Šta je novo?

Password manager free

sh0rax

Poštovan
Učlanjen(a)
01.03.2015
Poruke
90
Poena
60
Moja oprema  
Matična ploča
Gigabyte B550M DS3H
RAM
16GB
GPU
RX 5700 XT
Storage
2x4TB HDD 2x2TB SSD
PSU
CHIEFTEC 700W
Monitor
AOC 24G2U
Laptop
ASUS ROG G552V
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Pozdrav svima.Potreban mi je alat ili ekstenzija za Chrome koji pamti šifre ali da u slučaju da mi hakuju sistem ne mogu procureti šifre kao iz google chrome(tipa ako neko stealerom pokuša da ukrade šifre).
Postoji li takav alat a po mogućnosti da je free ako nema onda i ako se plaća.

P.S. Ranije su mi već skinuli šifre e sad da li su hakovali mejl(u međuvremenu sam stavio 2way) ili su stealerom preko nekog virusa pokupili šifre iz Chrome to ne znam ali jesu.
 

Moze free, ja ga tako koristim a ima i paid opcija.

edit: Samo, ako ti ne pazis, nema tog alata koji ce te spasiti.
 
Plus što na Bitwarden možeš da se uloguješ i biometrikom, tako da ne moraš da kucaš šifru ako nisi na svom kompu.
 
da li postoji mogucnost import-a u bitwarden? Do sad sam koristio keepass pa bih da prebacim lozinke u bitwarden
 
Ja sam radio i por iz Chroma, sve je prošlo savršeno.
 
+1 za Bitwarden, koristim ga na iOS-u, Windows-u.
Plus postoji mogućnost da ga sam hostuješ.
 
Hvala puno na predlozima
 
Keepass je skoro imao rupu, ali trebalo bi da je zakrpljeno. Mada koliko se sećam, morao je biti kompromitovan sistem da bi se zlouputrebili podaci iz KP-a

Prednost je sinhronizacija i bolja browser ekstenzija
 
Po cemu je bitwarden bolji od keepass?
Ja cu ti reci sta je meni bilo presudno kada sam probao ova pre koju godinu i odlucio se ya Bitwarden. I iskreno nikada se nisam pokajao posto je kako je vreme odmicalo postajao sve bolji i bolji.

Meni je prednost bila sto je Bitwarden cloud password manager u odnosu na keepass. Sinhronizacija izmedju vise uredjaja funkcionise odlicno (racunar, laptop i telefon).
Keeppass nije imao zvanicnu Android aplikaciju, nego jedino neke portovane. I meni je korisnicki interfejs na strani Bitwarden-a.
 
Po cemu je bitwarden bolji od keepass?
Ja sam prvo koristio KeePass pa onda BitWarden, odradi se port bez problema. Bit se sinhronizuje i na mobu i na kompu pa ne moras da razmisljas gde si sta ukucao, moze to kao da se izvede sa Kee i sa nekim pluginom ali mozes sebi i da obrises entry, slucajno. Elem, Bit ti omogucava da se na kompu ulogujes koristeci mobilni pa mi je mnogo zgodniji za koriscenje. U sustini Bit je celokupnije resenje u odnosu ne KeePass a besplatno je.
 
Evo i ja da podelim moj prvi utisak
- browser addon izgleda odlicno,veoma uredno izgleda i prost
 
+1 za Bitwarden, probao sam više aplikacija za lozinke, nijedna nije ostavila ni blizu dobar utisak kao Bitwarden. Svojim lozinkama mogu pristupiti bilo gde i bilo kada, koristim ga na mobilnom telefonu, računaru na poslu, kod kuće na 2 računara, a po potrebi i u gostima. Ekstenzija za Firefox i Chrome radi odlično.
 
Kada smo već kod Bitwarden. Kako se ulogujete u ekstenziju na browser u? Ja prvo učitam BW stranicu koja mi ponudi login preko telefona, onda se ulogujem na fon i odobrim. Nakon toga na Bitwarden stranici kopiram master pass za Bitwarden i paste ga u Bitwarden addon za browser koji onda otključam. Bezveze mi je sto nema ta push notifikacija, ili sta je već, i za addon već samo za browser stranicu. Možda i propuštam nešto očigledno.
 
Bolje je da klikneš na ekstenziju u browseru. On će već da ti zapamti email, tako da samo biraj da li hoćeš da kucaš šifru ili preko telefona (biometrike). Mene npr. biometrika zeza na Librewolf/Mullvlad browseru, tako da na njima idem na opciju kucanja šifre.

Kada ideš na web vault, promeni KDF iteracije na iznad 600,000 iteracija. To ti je zaštita protiv brute force-a. Moraš da se igraš malo sa broj iteracija, zato štp ako staviš veliki broj, onda ti logovanje traje duže. Nađi neku zlatnu sredinu.

settings.png
 
Napomena samo - poslednjih nedelju, dve im ne radi PIN podešavanje u Firefox-u, tj. zavisi od verzije ekstenzije. Bug je ispravljen, čeka se nova verzija add-ona
 
bitwarden je neprevaziđen. broj jedan bio i ostao.
 
Bolje je da klikneš na ekstenziju u browseru. On će već da ti zapamti email, tako da samo biraj da li hoćeš da kucaš šifru ili preko telefona (biometrike). Mene npr. biometrika zeza na Librewolf/Mullvlad browseru, tako da na njima idem na opciju kucanja šifre.

Kada ideš na web vault, promeni KDF iteracije na iznad 600,000 iteracija. To ti je zaštita protiv brute force-a. Moraš da se igraš malo sa broj iteracija, zato štp ako staviš veliki broj, onda ti logovanje traje duže. Nađi neku zlatnu sredinu.

Pogledajte prilog 406124
Cek, cek, cek gde mu namestas da browser extensija ide preko biometrike telefona? Aplikacija moze, site moze ali extenzija mi samo trazi master pasword za login. Sto se algoritma tice koristim onaj drugi i povecao sam mu malo vrednosti.
 
Proton je pustio proton pass,za sada samo kao ekstenziju za browser. Najavili su i mobilnu kao i aplikacije za windows i macos.
 
Cek, cek, cek gde mu namestas da browser extensija ide preko biometrike telefona? Aplikacija moze, site moze ali extenzija mi samo trazi master pasword za login. Sto se algoritma tice koristim onaj drugi i povecao sam mu malo vrednosti.
U eksteniziji odes u settings pa samo malo skrolujes i imas unlock with pin i unclock with bio. Nisam siguran da moze da se veze sa telefonom jer trazi dozvolu da komunicira sa sistemom. Mislim da je to biometrija racinara tipa face id i otisak prsta ako je prisutan.
 
Cek, cek, cek gde mu namestas da browser extensija ide preko biometrike telefona? Aplikacija moze, site moze ali extenzija mi samo trazi master pasword za login. Sto se algoritma tice koristim onaj drugi i povecao sam mu malo vrednosti.
Ovde imaš uputstvo za otključavanje biometrikom na mobilnom, desktop-u i sa ekstenzijom. Ja sam se odlučio za mobilni telefon (da imam tastaruru sa TouchID to bi mi bio izbor br. 1 na MacOS). Za mobilni ti treba instaliran Bitwarden na njemu i da si ulogovan.
 
@jimmytza i @TwistedMind hvala obojci ali extenzija ne moze da se namesti kao Web vault da se otkljucava (makar ja nisam nasao opciju iscitavajuci onaj help odeljak u vezi toga), tehnicki, preko biometrike telefona (posalje onu frazu na telefon pa se na telefonu potvrdi pa se otkljuca). Doduse sada mi i aplikacija trazi master pass a mogao sam da se zakunem da je moglo kao i Web vault.
 
@archibalde
Ekstenziju ne možeš da otključaš pomoću telefona (bar ja nisam našao način), ali možeš da se uloguješ u nju na taj način.
Potrebno je da u settings aplikacije na telefonu uključiš Aprove login requests (da bi kao uredjaj za logovanje koristio telefon), a da u settings ekstenzije browsera u Vault timeaut action umesto Lock staviš Log out (da bi se prilikom zatvaranja browser-a izlogovao iz Bitwarden extenzije a ne samo zaključao).
Na taj način ćeš prilikom logovanja u extenziju pretraživača svaki put dobiti i opciju Log in with device, i moći ćeš da se uloguješ pomoću telefona kao što želiš.

Ja se na svim uredjajima, kao i u extenziju pretraživača logujem (i otključavam je) otiskom prsta.
 
Poslednja izmena:
A za par godina kad se samo svuda otključalo & logovalo otiskom ko će da se seća master password-a? :D
 
Ja. :D
Isti je mozda 10ak godina.
 
Nazad
Vrh Dno