Šta je novo?

Oppo find X3/lite/Pro

Spanjeli

Slavan
Učlanjen(a)
27.10.2015
Poruke
1,964
Poena
445
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 5700G
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk
RAM
32GB Fury
GPU
Asus dual rtx 4060
Monitor
ViewSonic 3276-2k-mhd
Tablet
Mi Pad 5
Mobilni telefon
S23Ultra
Pametni uređaji
Watch gt3 pro
Upravo predstavljeni, Oppo find x3 pro prvi Android telefon sa native 10bit podrškom od kamera i image processinga pa sve do displeja.
Ringtones za telefon je dizajnirao Hans Zimmer što je meni vrh. Sistem kamera obećava, 10bit senzori na wide i uw. Cena 1150eur
 
Šteta za dizajn zadnje strane, bukvalno su ogledalo napravili umesto da ga matiraju.

Čitao sam test Android Authority, kažu da su glavna i UW kamera okej, ostale krš za tu klasu.
 
Konačno dual sim. Ne sviđa mi se samo 4500mAh i što su sa kamerama otišli unazad u odnosu na x2 pro.
 
Po meni, veliko razocarenje.. Pre bih uzeo x2 pro...
 
X3 pro ce izgleda biti EKSTRA fon, pogotovo kamere i ekran, ali zato ce i cena bitii preko 1000
Ostaje nada da ce VIVO doci u Srbiju i X60 Pro + biti oko 800
 
Sramota je koliko ima lošu selfy i tele kameru. Odgledao sam skoro sve testove na YouTube-u i telefon mi nije ništa posebno kako sam mislio da će biti.
 
X3 neo bi bio odlično rešenje da nije toliko skup. Nejasno je koliko su se Kinezi precenili.
 
Rekao bih da je autonomija dosta slabašna, gsmarena test samo 81h...
 
Ja očekivao da sada x2 serija drastično pojeftini pa taman da više uzmem x2 pro ali koliko vidim i dalje je ista cena kao pre predstavljanja x3 serije. Kinezi se ubacili žestoko :D
 
Vidis da ih ima par komada u celoj zemlji 🙂
 
Jel ima neko iskustva sa x3 pro iz prve ruke? Planiram koj OP 8T da zamenim ovim telefonom pa me zanimaju direkt a iskustva
 
Imam ja Pro X3 već par meseci, redovni updejti, minimum bloatware, baterija solidna, jedan do dva dana mada ga uglavnom drzim između 30 i 80%
Meni radi savršeno i nameravam još dugo da ga koristim. Nisam uspeo da ga nateram da radi na Telenor VoLTE, ovi iz Yettela kažu pitaj Oppo a ovi me teraju na provajdera :)
Pitaj šta te interesuje
 
Jel radi bar 5g kako treba? Čuo sam da baterija i bas nije sjajna na gsm areni ima 83h dok npr s22 ultra 108h
 
5G u Srbistanu nema :) tako da ne znam kako to radi.
Meni je bitno da je telefon tanak ali mislim da je novi OnePlus smestio 5k bateriju u odnosu na 4.5 sa istom debljinom kao X3 Pri pa ćeš dobiti i malo bolju bateriju.
Cigle kao S22 ultra i slične me ne interesuju :)
 
OP 10 pro ima extra bateriju ali mi je dizajn njah :/
 
Ja klizaviji Telefon nisam držao u ruci...
Bez maske jednostavno nemoguće koristiti...
 
Eh da, to zaboravio da napišem :D ja ne koristim maske i folije, ako padne i polomi se tako mu je suđeno ali je zato dizajn i kvalitet izrade savršen
 
Kako možeš da ga držiš u ruci? Meni sam klizi iz ruke...
Ali maske du naručene pa rešićemo i taj problem
 
Vidim ovde nema puno korisnika ovog telefona...
Ako neko ima da mi kaze kako radi wireles charging?
Ja imam neki samsungov (10-15w mislim) na kom se bas sporo puni i tel se jako zagreje. Treba mu od 30-100 da se napuni 5-6 sati. Nije loše za noćno punjenje ali tel je bas vreo kad se puni
 
Ja samo tako i punim, imam neki Xiaomi 20w charger, zagreje se malo ali nije strasno, recimo 30-ak stepeni. Imam i neki noname 5 ili 10w i on ga baš zagreje pa sam njega izbacio iz upotrebe.


 
Probacu neki drugi pošto se na ovom samsung od 15w greje bas dobro...
Kako si zadovoljan sa baterijom? Meni na 5g vas kida bateriju pa uključim samo po potrebi...
 
Gde koristis 5G? Mi to u Srbiji nemamo.
Baterija je meni ok, punim do negde 80-ak %, uvece dodje do 30-ak % i to je meni ceo dan, nije nikakav problem i jos uvek nisam nigde ostao bez baterije.
Svakako probaj neki jaci punjac i probaj da centriras telefon, ako sam dobro video na nekom videu kalem se nalazi tacno na sredini telefona.
Naravno probaj i bez maske, ja to ne koristim.
 
CH
Ali kida bateriju. Procenti sami padaju :D
Probao sa tim punjačem bez maske. Ista prica. Sad sam kupio neki auto wireles punjač 15w
Imam utisak da se manje greje pa videcemo
 
Kupio ćerci X3 find lite.
Uz mobilni dobio neki punjač od 15w. Nije njegov original nego neki bez brenda.
Mobilni došao na 15%. Stavio ga na punjač. Do 80% baterije mu je trebalo četiri i po sata da dopuni.

Da li imate predlog koji punjač da uzmem?
Hvala.
 
Samo orginal Oppo/OP/Realme od 65W I ima da kida. Svi ostali će puniti mnogi go duze
 
Jel ima neko X3 pro? Kakvi su utisci? Kakva je baterija?
 
Da li to znači da će posle ta tri meseca biti dostupni i kod druga dva provajdera?
 
To se i ja pitam. I sta ce uopste stizati od modela.
 
Mid range, klasika.
 
Nazad
Vrh Dno