Šta je novo?

Pada mi Framerate u Crysis-u

Učlanjen(a)
14.06.2008
Poruke
7
Poena
301
Na mojoj Konfiguraciji Crysis lepo radi kada nema mnogo akcije ali kada malo zagusti meni broj slika u sekundi sa prosecnih 25 padne na prosecnih 15. Ja znam da je ovo problem sa ``losim`` hardverom pa sam hteo da kupim nesto novije pa ne znam sta mi je vaznije za resavanje ovog problema cpu (mislio sam da nabavim quad q6600 umesto dual e6600) ili nova bolja graficka.
 
Nije problem sa "lošim" hardverom već problem sa neoptimizovanom igrom.Ako malo pretražiš forum videćeš da je Crisys, iako lep, prilično neoptimizovan.
 
Crysis je sjajno optimizovan, tebi su detalji i rezolucija neoptimizovani :)
 
Na mojoj Konfiguraciji Crysis lepo radi kada nema mnogo akcije ali kada malo zagusti meni broj slika u sekundi sa prosecnih 25 padne na prosecnih 15. Ja znam da je ovo problem sa ``losim`` hardverom pa sam hteo da kupim nesto novije pa ne znam sta mi je vaznije za resavanje ovog problema cpu (mislio sam da nabavim quad q6600 umesto dual e6600) ili nova bolja graficka.

Uzmi bolju graficku, procesor nije usko grlo.
 
Kupujes frejmove nvidia 2xx serija ili Ati 4xxx su resenje tvog problema prvo doduse malo skuplje.
 
Ljudi, jeste li vi skrenuli s uma?! Decko ima 8800GT i jos Golden sample, a vi ga terate na novu kupovinu! Doduse, znam da je pitao sta mu od promene HW moze poboljsati performanse, ali valjda je logicno da krenemo od jednostavnih, brzih i jeftinijih varijanti resenja problema. CPU ti je ok, grafika ok, za memoriju ne znam (nisi stavio u potpis kolicinu u GB). Prvo instaliraj najnovije drajvere za grafiku. Za bolje performanse stavi sve na HIGH, ali smanji rezoluciju na 1440x900 (ako je nemas u opcijama u drajverima je kreiraj). Trebao bi da imas tada u proseku 35 - 40 FPS. Probaj pa javi.

P.S. Pravicu se da nisam procitao poruke o dobroj optimizaciji... :p
 
Procesor definitivno nije usko grlo kad je Crysis u pitanju. Generalno gledano, danas su igre mnogo bolje optimizovane za dvojezgarne nego za cetvorojezgarne procesore, tako da bi ti kupovina tog Q6600 bilo cisto bacanje para, osim ako ne zelis da ga klokujes do nenormalnosti, pa da se posle ku*cis sa extra 3Dmark score-om. :d

Sto se tice Krize, na toj masini bi trebalo da ti radi lepo. Samo oladi malo sa rezolucijom i AA i sve ce ici kako treba. :)
 
Crysis jeste jaka igra ali podesi malo detalje pa probaj, sve dok ne proradi kako treba. Pecuj ga , bolje radi. Kod mene sa patchom mnogo bolje radi, ali opet moram da balansiram detalje.
 
probaj 1.2 patch ,meni je masu pomogao ...a i klokni taj procesor ,nije ti ga majka rodila...
 
neshto je to do tebe... win ubagovan ili tako neshto, meni radi u 1280x1024 sve na HIGH sa vishe nego pristojnim framerateom :D
 
Upoređuješ 1280x1024 sa 1680x1050?
 
Nazad
Vrh Dno