Šta je novo?

Oil Rush

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Od tvoraca Unigine endzina krajem godine stize RTS/tower defense miks radjen u... pogadjajte kom endzinu. :)

OilRush.jpg

Unigine, tvorci poznatog Unigine DX11 tech demoa, rešili su da se upuste u kreiranju igara i na bolji način iskoriste potencijal koji nosi njihov Unigine endžin. Njihov prvenac je OilRush, miks strategije i Tower Defense žanra, sa radnjom smeštenom u postapokaliptičnu budućnost u kojoj se svetske sile bore za preostale naftne rezerve, odnosno kontrolu naftnih platformi i bušotina koje su ujedno i jedini izvor resursa.

Kako se radnja odvija u budućnosti, na i iznad vodenih površina, možemo da očekujemo različite vodene i vazdušne jedinice, od kojih neke neodoljivo podsećaju na one iz C&C: Read Alert igara. Igra zaista izgleda fantastično, počev od prelepih okeanskih površina, preko osvetljenja, modela jedinica i eksplozija. Takođe, endžin se odlično nosi sa ogromnim brojem jedinica koje eksplodiraju, padaju sa neba i nestaju u dubinama.

Prvi trejler stvara pravu sliku onoga što možemo da očekujemo krajem godine, kada se igra pojavi za Windows, Linux i PS3.

Jedino smo sigurni da je Meksički zaliv “mala beba” za ekološku katastrofu koja nas čeka u ovoj igri.
[YOUTUBE]q4dPuQ4pw70[/YOUTUBE]

Odlicni skrinovi...
oilrush_00.jpg


oilrush_08.jpg


oilrush_03.jpg


oilrush_02.jpg


oilrush_07.jpg


oilrush_01.jpg


oilrush_06.jpg
 
Odlichno su odradjeni efekti sa vodom i dimom. Interesantno koliko ce ovo biti zahtevno.
 
Igra je rađena kao demonstracija njihovog endžina koji nude za licenciranje, dakle nešto kao Far Cry. Samo se nadam da će igra biti bar upola dobra kao Far Cry, nije sve u grafici, koja istini za volju izgleda kick-ass. Do kraja godine će izaći nekoliko vrhunskih igara za Linux, nadam se da bi i Oil Rush takođe mogao da nađe mesto u toj elitnoj grupi za koju se očekuje da definitivno potvrdi Mac i Linux kao igračke platforme.
 
Izgleda ce ipak 2011. da bude dx11 godina.:D
 
Kada bi uradili generale u ovom endzinu a da budu zarazni i igrivi ne bih zalio kes.
 
Kada bi uradili generale u ovom endzinu a da budu zarazni i igrivi ne bih zalio kes.

Joj nespominji mi generale! Najbolji deo koji su ikada napravili i nikada da se sete da uzmu da naprave nastavak istih, ali da nediraju previse igru, nego da je malo ulepsaju sa grafikom ili cak samo remasteruju u hd i da dodaju novih tabli i mozda po jos kojeg generala u svaki tim staviti. E to bi onda bilo zanimljivo, mada se generali i dana danas igraju na netu.

A sto se tice same igre oil rush nju sam video jos ranije pa je ocekujem da je probam jer mi deluje simpa.
 
Oil Rush System Requirements* GD Hardware Rating Diff
Intel CPU - Pentium Dual Core E5200 2.5GHz Login to compare your CPU
AMD CPU - Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
Nvidia GFX Card - GeForce GT 340 Login to compare your GFX Card
ATI GFX Card - Radeon HD 3870
RAM (Memory) - 2 GB
Hard Disk Space - 1 GB
Direct X - 9
 
Biće ovo baš dobro.
 
Vaaau, kako mi ovo promace....:zgran:
 
Izasla je pre 2-3 dana. Jel je probao neko ?
 
Ma ja se lomom dal je sat vremena download-a mnogo ... :)
Posto mi na yt deluje nekako bedno. jedino grafika izvlaci stvar ali ni ona nije nesto narocito.
 
Nazad
Vrh Dno