
Video snjimak: vecina ljudi danas snjima, daleko manje se slika, svi vloguju bloguju i tu ni jedan android ne ide u korak sa iphone ma sta pricali mikrotrzanja nema samo apple.
Brzina prenosa u istom ekosistemu je fenomenalna i ljudi generalno vise vole icloud od ostalih cloud sistema.
Kad se jednom sviknes sa "nemogucnostima" iosa shvatis da si gubio vreme podesavajuci xvz stvari na androidu i da sve moze da fungcionise i bez toga.. naravno ima ljudo koji zbog posla apple smatraju potpuno neupotrebljivim i to je skroz ok.
 
Prva stvar je bezbednost OS, iOS je i dalje broj 1, taj telefon se ne može otključati, ne može se ni ubaciti spy softver u telefon nešto a da se ne primeti ako nekom poklanjaš nov telefon, možeš šta hoćeš u npr. Samsnug da ubaciš, zapakuješ u kutiju i evo nov telefon, misliš novo ti prvi otvaraš kutiju a untra spy, spy. Ne koriste svi telefon za igrice. Ceo sistem iOS radi kako treba, Facetime nema konkurenciju, ništa po kvalitetu ne prilazi ni viber, ni whats, ništa, to je lepo integrisano u sistem telefona ili računara, ne jede bateriju i milina koristiti, čak i na 3G vezi obavićeš video poziv. Konkurencija nema alternativu tome da je tako lepo integisano i da radi sve odmah po vađenju iz kutije. Kamera, jednostavno najbolja celina i foto i video, i uvek su najlepše slike na Insta i sličnim app postavljene sa iP.
 
Prva stvar je bezbednost OS, iOS je i dalje broj 1, taj telefon se ne može otključati, ne može se ni ubaciti spy softver...

What's truly unsettling is that even the most up-to-date iPhone with the latest iOS can fall victim to this attack without any user interaction. Unlike traditional attacks that require some form of user interaction, this exploit can compromise an iPhone without any action from the victim.
 
Ne znam sto bench ovoliko mrzi iphone, od kad sam prešao sa androida na ios, preporodio sam se, sve radi lepše, fluidnije, bolje...jes da ne mogu da namestim zvuk notifikacije i veličinu ikona, al prezivecu i bez toga
 
Mnogo to stvari ima zbog kojih ljudi prelaze na iphone iako je android prilagodljiviji daleko. Jedne od vitalnih su:
Velicina, android ako hoces dobar moras lopatu da kupis.
Video snjimak: vecina ljudi danas snjima, daleko manje se slika, svi vloguju bloguju i tu ni jedan android ne ide u korak sa iphone ma sta pricali mikrotrzanja nema samo apple.
Brzina prenosa u istom ekosistemu je fenomenalna i ljudi generalno vise vole icloud od ostalih cloud sistema.
Kad se jednom sviknes sa "nemogucnostima" iosa shvatis da si gubio vreme podesavajuci xvz stvari na androidu i da sve moze da fungcionise i bez toga.. naravno ima ljudo koji zbog posla apple smatraju potpuno neupotrebljivim i to je skroz ok.
Pa sad ne znam koliko ste koristili recimo samsung... Samsung dex aplikaciju... Kada povezete racunar sa PC i ostale stvari mozete raditi sve preko kompa... Ne rzumem kakav ekosistem ima poseban ajfon.sat koji jedva traje dan ako je povezan. .. Eto imam ga i ne svidja m ise nista..iskreno miim da je dosta unazadjen po fukcijama... Cak i slike su ok... A dobra vecina izgledaj usvi narandzasto na slikama.
 
Prva stvar je bezbednost OS, iOS je i dalje broj 1, taj telefon se ne može otključati, ne može se ni ubaciti spy softver u telefon nešto a da se ne primeti ako nekom poklanjaš nov telefon, možeš šta hoćeš u npr. Samsnug da ubaciš, zapakuješ u kutiju i evo nov telefon, misliš novo ti prvi otvaraš kutiju a untra spy, spy. Ne koriste svi telefon za igrice. Ceo sistem iOS radi kako treba, Facetime nema konkurenciju, ništa po kvalitetu ne prilazi ni viber, ni whats, ništa, to je lepo integrisano u sistem telefona ili računara, ne jede bateriju i milina koristiti, čak i na 3G vezi obavićeš video poziv. Konkurencija nema alternativu tome da je tako lepo integisano i da radi sve odmah po vađenju iz kutije. Kamera, jednostavno najbolja celina i foto i video, i uvek su najlepše slike na Insta i sličnim app postavljene sa iP.
Pa dobro ako se time zadovoljavas. A nemas osnovne funkcije... Onda suowr tebi. Drugo samsung nije ndroid od pre 10 godina. Posto nisi verovatno korisnik pa ne znas... Ja sam sada uzeo ajfon. Meni je njegov sistem kao 10 godina unazad... Nista prilagodljivo nista korisno.. Slike uglavnom ispadaju narandzaste... Ne znam zaista sta vidiite u tom amerckom sranju
 
Vrh Dno