Šta je novo?

Okretanje utičnice napajanja: na šta obratiti pažnju?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,959
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav,

Nikada nisam otvarao napajanje tako da ne znam šta se nalazi unutra osim što sam negde pročitao da može biti opasno :)

U pitanju je polovno Corsar RM650x.

Ako je vent prema napred, tada ne mogu da zatvorim stranicu kućišta (ili mogu ali da udara u stranicu kućišta ali lufta nema). Ako je vent prema unutrašnjem delu kućišta, tada mogu da zatvorim stranicu jer kod desne bočne stranice ima više prostora ali mi je nelogično da vent bude prema unutrašnjosti iako je kućište dobro provetreno.

Ako odlučim da otvorim napajanje i da okrenem za 180 stepeni utičnicu, o čemu treba voditi računa?

Kućište je AP201

Kada bih okrenuo utičnicu ova dva šrafa bi zamenili mesta a kabl bi išao prema sredini napajanja a ne prema stranicama (taj kabl je došao uz kućište):

IMG_20240321_124256.jpg



IMG_20240320_224532.jpg
 
Morao bi da ga otvoriš i verovatno prelemiš žice. Tu je obično i neki kondenzator paralelno sa kontaktima. Pozdravi se sa garancijom.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Hvala na odgovoru. Nema garanciju, kupio sam polovno, problem je što se ne razumem u lemljenje tako da ću preskočiti otvaranje. Mislio sam da se samo otvori i okrene utičnica ali nisam znao da nije tako jednostavno.
 
Meni tu sve deluje OK prema ovom linku za kućište koji si postavio i što sam video.
Ubaci gore ventilator da izbacuje toplo ako budeš imao problema sa temperaturom.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ne bih ja to dirao nista, uostalom i pise na napajanju "DO NOT OPEN, HAZARD WARNING" ili kako god (mada u praksi ne bude nista). Eventualno kako covek gore rece ubacis ventilator da izbacuje toplotu i to je to.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno