Šta je novo?

Otkjučavanje ZTE MF283+ rutera?

MrIggy

Zapažen
Učlanjen(a)
08.11.2022
Poruke
6
Poena
11
Da li neko možda zna siguran način kako da otključam ovaj ruter? Ostao mi je od prethodnog paketa pa sad hoću da ga otključam da bih mogao da ga koristim za druge mreže pošto sam dobio drugi od A1.
 
Otkljucan je moguce da je prljava sim pa je ne ocitava imao sam ga pa znam
 
Da li neko možda zna siguran način kako da otključam ovaj ruter? Ostao mi je od prethodnog paketa pa sad hoću da ga otključam da bih mogao da ga koristim za druge mreže pošto sam dobio drugi od A1.
Besplatno i lako rešenje ne postoji.

Sajtovi koji nude odključavanje online putem IMEI-a su čista prevara. Za odključavanje ti je potreban programator i DC Unlocker software. Druga opcija ti je da modem odneseš u neki ozbiljniji servis za mobilne telefone koji imaju programator i rade SIM unlock. Drugog rešenja nema.
 
Kako misliš otključan je? Ovaj što imam može trenutno samo na A1 mrežu. Tražim način da ga otlkjučam za sve mreže da bude "sim free" što bi se reklo.
Otkljucan je ja sam ga imao.Crkao mi sim slot pa sam dao drugaru da koristi na kbc net ethernet posto lan1 moze da se prebaci kao wan kao obican ruter da mu vrti pppoe konekciju.Evo imam nov 283u isto je simfree.
moguce da je cip na sim kartici zaprljan pa kaze nema sim kartice predji prstom i ubaci opet proradice ako je tako.A mozda i tebi je slot ostecen ko ce ga znati.
 
Da nisi probao sa Telenor tj. Yetel karticom? Ako jesi i ne fukcionise, moraš da podesis parametre veze. Radio sam dugo na terenu sa tim ruterima, promenio ih na desetine ni jedan nije bio zakljucan.
 
Da nisi probao sa Telenor tj. Yetel karticom? Ako jesi i ne fukcionise, moraš da podesis parametre veze. Radio sam dugo na terenu sa tim ruterima, promenio ih na desetine ni jedan nije bio zakljucan.
Ovo si me podsetio lepo ako je yettel prepaid a nije data mora rekonekcija veze i onda da se setuje apn internet user yettel sifra gprs jer na obicnim prepaid ne radi apn net.
I meni je proslo dosta kroz ruke zato i znam da nisu zakljucani.Sta da ti kazem kad sam prepravljao fw za neke huawei rutere zbog nekih stvari.
Pozdrav
 
Da nisi probao sa Telenor tj. Yetel karticom? Ako jesi i ne fukcionise, moraš da podesis parametre veze. Radio sam dugo na terenu sa tim ruterima, promenio ih na desetine ni jedan nije bio zakljucan.
Zapravo jesam i pisalo je da ili kartica nije validna ili je ne prepoznaje uopšte. Da li ima neki tutorijal na netu za podešavanje parametara ili može ovo što sam našao na netu da posluži?

 
Zapravo jesam i pisalo je da ili kartica nije validna ili je ne prepoznaje uopšte. Da li ima neki tutorijal na netu za podešavanje parametara ili može ovo što sam našao na netu da posluži?

zaprljan je cip na kartici ili nije lepo nalegla napisao sam ti parametre inace to su to podesavanja znam ih napamet za sve operatere pa pisem iz glave.
 
Tako i radi ( u AP rezimu ) kada nema SIM kartice ili ako APN nije konfigurisan. Trebas jedino da disable-ujes DHCP ako vec imas neki ruter prikacen u mrezi, zbog konflikta.

Ako hoces da zte mf283 bude i AP i ruter odjednom, to ne moze.

Edit. Ustvari mozda moze da mu se promeni rezim iz LTE rutera u klasican pppoe/static/dhcp ruter, ako se dobro secam kad sam imao taj ruter, bila je opcija da se menja rezim rada, ali je mozda druga revizija tipa mf283v, il tako nesto.
 
Poslednja izmena:
Stoji mi u fijoci pa sam mislio da ga iskoristim da uzmem od komsije wifi, pa kablom da zakacim na racunar.
ali nigde ne vidim opciju za to.

Samo vidim da moze da radi sa sim karticom?
 
Mislis da se snjim konektujes na komsijin wifi, to je takozvani AP client/ Wifi repeater / extender rezim rada, to sigurno nema na tom modelu.
 
da, na kraju smo ga koristili sa sim karticom i kablom zakacili na racunar.

yettel kartica brzina do 25megabit, zavrsila posao

ne znam da li bi sa MTS bilo brze?
 
Ako je sa VIP/A1 sigurno je otključan. Imao sam 3 komada. Jedan zamenjen pri promeni ugovora, jedan zamenjen zato što je prestao da radi a i treći je sada pokvaren.
 
Nazad
Vrh Dno