Šta je novo?

P1 i GPS modul??

nikad_prvi

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2006
Poruke
160
Poena
319
Imam paket mobilni i uz njega sam dobio WAYFINDER NAVIGATOR 7.

Koliko sam "skontao" do sada ovo čudo se povezuje preko bt. sa mobilnim ali me interesuje koji softwer mi je potreban i moželi ovo uopšte radiiti kao GPS?

U suštini "nemam blage veze " kako ovo sve radi pa svaka pomoć ili malo pojašnjenje bi dobro došlo.

Koji softwer kojw mape i kako to da pokrenem??????????

UNAPRIJED HVALA.
 
Zar je moguce da nema nijednog strucnjaka..........:smoke:
 
Ma instaliraj lepo Garminov Mobile XT ili TomTom i radice ti lepo ...
 
Da li Garmin Mobile XT radi sa svakim BT GPS risiverom?
 
Da,radi sa svakim risiverom,ako imas najnoviju verziju (v4.10.60 ako se ne varam),za stare ne garantujem da rade!
Pozdrav ,)
 
Daj link na PP :zgran:
Ne mora na PP jer je legalan program sa Garmin sajta
http://www.garmin.com/tw/download/TW_MAINWEB_UPGRADE/GarminMobileXT_4_10_80_UIQ_TW.exe

Prebacis na karticu, istekas telefon, pokrenes .sis fajl
NE STARTUJES program, nego ponovo na PC pa u Garmin\Apps\Symbian\Res
izbrises "gmsup" fajl, da ti ne bi ostao na tajvanskom jeziku.

btw.
Ovo je verzija za UIQ3, ima i za WM(4.20.30), symbian(4.10.80), ali za P1 i UIQ(ili UIQ2) mislim da nema...
 
Poslednja izmena:
Imam paket mobilni i uz njega sam dobio WAYFINDER NAVIGATOR 7.

Koliko sam "skontao" do sada ovo čudo se povezuje preko bt. sa mobilnim ali me interesuje koji softwer mi je potreban i moželi ovo uopšte radiiti kao GPS?

U suštini "nemam blage veze " kako ovo sve radi pa svaka pomoć ili malo pojašnjenje bi dobro došlo.

Koji softwer kojw mape i kako to da pokrenem??????????

UNAPRIJED HVALA.

Druze, moze pitanje: - gdje si uzeo mobilni? Ja gdje sam gledao, dobija se samo moblini, nema ni govora od GPS prijemnika kao sto je wayfinder; cak sam cuo od druga da je on morao dokupiti prijemnik i platio ga je 70 evra!

Ako moze na PM! Hvala ti unaprijed!

p.s. - to je nesto, ako se ne varam, na ovaj fazon!
 

Prilozi

  • wf7-03.jpg
    wf7-03.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
ps
Izvinjavam se cenjenim vlasnicima P1 koji JESTE UIQ3...:lupko:
 
Ne mora na PP jer je legalan program sa Garmin sajta
http://www.garmin.com/tw/download/TW_MAINWEB_UPGRADE/GarminMobileXT_4_10_80_UIQ_TW.exe

Prebacis na karticu, istekas telefon, pokrenes .sis fajl
NE STARTUJES program, nego ponovo na PC pa u Garmin\Apps\Symbian\Res
izbrises "gmsup" fajl, da ti ne bi ostao na tajvanskom jeziku.

btw.
Ovo je verzija za UIQ3, ima i za WM(4.20.30), symbian(4.10.80), ali za P1 i UIQ(ili UIQ2) mislim da nema...

Da da bas mi je taj trebao (za UIQ3) ali koliko se secam ako se skine ta legalna verzija onda posle ne mogu da "legalizujem" mapu :D
 
Baš potpuno suprotno kod mene... Verovatno ti nije dobra instalacija. Najbolje da sve obrišeš i instaliraš od nule.

Formatiran fon, instaliran klot 4.10.80 i... hm ... da... Ima blagih pomaka... ali opet z-z-a :d Vise ne koci telefon sad ok radi samo sto ponekad izbaci KERNEL error bla bla i ugasi aplikaciju.

BTW - imate novu mapu S&CG-a v1.6 na www.garmin.co.yu (bar za one koji nisu znali).

BTWW - Koj mob ti imas?? Ako je P990 koji FW imas?
 
Poslednja izmena:
Vise ne koci telefon sad ok radi samo sto ponekad izbaci KERNEL error bla bla i ugasi aplikaciju.

BTWW - Koj mob ti imas?? Ako je P990 koji FW imas?
To i kod mene radi, 4.10.20 nikad nije izbacila, a ova 4.10.80 par puta...

Ja imam W950 (debrended:banana: i najnoviji FW)
 
Uzeo sam MSI SF200 i doveo me kuci bez problema....signal drzi cak i u stanu, i ne javlja se zastoj pri malim\naglim promenama kao kod MTK cipa;)
 
Taj MSI vozi do 20-tak kanala za satelite sto je i te kako dovoljno ali...
Imate i jeftinije a bolje resenje - Prestigio Bluetooth GPS (PGPSBR301EU) koji cak vozi do 50-tak kanala za satelite i duplo vecu autonomiju baterije! Bar kako kazu specifikacije Prestigio ima "Average Run Time" od 25 sati dok MSI ima "Working time" od 9 sati itd.. itd

SF200_pic.gif
MSI - http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1032&maincat_no=131
BT_GPS-Receiver_02_200x200_lr_1107.jpg
Prestigio - http://www.prestigio.com/products/GPS/GPS-Receivers/GPS-Blutooth-Receiver

Ono bitnije (bar koliko sam se ja raspitao) Prestigio je jevtiniji od MSI-a.
 
Poslednja izmena:
Razlika je u cipu. SIRF(20 kanala-MSI) i MTK(50 kanala-Prestigio).
Baterije su 1000mA(prestigio) i 850mA(MSI) tako da ne verujem u toliku razliku autonomije(mada Prestigio ima neku foru da ugasi BT vezu ako nema konekcije-mozda tu ustedi).
Cena u BG je skoro ista(MSI sam platio 4700din a prestigio najjeftiniji sam nasao za 4800), kao i garancija koja je 2god za oba.
Ja licno sam sacekao MSI zbog SIRF cipa jer mi deluje bolji...
 
Razlika je u cipu. SIRF(20 kanala-MSI) i MTK(50 kanala-Prestigio).
Baterije su 1000mA(prestigio) i 850mA(MSI) tako da ne verujem u toliku razliku autonomije(mada Prestigio ima neku foru da ugasi BT vezu ako nema konekcije-mozda tu ustedi).
Cena u BG je skoro ista(MSI sam platio 4700din a prestigio najjeftiniji sam nasao za 4800), kao i garancija koja je 2god za oba.
Ja licno sam sacekao MSI zbog SIRF cipa jer mi deluje bolji...

Ma i ja SF200 odavno rabim mada, ruku na srce, ovaj Prestigio me bas zagolicao... :d

btw: Imaju cak i istu osetljivost od -150 i kusur dBM
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno