Šta je novo?

Online system analyzer, pogodno pre nabavke igre

mikele

Čuven
Učlanjen(a)
09.02.2002
Poruke
424
Poena
620
Na sledecem linku imate stranu sa koje mozete da proverite da li je vas racunar sposoban da pokrene video igru za koju ste zainteresovani, uglavnom je rec o novijim naslovima.

Prvi korak: odaberete igru koja vas zanima.
Drugi: kliknete na "Can you run it?" i dozvolite download malenoj aplikaciji koja analizira sistem i objavi rezultate za pojedinacne komponente sistema.
Sve je gotovo za par minuta cak i na 56k internet vezi. U add/remove vam ostaje programce pa mozete i da ga deinstalirate ako vam vise nece trebati.

Sa 512 mb rama, Bartonom 2600+ i Radeonom 9600 pro prosao sam cak i za Oblivion.
Nadam se da ce biti od koristi. Imate i predloge za apgrejd pod "recommended".

Evo linka a i screenshota za slucaj igre F.E.A.R. pa ako vam se dopada, probajte.

http://www.srtest.com/referrer/srtest


EDIT:

Izvinjavam se ako je ovo vec bilo postovano negde, nek moderator merg-uje ili izbrise.
 

Prilozi

  • analyzer.jpg
    analyzer.jpg
    146.6 KB · Pregleda: 105
Poslednja izmena:
Evo kod mene, mada nisam bas siguran da im ovo dobro radi, dobio sam isti konacni rezultat na slici kao i ti, a konfiguracija je ova u potpisu. Malo neobicno, zar ne?

A za recommended treba bar NVIDIA GeForce 6800+ / ATI Radeon X800+
 

Prilozi

  • oblivion1.JPG
    oblivion1.JPG
    121.9 KB · Pregleda: 80
  • oblivion2.JPG
    oblivion2.JPG
    136.1 KB · Pregleda: 63
BlackNeo je napisao(la):
Evo kod mene, mada nisam bas siguran da im ovo dobro radi, dobio sam isti konacni rezultat na slici kao i ti, a konfiguracija je ova u potpisu. Malo neobicno, zar ne?

A za recommended treba bar NVIDIA GeForce 6800+ / ATI Radeon X800+

Svakako se slazemo da je onaj lenjir na vrhu strane bezvezan i da na njega ne treba obracati paznju.
Screenshot koji sam postovao je iz analize za F.E.A.R. - Director's edition a stavio sam ga cisto kao info da se vidi kako analyzer izgleda. Za Oblivion sam video da sam prosao i nisam tada snimao rezultate, ali evo sad sam ponovo probao i snimio screenshot-ove za recommended i minimum kada je Oblivion u pitanju i uporedjeno sa tvojim shot-ovima izgleda mi logicno.
Naravno, ne moze se ocekivati da se citava paleta sistema koji se sastoje od razlicitih procesora, razlicitih grafickih karti i slicno, a slozices se da takvih kombinacija ima uzasno mnogo, najtacnije moguce rasporedi na maleni progres bar od 6 stepenika, ipak, za takve stvari sluzi 3d mark i njegov Online Result Browser.
Samo za orijentaciju: jesam li na minimumu, sredini ili pri vrhu mislim da ovo moze da posluzi. A nema razloga da me ne mislim da ce Oblivion na mom racunaru raditi u 800x600 minimum/medium, sto je za mene prihvatljivo. Dakle, NHF, mislim da cela stvar funkcionise OK.
 

Prilozi

  • Oblivion minimum.jpg
    Oblivion minimum.jpg
    148.9 KB · Pregleda: 41
  • Oblivion Recomended.jpg
    Oblivion Recomended.jpg
    159.2 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Super :banana: moci cu da igram Oblivion i na poslu :eyebrows:
 

Prilozi

  • oblivion.png
    oblivion.png
    187.5 KB · Pregleda: 63
Nazad
Vrh Dno