Šta je novo?

Obrisana particija

CtrlAltDel

Poznat
Učlanjen(a)
17.03.2021
Poruke
16
Poena
35
Pozdrav ljudovi...treba mi pomoc..posto sam brzoplet dok sam radio sistem obrisao sam particiju gde sam imao neke fotografije..da li je moguce nekako povratiti makar deo tih fotografija?SSD je u pitanju..znaci imao sam dve particije (C i D)..obrisao sam slucajno D particiju pa 'iznerviran' obrisao i C pa mi sad SSD ima samo jednu particiju tj samo C..hvala unapred
 
U skladu sa nickname..:D
Kako si obrisao C particiju, tamo je OS. Imas Win sada, valjda, ne bi mogo da se javljas..a?
Da pokusam koliko toliko da ti pomognem, a valjda ce se javiti jos neko ko se bolje razume..
Bitno je da ne formatiras particiju ili pravis novu pa upisujes nesto, ako si samo odradio delete, trabalo bi da sa nekim Partition recovery (ima ga u sklopu free MiniTool Partition Wizard) mozes da je vratis nazad.
U drugom slucaju mozes da sa nekom app Data recovery (recimo EaseUS data recovery) vratis slike.
U svakom slucaju ne diraj disk u smislu format, keriranje nove particie, upisivanje po disku jer ces time onemoguciti ili otezati vracanje podataka.
Mozda je najbolje da skines SSD i prikasis ga na drugi komp i sa njim odradis recovery.
 
Verovatno ništa od vraćanja starih datoteka, možda nešto sitno... I meni se desilo jednom pre 15-tak godina da umesto D obrišem particiju C, čini mi se da sam shvatio grešku dok još prst nije udario u ENTER... 😟
Ali računar više nisam uključivao, otrčao sam kod drugara, napravio USB sa potrebnim alatima, digao sistem do komandne linije sa butabilnog CD-a i alatima sa fleša vratio sve do poslednjeg bajta...
 
sad mi drnda Recuva...pa cu da probam GetDataBack..ako nista od toga ne uspe onda odustajem xD imam po klaudima neke fotke ali ne bas sve...tako da ono..ako moze moze,ako ne onda vise srece drugi put xD sve u svemu hvala za pomoc
 
Nazad
Vrh Dno